За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Seikosha » 11 фев 2016 07:59

А,добрутро на всички ви. Преди да си легна да гледам някой филм,ми се иска да уточня вече тука от моята си камбанария с няколко думи за това, защо взех отношение и изразих мнение в раздел "продажби" и по-точно в обявата на Колаксъзов за Полет де лукса.И понеже си мисля ,че ще има всякакви реакции,ми се иска да се поясня. Работата е там и мисля ,че съм прав,че е недопустимо някой да провокира, да дискредитира или да се намесва в нечия обява за продажба без значение на лични симпатии ,или антипатии. Лично аз,ако трябва да бъда честен, имам алергия към обявите на Колаксъзов и буквално ги отминавам,толкова са шаблонни и папагалски написани,толкова мязат на някой онлайн магазин,няма нищо човешко като фактор в тях,сякаш ги е писал робот. Но човекът така е преценил и сигур си е спретнал шаблон и така му е по-лесно,не може човек да му го забрани.
За конкретният часовник - за повечето от нас е ясно,че циферблатът е новодел,а бих казал и съм почти сигурен,че и надписа на задният капак е прясно добавен. Макар и много професионално направен,не е характерен за изработка от 60-те год.,просто технически е по-нов,да не навлизам в подробности. Кондиката е ,че Колаксъзов е чопнал от някъде добре изглеждаш Полет и гледа чиляка да изкяри някой лев. Това е! И това не е подсъдно и не винаги премълчаването на истината ,непременно е лъжа. В крайна сметка,всички ние сме минали през един период на "голямото клатене" :lol: и тъй да разваляш с една подхвърлена дума чужд бизнес,не е приемливо. За това и в Продавалника и в Аукциона,та и в иБей и на други места ,са премахнали възможността по време на продажбата да се намесваш с коментари. Защото вмешателството може да бъде тенденциозно, има и недоброжелатели,нали се сещате за лафа: "Абе да кажа аз ,че сестра ти е к...а пък после ходи.........."
Иначе,лично аз съм правил забележка в обява на Колаксъзов (в раздела има филм и лентата може да се върне назад) ,но в него случай,той предполагам неволно и от незнание,беше дал явна и грешна информация(някакъв швейцарец беше май) и това е друго,човекът се извини и пусна обявата в раздела за "части и инструменти" Не го защитавам и да не излезе ,че дърпам уши на някого,просто споделям. Напоследък се нагледахме на "страхотни" обяви, за "чудесно запазени" и "перфектни" саати и някой път ми иде да изокам и то яко,ма после ми минава, а на някои заблудени овчици, съм си позволявал да им пиша приятелски на Л.С да спрат да се излагат(разбира се с аргументи) Мисля,че така е по-добре,деликатно и право в г'целта :mrgreen:

P.S. Не ,че не може да се реагира на някои такива случаи. Много простичко е примерно да се зададе въпрос към продавача: "Този циферблат оригинален ли е" ,или нещо подобно,зависи от случая и продавачът получава шах и евентуален мат. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Seikosha » 11 фев 2016 09:50

Малко още ще си позволя по темата за Полет де лукса и това е след поста на Павлин,който смятам за правилен,но само по принцип. Има и сега видях и мнение на Миро,но моето е преди да го прочета неговото.Не пиша в основната тема,за да не стават излишни колизии.

"Абе и аз не съм съгласен пък с това. Това специализиран сайт за продажба на часовници ли е? С някакви гаранции ли? Не вярвам.Този раздел си е съвсем самостоятелен,въпреки ,че аз имах още преди години някои предложения и никъде никой не се бърка в такива сайтове. Като иска някой информация относно часовника,може да зададе въпрос на продавача и в темата и на лични,пък ако иска и във форума от "знаещите" къв му е проблема В случая няма афиширане на нещо напълно автентично и продавачът не е обявил ,че продава колекционен часовник. Да не говорим,че ще стане дълга и широка,че хората дават по 200-300$ да им изработят нови циферблати и хич нямат такива скруполи. Е, ква е разликата ,те по-прости ли са? Другото е ,че и ежедневно милиони хора продават неща,например от които не разбират, този който купува,трябва да знае какво купува,като не знае, да пита,с питане и до папата се стига.Това не е ново изделие което да има някакво подробно описание. Има търговци,които дори пишат само едно "работи" и толкоз. Не,че го одобрявам,но не можеш да налагаш правила,извън правилата. Няма нарушение на нашите правила,часовникът не е реплика,има описание,има и цена. Толкоз. Или трябва да върнем лентата назад и да видим за последните 2-3 месеца какви "чудовища" се продаваха тъдява,ма тогава имаше агнешко мълчание,или някви плахи закачки. Ми щото този саат е 130 кинта и гроздето е кисело.Аз бих го продал в залива за 80-90$ и нямаше да си тровя душата тук. Ма всеки с тертипа си.
Като искате,създайте някакви нови правила,прецизирайте старите,ама не да тормозите хората и да им вменявате някаква вина от високият пиедестал на който си мислим ,че се намираме,защото,точно от такива незнаещи продавачи лапаме гювеч всички,ама като е скъпо и не ни отърва, се чувстваме обидени. Писах и в моята тема преди малко,има си начини за комуникация с продавача и в темата и на ЛС за да се изяснят някои неща ,ако е нужно,а не да пускаш само фитили и да става после сеир. Не го одобрявам и за това и никога лично, няма да пусна тука часовник за продажба,ако ще да пукна от глад.Щото не съм като Стефчо Алфата да ви глези и да ви продава часовници по 2лв. ,че и да му искате и отстъпка. Лично аз ще почакам да "изгладнее" народа и ще продавам в БГ само боклука,ако остане нещо де,щото краварите не спят,а папкат и много-много не питат. :D

P.S. Доколко забележката на The collector е леко иронична,е определено така,а предполагам ,че не е и злоблива,но ,че се явява провокативна и необмислена,се вижда достатъчно ясно от последствията и полемика,която е абсолютно излишна,няма как да се разберем,хора,разсъждаващи по абсолютно по различен начин и обладаващи различен манталитет. Нормално е,стига това да не ни пречи да общуваме по нормален начин.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от rosen_er » 11 фев 2016 10:32

Seikosha написа:........ В случая няма афиширане на нещо напълно автентично и продавачът не е обявил ,че продава колекционен часовник....
Мислех да не взимам отношение в тази дискусия,въпреки че имам мнение,понеже знам какъв е общо взето развоя на подобни дискусии.Даже и Андро го посъветвах вчера,че ще има подобни коментари.Но.....Мишо ,това изречение,което цитирам от твоя пост ме "провокира" :) Точно това е обявил продавача:
kolaksazov написа:Poljot de luxe 23J, Полет де лукс 23кам.1966г.1 Московски Часови завод.Сделано в СССР!20микр.позлатен корпус, позлатен механизъм 2209.Механичен- ръчно навиване.Часовник от лична колекция!
Сега очаквам мнение,че в личната колекция всеки може да "вкара" каквото реши.Има колеги ,които събират ,да речем ментета на Сейко,не Сейко ,а само ментета (същият онзи голям колекционер от руския форум АЛЕКСАНДР2 ,например.Това май Стори ми го беше казал).Обаче в подобна обява това изречение ,според мен, иска да направи точно това внушение - часовникът е в оригинално,колекционерско състояние.
Иначе ОК -има описание ,много снимки(добри) и малко от старите участници в този форум ще се заблудят какъв точно е цифера.Дотук нищо смущаващо или почти.....но както казва Павлин,влиза "новобранец" във форума,вижда обявата и понеже тя е точно в такъв форум и никой не е направил забележка(подобна или съвсем различна ,но със същия смисъл като на Колектор) човекът решава ,че всичко е точно.Купува ,похвалва се на някой ,който разбира и ....представете си какво разочарование би изпитал.И какъв коментар за Форума би направил.....Такива работи.

П.П.
Преди време Колектор предложи за продажба май същия модел циферблат( той затова е реагирал ,да не мислите,че познава кой циферблат е Украински lol2 ) и съвсем коректно беше споменал,че циферблатът е "новодел".Ако нещо подобно имаше в обсъжданата обява......ами нямаше да бъде обсъждана :) И не започвайте ,че Колаксъзов може да не знае този факт. nono От много време е в "бизнеса" ,а и циферблатът (този път) не е точно копие на съществуваш оригинално такъв.Защото има и такива "преиздавания" на циферблати,за които трябва да знаеш определени неща за да ги различиш от оригинала.

П.П.П. Миро,съгласен съм с по-голямата част от поста ти.Нека да не е необходимо продавачите да са експерти.Но ако не познават стоката си,то нека бъдат по-сдържани в описанията си (да не цитирам лични съобщения от един "колега" който ми досаждаше на ЛС,а дори марката на часовника трудно улучваше и се обиди,че съм го нарекъл "колега" в кавички :mrgreen: ). Когато изкарваш хляба си с продажба на часовници.....тогава е задължително да познаваш "стоката" си.Аз например много се дразня,когато отида да пазарувам нещо( да речем бяла техника) и понеже съм "разгледал" това-онова в интернет,се оказва ,че знам повече от "продавач-консултанта" за определен модел техника.

Лично на мен ми е "все тая",но е добре в подобен форум да има по-високи критерии в обявите за продажби от OLX или Аукцион.бг,да речем. Авторитетът на Форума се гради от всички теми,не само от "експертните".

Ice eyes
Напреднал
Reactions:
Мнения: 102
Регистриран: 19 дек 2013 21:40

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Ice eyes » 11 фев 2016 17:04

rosen_er:
....представете си какво разочарование би изпитал.И какъв коментар за Форума би направил.....Такива работи.

Няма как да знаем,по какъв начин ще реагира непознат човек в подобна ситуация.Признавам,че лично аз,ще се почувствам точно така.Давам пример с мои познати:показвам им над 40-годишен часовник,с оригинални стъкло(леко надрано),коронка,верижка и циферблат(носещ белезите на времето). Реакцията беше:"Дай на някой да ти го лъсне". На тях не ги интересува,че часовникът не е пипан,откакто е купен,а че не е достатъчно лъскав.В този ред на мисли,непосветеният купувач може да продължи да се радва на часовника,дори да му се каже,че циферблатът е направен преди час.Всичко е индивидуално.
Според мен,търговецът трябва да има точна преценка,интуиция,нюх,шесто чувство или както искате го наречете.Не вярвам продавачите в хранителните магазини да са запознати с технологията на производство на кашкавал или колко процента е свинското месо в каймата.Купуваш нещо,преценяваш,че може да го продадеш за повече и го пускаш на пазара.След като направиш 100 покупко-продажби,решаваш дали да продължиш.Колаксъзов не го познавам,но след като с години продава часовници,би трябвало да му излиза сметката.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Liani » 11 фев 2016 18:01

Никой не е длъжен да познава всеки часовник, пък било то руски, швейцарски или японски. Вярно, тук почти всичко е за руски часовници, но това не променя нищо по-отношение на продажбите. Всеки може да си продава както и където си поиска след като мястото (сайта) го позволява. Това което написа rosen_er за веригите за електроника е абсолютната истина. Персонала там не се справя както се очаква да бъде. Има и хора които знаят и обясняват, но те са много малко, обаче там не пищим, че не ни е обяснено абсолютно всичко.
Не мисля, че the collector се е заяждал, а само споменал за циферблата.
Колаксъзов може да знае, но може и да не знае за циферблата. Както и да е, той не е длъжен да го напише! Ако трябва да е всичко оригинално по часовниците, тогава трябва да има условие в раздела за продажби. Аз съм купувал сериозни смески от цифери, стрелки и кой знае още какво, за което съм разбирал по-късно и не съм знаел дали е оригинално от часовника си. Купил съм от тук няколко часовника за работещи, а те изобщо не са били работещи. Пил съм една чаша студена вода и съм продължил да си търся други. Честно казано не ме и вълнува много кое е оригинално, взимам ги да ги ровя. Който иска истинско, има си магазини. Това е риска на втората употреба.
Така мисля аз.
Не е станало кой знае какво, че да се налива толкова масло в огъня за някакъв циферблат.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от rosen_er » 11 фев 2016 18:23

Ice eyes,
Примерите ти не са много удачни.Аз лично не познавам човек,който купува нещо с мисълта за ,как да го кажа,с мисълта за оригинално изделие,плаща цена на оригинално изделие и след като му отворят очите ,че нещата не са точно такива ,да не се разочарова.
Секоша спомена,че е реакцията е такава заради по-високата цена.Ами и това има значение,разбира се.Това е (или е близо ,според мен) до цената на много запазен,оригинално окомплектован часовник от модела.Ако беше по-ниска или много по-ниска.....тогава част от купувачите биха купили часовника дори знаейки за неоригиналния циферблат.Кой заради каса и стрелки,машина,......заради нещо ,което би му послужило.Но на "цена на дребно" вече купуваш часовник,за който е споменато,че е от колекция.И като разбереш,че .......как да се почуства човек.Ами кофти,как по друг начин?
Ако вляза в конкретиката на единият ти пример,никой не иска от продавач в хранителен магазин да знае % масленост на млякото,сол,вода и т.н. в кашкавал да речем,но ако знае ,че е тъй нареченият "млечен деликатес" т.е. кашкавал от палмово масло и не го спомене,а го продаде като кашкавал от краве мляко.........кой клиент няма да се почуства разочарован когато разбере този факт.
Колкото подобни случаи и обяви да разгледаме - толкова различни ще са нещата.

П.П. докато пиша и liani е дал своето мнение...
Да,нямаше нужда чак от такова внимание този случай.
liani ,може някой да не пищи в магазин за електроника.....аз обаче пищя.И ако повече клиенти пищим,може би собствениците(управителите) биха имали по-големи изисквания към консултант-продавачите си.
Така и тук във форум :ако повдигаме дискусии по подобни "проблеми"....може пък да започнат да не се появяват.
Не съм привърженик на това,че щом нещо е някак си някъде,то няма проблем и при нас (форума в случая ) да е така.
И още нещо.Не мога да разбера защо има сръдни и дискутиране,след като някой от нас се "осмели" да каже(посочи) нещо ,дори и в обява,и то е факт.Хайде ,ако кажеш нещо дето не вярно и което ще попречи на продажба........не е добре.Но ако казваш самата истина - какъв е проблема.Продавачът премълчал (нещо което според някой не е лъжа),а друг колега е казал истината.........И?

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Liani » 11 фев 2016 18:52

Няма нищо лошо в това да се допълни информация, както е в случая. Просто не трябва да се трагедизира.
Надали има чак някой засегнат, все пак само коментираме и даваме мнението си. Според мен няма лошо в това, всеки си има мнение по-въпроса.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от the collector » 11 фев 2016 22:53

Правим критични коментари за часовниците от собствените си колекции и не мисля, че обявите на прекупвачите са някакви свещени крави, които не могат бъдат докосвани.
За обявите, в които се публикуват сбиртаци от типа 5 в 1 всеки сам си преценява дали и за какво могат да му послужат. Всеки си има очи, знае какво търси и сам преценява какви компромиси може да направи с окомплектовка на стрелки, каси, циферблати и прочие. Друг обаче е въпроса с обявите, в които фигурират откровени ментета или новодели без това да е изришно описано. Представете си ситуация, при която някой от форума се нахаква с някой новодел или менте, а останалите през това време знаят какво се случва, но мълчат като пънове. Ще е доста конфузна ситуация, не мислите ли?
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от percusst » 12 фев 2016 09:53

Смятам за редно да има уместни забележки. За да няма дълги препирни, предлагам просто да гласуваме. Демокрация в действие :-)

Ice eyes
Напреднал
Reactions:
Мнения: 102
Регистриран: 19 дек 2013 21:40

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Ice eyes » 12 фев 2016 10:16

Ако погледнем на часовника като продукт,съставен от няколко компонента,кое определя подмяната на един от тях като опит за измама,а на друг не.Ако часовник е със сменена коронка,едва ли някой би обърнал внимание.Или стъкло.Много трудно часовник на 50 години ще си остане в състоянието,в което е излязъл от магазина.
Всеки един мой приятел или роднина,държи часовникът да е блестящ,ако купи въпросния Poljot и им се покаже оригиналния захабен циферблат и новодела,не се съмнявам кое ще изберат.
Не е станала кавга,както каза и Liani,всеки изказва мнението си.А моето е,че всеки човек реагира различно в дадена ситуация,според това кое за него е важно и ценно.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Pavlin » 12 фев 2016 10:29

Точно така, всеки има различен критерии! Още в зората на моето хоби съм купувал часовници, за които после съм съжалявал, точно поради незнание. Ако някой ми беше дал насока, половината неща нямаше да ги взема.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от varban » 12 фев 2016 10:44

percusst написа:За да няма дълги препирни, предлагам просто да гласуваме. Демокрация в действие :-)
Ааа, само това не :)
Ако на форума настъпи демокрация, много бързо ще стане анархия :)

Това го казвам сериозно, нищо че се хиля :D :D


Има модератори. Има администратори. Те решават, как ще е на форума. Не ние, потребителите.
Ако имат акъл в главите (а те явно имат, щом не е умрял форума), се съобразяват с желанията на потребителите.

Ама решението е тяхно. Тяхна е и отговорността. Не е наша.

Тази тема я разбирайте като проучване на общественото мнение. Щом е отделена в друга, значи се е намесил модератор. И го е сметнал за важно.

Нашата работа е да се придържаме към решенията им. От това е по-важно само правенето на съдържание :)

Ако едно решение (или много) не ни устройват, не пишем. И си търсим друго място.

Така е в мрежата. Не е като в реалния живот ;)

Да, и за такова послание заслужавам наказание. Щото не е моя работа да обяснявам такова нещо. Ама модераторите се... ми неудобно им е! Та аз рекох да ги улесня ;)

Много са прости работите. Демокрация на форум няма, защото ако я има, този форум умира бързо. Форумите нямат и собственици. Собственик има домейнното име, щото е регистрирано на някой. Но това не е нищо. Съдържанието на форума е в общ достъп и е на всички, които желаят и могат да четат. Даже на тези, които не пишат :)

Така че - не гласувайте, братя, не гласувайте :)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от rosen_er » 12 фев 2016 11:12

Ice eyes написа:Ако погледнем на часовника като продукт,съставен от няколко компонента,кое определя подмяната на един от тях като опит за измама,а на друг не.Ако часовник е със сменена коронка,едва ли някой би обърнал внимание.Или стъкло.Много трудно часовник на 50 години ще си остане в състоянието,в което е излязъл от магазина.
Всеки един мой приятел или роднина,държи часовникът да е блестящ,ако купи въпросния Poljot и им се покаже оригиналния захабен циферблат и новодела,не се съмнявам кое ще изберат.
Не е станала кавга,както каза и Liani,всеки изказва мнението си.А моето е,че всеки човек реагира различно в дадена ситуация,според това кое за него е важно и ценно.
Не са с еднаква тежест нещата.
Основните компоненти според мен са :каса,циферблат,стрелки.Те оформят външния вид на часовника.
Изискване за механизма - да е правилният за модела(задължително) и хубаво е финишът да е в съответствие времево с модела на часовника.Но това не е съвсем важно.Нека приемем - правилния за модела.
Стъкло и коронка са консумативи.Сериозните колекционери обръщат внимание и на тези неща.Трудно се намират оригинални руски стъкла и коронки,но тези които поръчваме всички на няколкото майстори ,които правят стъкла са добри.Така,че тук може да има компромис.
Това е личното ми усещане за нещата.За друг може би са различни нещата.

Малко избягахме от началото на дискусията.
Всеки може да прави личен избор какво го удовлетворява в състоянието и окомплектоването на часовник.ВАЖНО е да няма неверни или премълчани неща.Пиша това с ясното съзнание,че няма да се случи.
Затова нека няма сръдни ако някой ,който забележи нещо нередно го спомене(ако продавача не го е направил). Преди се "включвах" :mrgreen: с "уточнения" ,но като усетих определени негативните реакции ......спрях :)

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от percusst » 12 фев 2016 12:27

varban написа:
percusst написа:За да няма дълги препирни, предлагам просто да гласуваме. Демокрация в действие :-)
Ааа, само това не :)
Ако на форума настъпи демокрация, много бързо ще стане анархия :)

Това го казвам сериозно, нищо че се хиля :D :D


Има модератори. Има администратори. Те решават, как ще е на форума. Не ние, потребителите.
Ако имат акъл в главите (а те явно имат, щом не е умрял форума), се съобразяват с желанията на потребителите.

Ама решението е тяхно. Тяхна е и отговорността. Не е наша.

Тази тема я разбирайте като проучване на общественото мнение. Щом е отделена в друга, значи се е намесил модератор. И го е сметнал за важно.

Нашата работа е да се придържаме към решенията им. От това е по-важно само правенето на съдържание :)

Ако едно решение (или много) не ни устройват, не пишем. И си търсим друго място.

Така е в мрежата. Не е като в реалния живот ;)

Да, и за такова послание заслужавам наказание. Щото не е моя работа да обяснявам такова нещо. Ама модераторите се... ми неудобно им е! Та аз рекох да ги улесня ;)

Много са прости работите. Демокрация на форум няма, защото ако я има, този форум умира бързо. Форумите нямат и собственици. Собственик има домейнното име, щото е регистрирано на някой. Но това не е нищо. Съдържанието на форума е в общ достъп и е на всички, които желаят и могат да четат. Даже на тези, които не пишат :)

Така че - не гласувайте, братя, не гласувайте :)
Хахахахахаха!!!! Напълно си прав!
Абсолютно подкрепям мнението ти! Но забелязах ,че дискусията започва да цикли и реших малко да сложа пипер. Съжалявам, че предизвиках "гнева" ти , а навярно съм отнесъл някоя друга попържня от съфорумците :b :b :b
П.П. Готиното е ,че тази моя особена шега остана "във въздуха".Това отново показва ,че форума си е чудесен.
Последна промяна 1 на percusst, променена общо 12 пъти

Ice eyes
Напреднал
Reactions:
Мнения: 102
Регистриран: 19 дек 2013 21:40

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Ice eyes » 12 фев 2016 12:32

Колекционери не биха купили този часовник.Не и на тази цена.Обявата,според мен,е насочена към случайни купувачи,хора,решили да си купят нов часовник или подарък.Моето мнение е,че те не биха се впечатлили,ако в обявата беше написано,че циферблатът е новодел,стига продавачът да го е знаел.Или от коментар,който изтъква това.Със сигурност е добре да е уточнено и продавачът не губи нищо от това.

Заключена

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”