Восток 2234 - въпрос относно хак функция

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Восток 2234 - въпрос относно хак функция

Мнение от roca » 06 яну 2017 15:01

Здравейте,

следващият казус е на тема Восток. По-скоро 2234.
В момента профилактирам един, вече е промит и сглобен до етап календар и нещо ме безпокой доста: този механизъм трябва да е с хак функция, поне доколкото чета, само че като издърпам коронката такава не се задейства.
Почвам оттам, че не е командирски, стандартен 18 камъков цивилен с календар и изчистен бял циферблат. Плочката е на 2234, което съвсем не е гаранция че е 2234 (предвид многото часовници който вече съм разкоствал и не винаги всичко по тях е било съвсем тяхно, разбирайте стари ремонти). Всъщност по агренажната част (мисля така се казваше), аз не намирам разлика с 2214. Не намирам нещо което задейства този хак? Както примерно при 2608 Спортивен, където лосчето издърпва щифтчето опиращо баланса.
Кое е нещото, което задейства тук този хак?
Аз търсих, но не успявам нищо да намеря което да дава отговор, как се случва това :)
Другият вариант нещо в календарният модул да го задейства, защото тук още не съм го поставил, но питам предварително, че календара оставям винаги последен за да не се нарани в краищата :)

Мерси много!
Предполагам темата ще е полезна и за други колеги :)

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Восток 2234 - въпрос относно хак функция

Мнение от roca » 06 яну 2017 16:48

Всъшност май намерих отговора:

Изображение

моя 2234 обаче няма такова нещо и явно просто някой е сменил плочката с 2234 вместо с 2214, макар че видимо са с еднакъв финиш и изглеждат като че ли от един часовник.
Нищо, да се надяваме че следващият 2234 ще е с правилно съдържание :)


Изображение
Все пак предполагам темата ще е полезна :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Восток 2234 - въпрос относно хак функция

Мнение от atanweb » 06 яну 2017 21:20

Може да си сигурен, че ще е полезна. Щом си намерил снимки е добре.
Беше интересно.
Изображение

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Восток 2234 - въпрос относно хак функция

Мнение от roca » 06 яну 2017 21:30

да търсих доста, включително и след като пуснах темата.
На почти всички теми в нета, клиповете в youtube, почти навсякъде казват че както профилактираш 2209, 2214 и 2234 всичко е еднакво, но според тази снимка, не е баш така. То реално и 09 и 14 има разлики заради календарния модул, но пък календарът тук е може би един от най-лесните.
За съжаление, аз успях да намеря само тази снимка. Молбата ми е все пак ако има някой, които е правил и има снимки да снима, не мисля че ще е излишно. От тази горе долу става ясно, но все пак.
Аз мисля че имам още един 2234, но сега не е на дневен ред. Като стигна до него, и го отворя здраве и живот и аз ще се постарая да снимам.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Восток 2234 - въпрос относно хак функция

Мнение от atanweb » 06 яну 2017 22:34

Аз не съм правил 2234. Имам, но и аз не съм стигнал до него. Предполагам, не е имало нужда, да рискувам следи по стрелките и циферблата, след като няма да го нося постоянно.
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”