Помощ за индефикация

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
KNUT
Reactions:
Мнения: 3
Регистриран: 04 фев 2017 15:00

Помощ за индефикация

Мнение от KNUT » 04 фев 2017 20:44

Изображение
Изображение

Изображение
Здравейте! Много ще ви бъда благодарен ако ми кажете нещо за тази марка часовник и неговият механизъм. Ще съм благодарен за всички отговори. Мерси много предварително!

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Помощ за индефикация

Мнение от omegaqq » 04 фев 2017 22:25

Механизма мяза на Peseux 170A

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Помощ за индефикация

Мнение от Seikosha » 05 фев 2017 00:33

Аз не виждам нищо общо с Песу 170А Имам съмнения за механизма, но трябва да тършувам като наш Росен ,за да съм точен. Иначе почти сигурно е ,че марката се държи от Гулиелмо Беландини регната в Неапол ,може би в края на 30-те, началото на 40-те, не мога да бъда конкретен.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Помощ за индефикация

Мнение от omegaqq » 05 фев 2017 08:24

Seikosha, изказвания от типа: "Не знам какъв е, ама и ти не си прв" не се толерират във форума. Смятй тоя пост като предупреждение преди наказание.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Помощ за индефикация

Мнение от stepona555 » 05 фев 2017 11:33

omegaqq написа:Механизма мяза на Peseux 170A
Изображение

И на мен ми изглежда различен от посочения 170А

А това жълто колело отгоре какво го държи , да не е паднал някой шатон
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Помощ за индефикация

Мнение от omegaqq » 05 фев 2017 13:23

Stepona555, снимката която си дал е на механизъм без окончание А в края, нормално е да не прилича. Ranftt е нямал снимка на посочения механизъм и е дал снимка на друг, близък на него. На страницата обаче е написал снимката на кой точно механизъм е сложил.
Жълтото колело се държи само. Набито е со зор на оста на секундното колело.

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Помощ за индефикация

Мнение от roca » 05 фев 2017 14:03

И според мен е на Peseux, но не съм сигурен точно кой модел. Ето един 60, който доста прилича, но има разлики:
http://www.ebay.com/itm/Peseux-60-17-je ... SwMmBVk1Tl" onclick="window.open(this.href);return false;
един 170?
http://www.ebay.com/itm/used-Peseux-170 ... z_uGUhnyrw" onclick="window.open(this.href);return false;
и още един 170 с разлики?
http://www.ebay.com/itm/used-Peseux-17j ... nLqS0pQPLw" onclick="window.open(this.href);return false;

KNUT
Reactions:
Мнения: 3
Регистриран: 04 фев 2017 15:00

Re: Помощ за индефикация

Мнение от KNUT » 05 фев 2017 14:09

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Здравейте! Единственото което знам за този часовник че е предназначен за Американския пазар.Надписите по механизма са - National Jewelers Co - NXJ - .Размер на касата с коронката -35мм.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Помощ за индефикация

Мнение от Seikosha » 05 фев 2017 19:42

Първо към колегата Рока: колега , има стотици подобни механизми които много си приличат и затова ,ако няма маркировка под баланса ,или под циферблата, идентифицирането им е много трудно. За съжаление тези които си показал са малки, дамски механизми.
Към форумният бимбашия,който от четири години, не загуби пиетета си да ме маха постоянно от форума: Колега Омега, написал си,че нещото ти мяза на нещо. а няма нито снимка ,нито линк, а едно нищо, пък аз съм бил длъжен ,да показвам нещо. След като прочетох съмненията ти,от любопитство се допитах до Д-р Ранфт на първа инстанция и вярно ,че той има навика да слага по една еднаква снимка за серия механизми, но в повечето случаи в дясната страна на страницата ,обикновено дава писмена информация за различните модификации от тази серия.
Това което на мене ми излезе като калибър за 170А (Степона е сбъркал в случая) е този механизъм

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... eseux_170A" onclick="window.open(this.href);return false;

който видимо е по- късен като направа и всъщност би трябвало да е кал.170 с малка секундна.
Същият механизъм на базата на Песу 170А правят и Алпина кал.636 и пак същата снимка.

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... Alpina_636" onclick="window.open(this.href);return false;

Същият и в МиДо 1002А и пак същата снимка ,а той всъщност е 1002

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... Mido_1002A" onclick="window.open(this.href);return false;

За калибърът на Алпина не намерих нещо, а и не търсих много, но за МиДо в един сайт за резервни части, излезе целият механизъм на снимка. Малко по надолу в страницата намерете кал. 1002 / 1002А и ще го видите

http://oldswisswatches.com/Spares/Mido_ ... ements.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Изрично се вижда еднаквостта с Песу 170А , а оттам и разликите с механизма на часовника на задалият въпроса колега. Поне аз стигнах до този извод.

Сега и понеже ще се отказвам за напред да си губя времето за да се опитвам да помагам, нещо и към Стьопата, за което още оня ден щях да му пиша, не е в темата му ,но сигур ще го прочете.
Става въпрос за Юнгханс 83 хронометъра. Дадох ти линк братче към серията,остави ,че снимката не е като твоя,казах ти да погледнеш в дясно и да търсиш сред изброените от доктора модификации. Работата е там ,че след 1962г Юнгханс променят номерацията си и от 83 калибърът става 683 а различните префикси ,показват малките разлики. Първо си мислех ,че твоя е 683.73 ,но май ще е 683.71 Така ,че ,ако ще търсиш някакви спецификации,опитай с тези калибри. Ето ти и един линк към един ,мисля същи като твоя в Ebay има чудесно описание, от което се разбира ,че по се ценели тези с 28 камъка ,защото били с дефектен ротор и били произведени в кратка серия. Сиреч: грозен съм, ма ме харесват жените :D

http://www.ebay.com/itm/JUNGHANS-CHRONO ... Swm0JYDhNF" onclick="window.open(this.href);return false;
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Помощ за индефикация

Мнение от the collector » 05 фев 2017 19:53

omegaqq написа:Seikosha, изказвания от типа: "Не знам какъв е, ама и ти не си прв" не се толерират във форума. Смятй тоя пост като предупреждение преди наказание.
omegaqq, моето скромно мнение е, че в този случай не си прав нито като модератор нито като човек. seikosha може да е сигурен, че ти бъркаш и това да е така и същевременно да не може да определи механизма с точност. Едното не изключва другото.
Това предупреждение блъска повече на наранена гордост, отколкото на правилна намеса.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Помощ за индефикация

Мнение от the collector » 05 фев 2017 19:57

Мога веднага да цитирам подобни ситуации във форума без никакви реакции. Даже има такива аналогични постове и на Павлин. :lol: Сега се сещам, че скоро не е писал-да не го изгонихте заради това? :o
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Помощ за индефикация

Мнение от roca » 05 фев 2017 21:09

Наистина не съм съобразил размера, сега видях че са по-малки механизми. Търси просто подобно изглеждащи на производителя.
Почти сигурно е че под циферблата най-вероятно има лого със номер на механизма, но едва ли колегата, който пита ще се го разглабя заради това. Все пак като гледам ще му трябва почистване, така, че колегата който го прави, може да каже най-добре след време.

Потребителски аватар
stonedead
Напреднал
Reactions:
Мнения: 132
Регистриран: 10 фев 2012 14:30

Re: Помощ за индефикация

Мнение от stonedead » 05 фев 2017 21:33

KNUT написа:Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Здравейте! Единственото което знам за този часовник че е предназначен за Американския пазар.Надписите по механизма са - National Jewelers Co - NXJ - .Размер на касата с коронката -35мм.
Извън въпроса за механизма, и аз смятам че е за американския. Willaim може и да е Emil Leichter - Kleinuhren; New York, USA; registriert am 23.8.1944
http://www.ebay.com/itm/Vintage-William ... 2092340103" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Помощ за индефикация

Мнение от omegaqq » 05 фев 2017 21:37

the collector написа:
omegaqq написа:Seikosha, изказвания от типа: "Не знам какъв е, ама и ти не си прв" не се толерират във форума. Смятй тоя пост като предупреждение преди наказание.
omegaqq, моето скромно мнение е, че в този случай не си прав нито като модератор нито като човек. seikosha може да е сигурен, че ти бъркаш и това да е така и същевременно да не може да определи механизма с точност. Едното не изключва другото.
Това предупреждение блъска повече на наранена гордост, отколкото на правилна намеса.
А има ли вероятност аз да съм прав? Хайде да не я изключваме! Както личи от последния пост на Seikosha той все още не е казал кой е механизма. Да ти кажа ли защо. Защото аз съм прав. Снимка не съм дал защото в нета няма. Нормално е за механизъм на толкова години.
Ето на този линк има механизъм със същото разположение на мостовете и е видно, че е 170, но без А (естествено няма централна секунда) и съществуването му потвърждава думите ми
http://forumamontres.forumactif.com/t83 ... peseux-170" onclick="window.open(this.href);return false;
А думите на Seikosha кое ги потвърждавя, питам аз и отговор не искам.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Помощ за индефикация

Мнение от rosen_er » 06 фев 2017 07:42

KNUT написа:Надписите по механизма са - National Jewelers Co - NXJ - .Размер на касата с коронката -35мм.
Няма да взема участие по идентифицирането,че нищо не разбирам.
Тези цитираните надписи по мостовете .....много "артистично" изписани.Все едно на ръка,а стандартните маркировки не са такива .Така ли са ги правили по онова (което и да е) време?

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”