За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Liani » 12 фев 2016 16:39

Ето резултата от дискусията. Не предполагах, че ще има засегнати, но има
И какво постигаме по-този начин, гоним си хората които ни дават шанс да намерим нещо по читаво от повечето сайтове за продажба.
Никой няма право да решава колко ще се продава една вещ, освен собственика и. Който иска купува, който не иска подминава.
Крайно време е да се спре с тази тема.
Ако някой не знае за какво говоря, ето viewtopic.php?f=66&t=5430" onclick="window.open(this.href);return false;
На ivan_p_uzunov ще кажа, да не се поддава на подобни изказвания. Ти най-добре си знаеш колко труд си положил и какво да искаш за него!

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от the collector » 12 фев 2016 16:53

Liani, аз не виждам някой, накъде да е коментирал цени на колегите. Може Иван да е получил нещо на лични съобщения и по тази причина да спира аукциона.
Дискусия изобщо не трябваше да има-ментетата са си ментета и е крайно неправилно да бъдат премълчавани такива неща. Повдигнах тема за циферблат, а започнаха свободни съчинения за окомплектовки, стрелки, коронки, математика, теория на вероятностите и какво ли още не. Изказах се за нещо конкретно и в един от постовете си изришно упоменах, че не визирам окомплектовки, коронки, стрелки и прочие.
Стоя твърдо зад моето убеждение, че по никакъв начин не трябва да бъдат толерирани обяви от този тип! Обратното е извратеност, плод на някаква болна психика, която противоречи на всякакви морални и чисто човешки норми!
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от rosen_er » 12 фев 2016 16:55

Къде видя нещо общо между коментираната обява на Колаксъзов и тази на Иван?И защо реши ,че свалянето на Столичния е резултат от коментарите ? Струва ми се ,че е имало кореспонденция на лични между Иван и някой съфорумец и от там е дошло решението му.
П.П. Докато пиша Колектор е казал почти същите неща.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Liani » 12 фев 2016 17:06

Има писано, не в тази тема и точно затова го е свалил. Никаква лична комуникация според мен не е имало.
Уж сме едно голямо семейство, дори повечето тук са познати и приятели най-вероятно, а сами си нагорещяваме котлона.

the collector , изобщо нямах предвид теб. Ако си се засегнал от написаното от мен, извинявай. Не те обвинявам за забележката, абсолютно си прав, но дискусията започва да става закачлива.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от rosen_er » 12 фев 2016 17:10

И къде е писано и какви са тези "изявления"?В обявата от линка който си дал ,само Иван е писал.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от ivan_p_uzunov » 12 фев 2016 17:14

Според мен, Много се задълбава в подобни дискусий -кой бил крив и кой прав.Ако цялото това внимание се насочи към помагане и доошлайфане на дънери като мен.то този сайт не би трябвало да има цена.Столичния е вече за реставрация -най-лошото е че това е едиственото което намирам в нета за тези часовници -
Изображение
И не мога да разбера дали стрелките са точните за тази каса?

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от rosen_er » 12 фев 2016 17:30

Имам с подобен дизайн дизайн на циферблата(разлика само в маркерите на 3-9 часа),в същият тип каса . Стрелките са му като тези в обявата ти:
Изображение Изображение
В каталозите не го открих на първо четене.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от rosen_er » 12 фев 2016 17:46

Ето и примери от търсачката,но в позлатени каси:


Изображение Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от Pavlin » 12 фев 2016 18:27

Аз съм за дискусиите, за това са форумите- за лафене и информация.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от ivan_p_uzunov » 12 фев 2016 18:30

rosen_er написа:Ето и примери от търсачката,но в позлатени каси:


Изображение Изображение
Да и аз това намерих и се изнервих та тръгнах да го продавам.Благодаря все пак.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от ivan_p_uzunov » 12 фев 2016 18:33

Pavlin написа:Аз съм за дискусиите, за това са форумите- за лафене и информация.
Да и аз съм за .В това спор няма

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от dreadx » 12 фев 2016 19:45

the collector написа:Купи си монетата от линка долу, а аз ще съм тактичен.
http://auction.bg/A2655264" onclick="window.open(this.href);return false;
:))))))))) Е какво ще му кажеш: - Супер е монетата! Вземи повече ако има..

Между другото и аз си мислех да дам пример с монети. Хората ги използват и като капиталовложение - разочароващо би било ако монетата се окаже менте.

Като стана въпрос за коментирания по-горе часовник - и аз съм го споменавал на едно място.
Това е, когато писах на колегата, който имаше въпрос какво означава МИНТ. И в контекст, че понякога в това се влага голяма доза субективизъм, цитирам по памет: "- ето например този часовник изглежда добре, обаче не е МИНТ - въпреки, че някой би го нарекъл МИНТ."

Обявата беше ъп-ната точно по времето, в което писах отговор на колегата и ми попадна най-отгоре в раздел продажби - това, разбира се може да се провери.

Но едва ли свалянето му от продажба е във връзка с написаното от мен - понеже никъде не съм коментирал цената на този часовник. Т.е. написаното от мен не попада в хипотезата: "коментар за некоректно завишена цена на този часовник" - каквото обяснение сте дали като причина за спирането на обявата.

Коментари относно цената на този часовник така и не намерих във форума (- то и в моите НЕ е изказано мнение относно цената.). От друга страна твърдите, че не става въпрос и за нещо писано на Л.С.
В тази връзка ме вълнува въпросът: - да не би пък цитираните по-горе мои коментари - от темата за МИНТ - да са били изтълкувани погрешно, че имат някакво отношение към цената в посочената обява?

Ако да - то къде точно съм писал за цената? - понеже нямам такъв спомен (и вероятно не съм).

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от storyteller » 12 фев 2016 22:29

Изпуснал съм дискусията за Колаксъзов и съжалявам за това.
Струва ми се, че е уместно да има коментари, защото това е преди всичко форум и по-малко онлайн аукцион, но нека да са коментари за часовника, а не за личности. Много е грозно от обсъждане на машинки и циферблати гладко да се преминава към оценки на хора.
Затова се извинявам, че не съм си свършил работата като модератор.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от the collector » 12 фев 2016 22:44

Привет, storyteller!
Каква е разликата в това някой да се опитва да те мами в очите или го прави онлайн? Резултата е един и същ-на финала има излъган и разочарован човек и от другата страна измамник, който е успял да преметне някой. Освен мошеник или измамник как трябва да бъде наричан такъв човек?
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: За или против уместните забележки в обявите за продажба?

Мнение от dreadx » 13 фев 2016 00:26

the collector написа:как трябва да бъде наричан такъв човек?
Ами нека да го наричаме търговец, който така се е поувлякъл в стремежа си за успешен бизнес, че на по-заден план са останали приоритетите му за доверие и коректно отношение към съфорумниците.

Въпреки, че за измамения купувач такъв търговец ще е просто един мошеник.

Затова не е лошо периодично да се разискват тези проблеми, та и търговецът да си вземе поука - за да не се стига до категоризацията: "мошеник".

Специално за оценки към дадени хора - ето аз си позволих да напиша, че Колаксъзов не е нищо повече от човекът, който ви подава сиренето в магазина. (Не искам да го обиждам с това, нито го знам какъв е -- Ама не е и някакъв богопомазан, че щом някой си позволи да му направи забележка, то веднага се отварят едни дискусии с какво право му се меси в обявата.)

Като отношения между форум(потребители) и продавач: Въпрос на гледна точка - би могло да се представи и като колко полезен е Колаксъзов, че вие си купувате хубави часовници благодарение на него и т.н.

Дайте да ги изключим тези нереални гледни точки. Влиза тук, пуска едни обяви, пуска ги и по другите форуми - навсякъде, където може да има интерес. Намерил си е изгодна ниша, поръчва от чужбина докато си седи във фотьойла - чудесно. Аз нямам никакво отношение към него и не съм го засичал по темите в които аз чета и пиша.

Само нека и да не забравя, че бизнесът му върви благодарение на същите тези хора, към които показва неуважение с въпросната обява.

И това май не е първият случай - виждал съм и друг път да му се прави забележка, че ще си развали имиджа заради един пуснат за продажба часовник, който не съответства на определени колекционерски стандарти, а го е представил за такъв (и се предполага много добре да знае какво предлага).

Това, дето един колега изрази мнение, че нямало никаква опасност незапознат с колекционерството купувач да си купи часовник за 150 лв. и после някой да го светне за несъответствието и той ужасно да се разочарова..
И че такова нещо може да се случи само в развинтената ми фантазия (- това последното не го е казал колегата, послужих си с по-образен пример). Е, не е баш така: Ще се наиграе с часовника, ще го пусне за продажба за около същите пари - и много бързо ще дойде разочарованието във вида: -- Абе, виж са: 60-70 лв. най-много ти давам - с тоя фалшив циферблат..?!
(- мисля, че би било голямо разочарование)

Заключена

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”