Въпрос за Полет 3017?

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Въпрос за Полет 3017?

Мнение от miroman » 11 мар 2016 11:51

Да използвам темата да попитам следното: купих един часовник 3017 с бял циферблат Poljot с разположение на маркери и надписи като втория отдясно на втория ред, само надписът Poljot е с шрифта на втория отдясно на първия ред:

Изображение

Описвам ги така, защото в момента съм на работа и не мога да ги снимам. Довечера ще кача снимки.
С paint направих някаква компилация, за да стане по-ясно:

Изображение

Също така е прилично запазен, но си му личат следи от години използване. Дали е легитимен?

Поздрави, Миро.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Въпрос за Полет 3017?

Мнение от miroman » 12 мар 2016 17:20

Ето снимка на часовниците:

Изображение

Става въпрос за средния часовник - същия циферблат като десния, но шрифтът на марката е друг.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за Полет 3017?

Мнение от Seikosha » 12 мар 2016 18:15

За мене лично,това са три чудесно запазени оригинални 3017 Хронологично най-старият е средният. Няма нищо чудно в разликата в шрифтовете. С шрифта на средният са се произвеждали първите модели на Полет (въобще) и дори съм срещал обяви които са ме разсмивали и за да подчертаят по-старо производство се афишират като " Стар съветски часовник Полет - шериф" :)
Всъщност така се казва разновидността на шрифта,като единият вариант е безсерифен шрифт,какъвто е този с който пиша в момента например, а серифният е този,при който при буквата има има малки излизания като чертички извън основните греди https://en.wikipedia.org/wiki/Serif" onclick="window.open(this.href);return false;
и понеже на английски двете думи са сходни сериф (serif) и шериф е(sherif) някой си го е превел както му е паснало и оттам е тръгнала легендата. Иначе самият конкретен шрифт на средният Полет е американски и се казва Тексас. Дано съм ти бил полезен.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Въпрос за Полет 3017?

Мнение от miroman » 12 мар 2016 18:34

Seikosha написа: ... Дано съм ти бил полезен.
Свръх :b

Успокоих се, имаше го червейчето на съмнението, въпреки че шрифтът е точно като на по-ранните полети.
Като снимах, реших да щракна и другите 3017, ето ги:

Изображение

И тъй като имам още един с повтарящ се циферблат (като най-десния на първата снимка), търся циферблат, различен от тези, които имам. Като бартер мога да предложа някой от тези:

Изображение Изображение

Ама ще си пусна и отделна обява :)

Поздрави, Миро.
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”