Задължителни за колекциониране руски часовници...

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Задължителни за колекциониране руски часовници...

Мнение от Pavlin » 28 сеп 2012 15:00

Задължителни за колекциониране руски часовници. Като пътеводител за начинаещите.

1. Полет Стрела 3017
2. Полет хронограф 3133
3. Полет Сигнал
4. Полет Де лукс, Орбита, Космос, Вимпел
5. Всякакви стоманени Полети и други марки.
6. Восток 2809
7. Ракета 2209
8. Ракета 24-часова
...

Други?

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Задължителни за колекциониране руски часовници...

Мнение от cerasimi » 28 сеп 2012 15:40

Например за тема " Полет " е хубаво да има Орбита, Космос , всички стоманени версии.

Потребителски аватар
iivetsa
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 05 юли 2012 22:21

Re: Задължителни за колекциониране руски часовници...

Мнение от iivetsa » 28 сеп 2012 16:04

Най добре от всичко по малко да има :D !Аз купувам каквото ми хареса,и ми е по джоба за момента,защото ако ги подкарам по списък ще фалирам :D !Според мен за начало трябва да се стартира с по масови и евтини модели,и като се ориентира човек да си търси вече конкретни модели!Аз имам сравнително скромна колекция,но вече усещам че клоня към определени модели и не се хвърлям на всичко което ми попадне!Харесват ми много,стари ретро модели в запазено състояние,но са трудни за намиране!А пък стари и работещи 3133 и 3017 си е направо мисия невъзможна да ги намериш :D

П.С.На позиция №6 ,мисля че не е лошо да застане "Восток" 2809 примерно:wink:
http://iivetsa.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://bladeforum.bg/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
kama collector 88

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Задължителни за колекциониране руски часовници...

Мнение от Pavlin » 28 сеп 2012 16:22

Действително е така. Първоначално човек не може да си набавя само колекционерски, но ако се чуди между няколко, това може да му помогне да направи избора си.
Добавям Орбитата, Космоса и Прецизния.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Задължителни за колекциониране руски часовници...

Мнение от rosen_er » 28 сеп 2012 18:32

Може би и Победа.Да речем "Червено 12" .Не знам дали и супер редките да не се включат в списъка:Слава Транзистор,Полет 2200,Ракета 3031.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Задължителни за колекциониране руски часовници...

Мнение от sheretudis » 28 сеп 2012 18:42

РОДИНА-КИРОВСКИ- КОМАНДИРСКИ

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Задължителни за колекциониране руски часовници...

Мнение от rosen_er » 28 сеп 2012 18:43

Да.Тези също според мен: Цветни "Кировские" от серия 40ЧН.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Задължителни за колекциониране руски часовници...

Мнение от Pavlin » 28 сеп 2012 19:55

Трябва да има някакъв критерий за събиране. Било поради технически постижения като Восток 2809 или Стрела 3017, или поради трудното намиране на някои модели. Например не разбирам защо Полет де лукс е толкова искан, след коато не влиза в нито едното от двете.
За червеното 12 и за Родината съм съгласен, но Полет 2200 или Слава транзистор са супер редки и е много малка вероятността да си ги набавиш.
Командирските и Кировските не мисля че спадат към задължителните, по скоро всеки иска да има запазен такъв.

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Задължителни за колекциониране руски часовници...

Мнение от storyteller » 28 сеп 2012 22:12

Ако вървим по тематика, мен ме влекат космическите и се получава: ранните Штурманские с механизъм като Спортивните, сетне разни 3017, разни 3133 (Штурманские, Океан, черния Полет), кръглата Амфибия 2209, Спутник и пр.

Другото - върхови технически постижения, както редки, така и масови - например 2415 / 16 Де Лукс не са редки, но са вероятно най-кадърния механизъм, изработен от руските инженери. Неслучайно хер доктор Ранфт е написал цяла страница за него, това хич не му е в стила. Не е рядък, но е много по-добър от далеч по-редки и скъпи механизми. Същото важи за 2809. От по-редките - например Слава 1 / 100, Транзистор, Електрические

За любителите на военната тематика - от руската версия на Тутима Урофа до обикновените Командирские, има за всеки по нещо.

За гларусите - Златоуст, разни Амфибии... За всеки има по нещо.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Задължителни за колекциониране руски часовници...

Мнение от rosen_er » 29 сеп 2012 08:29

storyteller написа: За всеки има по нещо.
Напълно съм съгласен.На мен ми харесват понякога часовници ,които не са нито редки,нито някакво постижение техническо.Но ме грабват.И ме радват със по-странен циферблат например.
Но тук темата все пак е :"Задължителни за колекциониране руски часовници..."

Dennis_b
Специалист
Reactions:
Мнения: 599
Регистриран: 22 юли 2012 01:58
Местоположение: Смолян

Re: Задължителни за колекциониране руски часовници...

Мнение от Dennis_b » 29 сеп 2012 11:04

Ракета Коперник
Нестандартното мислене изкривява вижданията за света...

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Задължителни за колекциониране руски часовници...

Мнение от Pavlin » 29 сеп 2012 11:39

Ракета Коперник да, също и Спутник.
Може би не трябва да ги класифицираме като задължителни за колекциониране , а като желателно да присъстват в колекция.

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Задължителни за колекциониране руски часовници...

Мнение от cerasimi » 29 сеп 2012 16:02

Не е лошо да имаш в колекцията си и Полет - Амфибия , Ракета - Амфибия, Ракета автомат, Россия, Балтика.

Потребителски аватар
hronos
Напреднал
Reactions:
Мнения: 110
Регистриран: 17 юни 2012 22:55

Re: Задължителни за колекциониране руски часовници...

Мнение от hronos » 29 сеп 2012 20:30

Ще си позволя да споделя мойте възгледи относно колекциите на всевъзможни вещи или устройства.
-Стремете се да колекционирате тематично, в случая по Марки, епохи.
-Опитвайте се да осигурите експонатите ви да имат свързаност помежду си, например поредност на моделите (стар модел, междинен модел нов модел)
-Най-важният показател на колекцията ви ще бъде качество на експонатите. Дори и супер редки експонати със ниско качество свалят цялостната оценка и визия на колекцията ви.
-Автентичност, дори и малки съмнения относно автентичноста на даден експонат влияят много негативно относно цялостната сбирка.

Всеки колекционер на каквито и да е вещи рано или късно осъзнава че поредицата от събрани вещи( колекцията му) със нарастването на бройката и качеството на експонатите придобива все по-голяма добавена стойност.
В смисъл осъзнава че тя се превръща във Инвестиция и когато пожелае или му се наложи може да се възползва той или наследниците му от нейната стойност.
Именно във това е смисъла на стойностните колекции, добре подбрани експонати които имат добавена стойност като поредица от изделия във сбор.
Моралното удовлетворение при придобиване на всеки отделен експонат не съм го пренебрегнал но ако го няма това никага нямаше да се захванете да правите сбирка от каквото и да било.

Ще си позволя един съвет за финал:
Колекционирането дори и на сравнително евтини модели часовни е доста скъпо занимание.
За Пресявката, подбора и придобиването на добри знания и контакти се харчат много парици.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Задължителни за колекциониране руски часовници...

Мнение от Pavlin » 16 окт 2012 21:24

Всичко е абсолютно вярно!
А някои си мислят, че събираме боклуци...

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”