За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от ivan_p_uzunov » 12 фев 2016 18:33

Pavlin написа:Аз съм за дискусиите, за това са форумите- за лафене и информация.
Да и аз съм за .В това спор няма

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от dreadx » 12 фев 2016 19:45

the collector написа:Купи си монетата от линка долу, а аз ще съм тактичен.
http://auction.bg/A2655264" onclick="window.open(this.href);return false;
:))))))))) Е какво ще му кажеш: - Супер е монетата! Вземи повече ако има..

Между другото и аз си мислех да дам пример с монети. Хората ги използват и като капиталовложение - разочароващо би било ако монетата се окаже менте.

Като стана въпрос за коментирания по-горе часовник - и аз съм го споменавал на едно място.
Това е, когато писах на колегата, който имаше въпрос какво означава МИНТ. И в контекст, че понякога в това се влага голяма доза субективизъм, цитирам по памет: "- ето например този часовник изглежда добре, обаче не е МИНТ - въпреки, че някой би го нарекъл МИНТ."

Обявата беше ъп-ната точно по времето, в което писах отговор на колегата и ми попадна най-отгоре в раздел продажби - това, разбира се може да се провери.

Но едва ли свалянето му от продажба е във връзка с написаното от мен - понеже никъде не съм коментирал цената на този часовник. Т.е. написаното от мен не попада в хипотезата: "коментар за некоректно завишена цена на този часовник" - каквото обяснение сте дали като причина за спирането на обявата.

Коментари относно цената на този часовник така и не намерих във форума (- то и в моите НЕ е изказано мнение относно цената.). От друга страна твърдите, че не става въпрос и за нещо писано на Л.С.
В тази връзка ме вълнува въпросът: - да не би пък цитираните по-горе мои коментари - от темата за МИНТ - да са били изтълкувани погрешно, че имат някакво отношение към цената в посочената обява?

Ако да - то къде точно съм писал за цената? - понеже нямам такъв спомен (и вероятно не съм).

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от storyteller » 12 фев 2016 22:29

Изпуснал съм дискусията за Колаксъзов и съжалявам за това.
Струва ми се, че е уместно да има коментари, защото това е преди всичко форум и по-малко онлайн аукцион, но нека да са коментари за часовника, а не за личности. Много е грозно от обсъждане на машинки и циферблати гладко да се преминава към оценки на хора.
Затова се извинявам, че не съм си свършил работата като модератор.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от the collector » 12 фев 2016 22:44

Привет, storyteller!
Каква е разликата в това някой да се опитва да те мами в очите или го прави онлайн? Резултата е един и същ-на финала има излъган и разочарован човек и от другата страна измамник, който е успял да преметне някой. Освен мошеник или измамник как трябва да бъде наричан такъв човек?
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от dreadx » 13 фев 2016 00:26

the collector написа:как трябва да бъде наричан такъв човек?
Ами нека да го наричаме търговец, който така се е поувлякъл в стремежа си за успешен бизнес, че на по-заден план са останали приоритетите му за доверие и коректно отношение към съфорумниците.

Въпреки, че за измамения купувач такъв търговец ще е просто един мошеник.

Затова не е лошо периодично да се разискват тези проблеми, та и търговецът да си вземе поука - за да не се стига до категоризацията: "мошеник".

Специално за оценки към дадени хора - ето аз си позволих да напиша, че Колаксъзов не е нищо повече от човекът, който ви подава сиренето в магазина. (Не искам да го обиждам с това, нито го знам какъв е -- Ама не е и някакъв богопомазан, че щом някой си позволи да му направи забележка, то веднага се отварят едни дискусии с какво право му се меси в обявата.)

Като отношения между форум(потребители) и продавач: Въпрос на гледна точка - би могло да се представи и като колко полезен е Колаксъзов, че вие си купувате хубави часовници благодарение на него и т.н.

Дайте да ги изключим тези нереални гледни точки. Влиза тук, пуска едни обяви, пуска ги и по другите форуми - навсякъде, където може да има интерес. Намерил си е изгодна ниша, поръчва от чужбина докато си седи във фотьойла - чудесно. Аз нямам никакво отношение към него и не съм го засичал по темите в които аз чета и пиша.

Само нека и да не забравя, че бизнесът му върви благодарение на същите тези хора, към които показва неуважение с въпросната обява.

И това май не е първият случай - виждал съм и друг път да му се прави забележка, че ще си развали имиджа заради един пуснат за продажба часовник, който не съответства на определени колекционерски стандарти, а го е представил за такъв (и се предполага много добре да знае какво предлага).

Това, дето един колега изрази мнение, че нямало никаква опасност незапознат с колекционерството купувач да си купи часовник за 150 лв. и после някой да го светне за несъответствието и той ужасно да се разочарова..
И че такова нещо може да се случи само в развинтената ми фантазия (- това последното не го е казал колегата, послужих си с по-образен пример). Е, не е баш така: Ще се наиграе с часовника, ще го пусне за продажба за около същите пари - и много бързо ще дойде разочарованието във вида: -- Абе, виж са: 60-70 лв. най-много ти давам - с тоя фалшив циферблат..?!
(- мисля, че би било голямо разочарование)

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от storyteller » 13 фев 2016 06:56

the collector написа:Привет, storyteller!
Каква е разликата в това някой да се опитва да те мами в очите или го прави онлайн? Резултата е един и същ-на финала има излъган и разочарован човек и от другата страна измамник, който е успял да преметне някой. Освен мошеник или измамник как трябва да бъде наричан такъв човек?
Обяснявам: струва ми се, че това е предимно форум за часовници, а не за изясняване на лични отношения и психологически профили. Няма как да знаем мотивите на човека, продаващ даден часовник, нито на купувача - за някой нов циферблат може да е ъпгрейд, за друг съсипване на часовника, за трети просто невежество. А и не мисля, че би трябвало да ни интересуват мотивите.

Ако форумец има коментари към някакъв часовник - супер, нали затова сме се събрали, да си приказваме за часовници. Ако обаче иска да обсъжда човек, не съм сигурен дали това е подходящото място. Освен когато хвалим нашите заслужили майстори, разбира се.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от varban » 13 фев 2016 07:37

Абе що сте такива едни модераторите :)

Превеждам от човешки на модераторски: циферблат може да се обсъжда, човек - не!

Още не е задължително за изпълнение, защото не е модераториал :)

Ice eyes
Напреднал
Reactions:
Мнения: 102
Регистриран: 19 дек 2013 21:40

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Ice eyes » 13 фев 2016 12:09

Писах в темата,с целта да не прехвърляме автоматично своите чувства и реакции върху непознати хора.Фантазията за един,е реалност за друг.
Когато се регистрирах във форума,бях попитал за цената на един часовник.Отговорът беше:"Един часовник струва толкова,за колкото се продаде".Въпросният часовник,въпреки циферблата,има стойност,дори и само заради позлатената каса.Ако се продаваше за 20 лв,щеше ли да е измама?Ако аз продавам "Победа" в оригинално заводско състояние за 500 лв,това прави ли ме измамник?Или само ще предизвикам неистов смях?Ако видим "Зенит"-а на Пламен на битака с цена 100 лв.,ще кажем ли на продавача:"Объркал си се,колега,ето ти 2 бона"?Или ще си изпочупим пръстите,докато му ги броим?Защото резултатът е един и същ-лично облагодетелстване от чуждото незнание.Както каза и Сейкоша-всичко опира до парите.
Частите на часовниците са с различна тежест,спор няма,но тогава и измамите ще са с различна тежест.Сменена коронка-малка измама,възможен е компромис,сменен циферблат-голяма измама,продавачът е мошеник.Ако ще държим на истината и справедливостта,да го правим в двете посоки,иначе няма да сме нито първите,нито последните,опитали да украсят думата "моралист".

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Pavlin » 13 фев 2016 12:40

Хубаво си дърдорим и според мен всеки има право в мислите си. Има и мошеници и такива, които наистина не знаят какво продават. Но да оставим хората и да говорим за часовниците.
Ако искаме да сме по полезни за обикновения читател, трябва да сме по стриктни. Като видим нещо нередно- трябва да алармираме.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от the collector » 13 фев 2016 13:59

Ice eyes написа:Писах в темата,с целта да не прехвърляме автоматично своите чувства и реакции върху непознати хора.Фантазията за един,е реалност за друг.
Когато се регистрирах във форума,бях попитал за цената на един часовник.Отговорът беше:"Един часовник струва толкова,за колкото се продаде".Въпросният часовник,въпреки циферблата,има стойност,дори и само заради позлатената каса.Ако се продаваше за 20 лв,щеше ли да е измама?Ако аз продавам "Победа" в оригинално заводско състояние за 500 лв,това прави ли ме измамник?Или само ще предизвикам неистов смях?Ако видим "Зенит"-а на Пламен на битака с цена 100 лв.,ще кажем ли на продавача:"Объркал си се,колега,ето ти 2 бона"?Или ще си изпочупим пръстите,докато му ги броим?Защото резултатът е един и същ-лично облагодетелстване от чуждото незнание.Както каза и Сейкоша-всичко опира до парите.
Частите на часовниците са с различна тежест,спор няма,но тогава и измамите ще са с различна тежест.Сменена коронка-малка измама,възможен е компромис,сменен циферблат-голяма измама,продавачът е мошеник.Ако ще държим на истината и справедливостта,да го правим в двете посоки,иначе няма да сме нито първите,нито последните,опитали да украсят думата "моралист".
Отново се отклонявате от проблема и се впускате в свободни съчинения. Няколко пъти написах, че не става въпрос за каси, коронки, стрелки и прочие.
Не става въпрос и за това колко струва даден предмет, когато не е напълно истински. Повярвай ми, че нито имам апетит към този де лукс, нито ми е проблем да платя 130 лева ако нещо ми харесва.
В този случай не става въпрос за неволна грешка, а за наглост, арогантност и опит да бъде измамен някой съфорумник. Аз наричам такъв човек измамник и мошеник и изобщо не ми пука дали това ми поведение ме право простак в очите на някой. Наричам нещата с истинските им имена и никой не може да ме промени! Всеки си решава как да се държи и дали иска да си завира главата в земята или на други места.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от omegaqq » 14 фев 2016 12:14

Колеги, мисля че темата вече се изчерпа и няма какво повече да се каже, освен това колегата
the collector получава едноседмична почивка с право на удължаване за неколегиално поведение във форума.

Заключена

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”