янтарь

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

янтарь

Мнение от sheretudis » 20 юли 2016 16:54

много арен ми се чини Сек стрелка буди подозрение но не искам да бутам безпричинно Имам жълта но с тази черната цопна в ръцете ми
Изображение

Изображение
и тази Ракетка е прясно издоена

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: янтарь

Мнение от miroman » 20 юли 2016 17:56

Супер е Янтарът. И рядък icon_clap Наистина е хубаво да му смениш секундната, щом имаш.

От снимката не става ясно състоянието на касата, особено рингът около стъклото.

Поздрави, Миро.
Изображение

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: янтарь

Мнение от sheretudis » 21 юли 2016 09:34

като нова е абе гледам че индикациите на секундарника са в черно и все си мисля че може и да е в черно сек стрелка още повече че имам чувството за непипан часовник Да се ровичкам по инета да търся каква е оригиналдъ не ми се сака Точна е по дължина и с черните индикации се вързва
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: янтарь

Мнение от miroman » 21 юли 2016 09:49

Те и минутните маркери са черни, ама стрелките са жълти.
Ама часовникът си е твой :lol: , щом така те кефи, остави си го.

Ако пък го продаваш, ще го купят и така.

Но едно основно правило при часовниците е точно секундната стрелка да е в съответствие с цвета на касата. Може бяла каса с жълти часова и минутна, но секундната трябва да е или сребиста, или черна. И обратно - жълта каса с черни часова и минутна, но секундната трябва да е жълта.

Най-вероятно има изключения, може пък руснаците да не са го знаели това навремето :)

Иначе циферблатът е отличен, то часовникът е рядък, ама пък и циферблат с такова качество - още по.

Поздрави.
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”