"Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от roca » 29 яну 2017 00:49

явно не се интересуват много, защото същият потребител има още доста развалени часовници. пуснати на баснословни суми. Явно даже има и продажби.
Препоръчвам обаче да се гледат, или преди хранене или доста след хранене, защото на мен специално гледките ми подействаха зле!! Колко по-добре щеше да е, да не си играят да ги осакатяват, ама пуста лакомия.
Аз ги намериш случайно покрай една тема във форума на Милитария, където коментирахме джобни часовници със посветителни надписи, и изведнъж излезнаха тези..

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от darmadan » 21 фев 2017 15:45

Няма такъв редкаж.Кварцов автоматик,без автоматичен модул icon_crazy

https://auction.bg/Auction/3320700/SEIK ... 0%97%D0%A6" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от the collector » 22 фев 2017 02:54

:o
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от rosen_er » 09 май 2017 10:43

https://auction.bg/Auction/3475206/%D0% ... 0%A6%D0%90" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
И един мармот завива шоколад в станиол...

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от omegaqq » 09 май 2017 17:16

^Всичко е почти вярно, даже и цената, но е от времето мааалко преди деноминацията на лева lol2

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от darmadan » 20 май 2017 16:05

https://auction.bg/Auction/3461566/%D0% ... 0%BD%D0%B0" onclick="window.open(this.href);return false;

Не съм в час с тия скъпотии,ама за който им разбира.Продавача има още една машинка Пальот.

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от Lyubo_sr » 17 юни 2017 17:02

Някой познава ли Елизабет от "Надежда" 1? :D
https://www.olx.bg/ad/esprit-clock-espr ... 03487f306d" onclick="window.open(this.href);return false;
Описанието кърти и извозва:
Есприт.clock Esprit
Часовник Есприт.Метален корпус и каишка.Много запазен . 50 м под вода има леки драскотини по стаклото.Като го погледнеш под ъгъл. Clock Esprit.Metalen housing and kaishka.Mnogo reserved. 50 meters under water has light scratches on stakloto.Kato angle you look at it.

lol2
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Bravo six
Напреднал
Reactions:
Мнения: 253
Регистриран: 05 май 2012 16:57

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от Bravo six » 18 юни 2017 16:15

:o icon_crazy

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от the collector » 17 дек 2017 20:00

Бъркам ли се или това е як сбиртак? Този циферблат в тази каса...
https://balkan.auction/bg/auction/38548 ... 14-k-zlato" onclick="window.open(this.href);return false;
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони -2

Мнение от miroman » 17 дек 2017 22:01

the collector написа:Бъркам ли се или това е як сбиртак? Този циферблат в тази каса...
https://balkan.auction/bg/auction/38548 ... 14-k-zlato" onclick="window.open(this.href);return false;
Всичко в часовника е точно, с изключение на секундната стрелка:

Изображение
Изображение
Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от atanweb » 17 яну 2018 22:36

При мен попадна за "ремонт" една реплика на Ролекс.
Не обичам даже да ги докосвам, защото в повечето случай са от противен на пипане метал, но все пак "дал съм часовникарска клетва" не мога да оставя човека в беда без да знае колко е часа.
Освен, че му подкарах няколко стари кварцета и го посъветвах да не пипа Ментето вече, ... понечих да го отворя, загледах се, стоманена каса, а проблема беше в това, че му изпопадали часовите маркери и се търкалят половината по циферблата и между стрелките.
Та понечих да го отварям, капака като на оригинал, иска си ролекс отварачка :) т.е. ситни шлици, добре, че тука някой беше показал метода с гумената топка и аз намерих нещо подобно под ръка и го отвих с притискане и въртене, вътре лъсна 21 камъкова Миота автоматик, чист и незасегнат от влага, ръжда, прах или прочее, О-ринга беше в отлично състояние и явно е предпазил да не влиза вода вътре.
Я изненада и коронката на винт. До тук добре. Отворих и почнах да се чеша по главата на тази Миота как са направили GMT функция и как се сверява,... хаха минаха поне 5 минути преди да видя, че GMT стрелката е фиксирана с 5 часа разлика към часовата и са на една ос/втулка. т.е. винаги има точно отстояние от 5 часа.
Брех, а проблема бил точно в тази стрелка, Видимо добре направеният циферблат е с доста високи маркери, но азиатеца въобще не е повдигнал дългата стрелка на GMTто и като ги подбере един по един маркерите и направо ги кърти с корените. Часовата стрелка няма проблеми нали е по-къса и не стига до маркерите. След като върнах маркерите по местата им. Залепени вече здраво, направих малка корекция на стрелките да минават нормално над маркерите. Та този часовник може да жиеее достойно като други японски часовници още много години. Само трябва да намеря човек който да го носи и да му се радва въпреки, че пише Ролекс на него. Мисля, че има такива хора, щом има такива часовници. Остава при мен, щото собственика въпреки всичко се отказа от него и иска часовник с батерия, дори не знаел, че е механичен, спрял няколко часа след като изкъртил първите маркери.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Докато се ровех в нетя излезе, че много съвременни бързо набиращи популярност марки със сериозни претенции за издръжливост и визия ползват точно този механизъм Miyota 8215 http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... iyota_8215" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от omegaqq » 18 яну 2018 07:18

Абе GMT стрелката така или иначе за нищо не служи, не е ли по-добре да я махнеш въобще? Така ще имаш уникален часовник.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от atanweb » 18 яну 2018 18:32

Мислех да я отрежа, но пусто нали пише GMT на циферблата и ще съсипя ментето
lol2 . Аз така или иначе няма да го нося и друг ще решава за стрелката.
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от Torro » 19 яну 2018 11:58

Можеш поне да я позиционираш /голямата стрелка/ да показва 24-часово време, без това отстояние от 5часа. Така поне ще има някаква функционалност.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: "Бисери", Ментаци и "Пази се" от аукциони

Мнение от stepona555 » 19 яну 2018 13:28

А най добре я сложи на Кюстендилско време , така наистина ще има някаква полза от нея , ако случайно решиш да го носиш.
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”