Дисплеи на хронометър

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
Потребителски аватар
tsonev
Reactions:
Мнения: 19
Регистриран: 26 яну 2013 18:46
Местоположение: Rousse

Дисплеи на хронометър

Мнение от tsonev » 27 фев 2016 20:27

Здравейте имам проблем с екрана на този хронометър.Показва редовете на половина.

Изображение
Не беше ползван от дълго време и първо помислих,че е от батерията но и с нова батерия все същото.Ако някой има идея какъв е проблема?Дали подлежи на ремонт?

Изображение Изображение
Благодаря ви предварително.
0879132888 гр.Русе

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Дисплеи на хронометър

Мнение от ivan_p_uzunov » 27 фев 2016 21:09

Мисля че трябва отваряне ,почистване на пистите където контактува една или -мисля че в твоя случай трябва да са две гумени ивици - гумени проводници опиращи се както в дисплея така и в самата платка. Заради това ти показва половин редове .Като за начало, се пробвай само да му притегнеш болчетата .Внимателно без да разцепваш техните легла от пренатягане!

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Дисплеи на хронометър

Мнение от ivan_p_uzunov » 27 фев 2016 21:16

Да не би да си го отварял! Възможно е да си превъртял една от гумичките -лявата и част да е станала дясна .Самите гумички са със вградени проводници - и така да не прави само едната контакт .

Потребителски аватар
tsonev
Reactions:
Мнения: 19
Регистриран: 26 яну 2013 18:46
Местоположение: Rousse

Re: Дисплеи на хронометър

Мнение от tsonev » 27 фев 2016 21:23

Разбира се,че го отворих :lol: .Не се сдържах,помислих че не контактуват тези двете гумени ленти,и подложих тънко картонче да притисна малко.Не знаех че имат посока на поставяне.Може да съм ги завъртял? Отивам да го отворя пак,да пробвам.
0879132888 гр.Русе

Потребителски аватар
tsonev
Reactions:
Мнения: 19
Регистриран: 26 яну 2013 18:46
Местоположение: Rousse

Re: Дисплеи на хронометър

Мнение от tsonev » 27 фев 2016 22:33

Отворих хронометъра,почистих пистите,въртях контактните гуми,разменях им местата няма разлика.Горният ред е винаги цял,което ме навежда на мисълта,че няма значение как са сложени тези гуми.
Изображение
0879132888 гр.Русе

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Дисплеи на хронометър

Мнение от ivan_p_uzunov » 27 фев 2016 22:41

мисля че леко трябва да ги преместиш или на ляво или на дясно.Възможно е да е имало разтичане по бляскавите пистички на платката от лака с който ги запечатват против корозия ,трябва леко да ги почистиш тях и отделно гумичките .гумите съм ги почиствал внимателно с вода и веро -после подсушаване .Внимателно да не ги скъсаш.Водата да е хладка не вряла .Спиртни почиствания не са желателни -разтварят лака и след време става мазало.Абе най добре Върбан да си каже тежката дума.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Дисплеи на хронометър

Мнение от ivan_p_uzunov » 27 фев 2016 22:44

Пистите по платката може да се чистят и с гума -Кохинор, после внимателно отстраняваш остатъците от гума с по твърда четка за рисуване.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Дисплеи на хронометър

Мнение от ivan_p_uzunov » 27 фев 2016 22:52

Изрязваш внимателно от обикновен бял лист за принтери очертанията на екрана -течния кристал като изрежеш и вътрешната сърцевина така ще постигнеш леко повдигане на екрана и по добро притискане на гумичките . Вземи и огледало за проби .притискаш с ръце и гледаш на огледалото отдолу резултата .колкото повече отвиваш и завиваш болчетата, толкова пирони му забиваш в ковчега -ако ме разбираш.За това се ползва огледало .

Потребителски аватар
tsonev
Reactions:
Мнения: 19
Регистриран: 26 яну 2013 18:46
Местоположение: Rousse

Re: Дисплеи на хронометър

Мнение от tsonev » 27 фев 2016 23:07

Благодаря за съветите утре ще действам.Хронометърът не е лош,за това се мъча с него.
0879132888 гр.Русе

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Дисплеи на хронометър

Мнение от dreadx » 28 фев 2016 02:14

Почисти платката със спирт, може и гумичките, ама гледай да не ги усукваш много, докато ги чистиш. После опитай да го пуснеш разглобен, като натискаш отзад платката - ако няма добър контакт, при натискането трябва да се появят цифрите. Най-бруталното, което ми се е случвало беше на един китайски мултицет - пластмасата се беше деформирала и не натискаше добър контакт към екрана, затова пробих две дупки и го стиснах със свински опашки - грозно, но пък още си работи.
Ти първо го почисти и го понатискай по платката - и кажи какво е станало, после ще го мислим.

Потребителски аватар
tsonev
Reactions:
Мнения: 19
Регистриран: 26 яну 2013 18:46
Местоположение: Rousse

Re: Дисплеи на хронометър

Мнение от tsonev » 28 фев 2016 16:06

Колеги пробвах всички съвети написани по горе и още каквото се сетя,но нямах успех.
https://www.youtube.com/watch?v=kVXRO0xffPI" onclick="window.open(this.href);return false;
Затова реших да го занеса на часовникар да си каже тежката дума.А и времето се затопли и трябва да се лети и часовниците остават на 2-ро място до зимата.Благодаря на всички за съветите.
0879132888 гр.Русе

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Дисплеи на хронометър

Мнение от ivan_p_uzunov » 28 фев 2016 16:25

Наистина , страхотно видео! Както казва и колегата явно имаш деформация в платката ,едната от двете гумички не ти действа.Можеш чрез вадене една по една да я разбереш коя е и да поогледаш самото място. Можеш също така ако си сигурен че гумичките не се притискат достатъчно ,да припилиш леко и леглата на самите трупчета където се навиват винчетата .Съжалявам че не се е получило но пак да кажа -видеото е станало просто чудесно!

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”