Poljot 2414 - въпрос за окомплектация

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Poljot 2414 - въпрос за окомплектация

Мнение от roca » 08 апр 2017 18:22

Здравейте,

Ще имам нужда от помощ относно правилната окомплектация на този симпатяга.
Първо не ми се връзва комбинацията на стрелките, второ не успях и да намеря по каталозите при Сергей този циферблат, ама може и аз да не съм гледал... тъй де, попаднах в задънена улица.
И механизма май не е за него, т.е. за него е, ама не е на този циферблат. Аз имам един друг Полет с 16 камъка машина, ама е от по-ранните и камъни на циферблата не са упоменати, тъй че там е друго нещо. Тук 17 камъка циферблат 16 камъка машина....абе няма да са комплект.
Та молбата ми е за мнения каква е правилната окомплектовка на каса, стрелки и този циферблат :)

Мерси много за мненията и помощта.
Изображение

Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Poljot 2414 - въпрос за окомплектация

Мнение от rosen_er » 08 апр 2017 19:16

Я виж дали този най-долу в ляво (нищо че пише Секонда) не е ли като твоя циферблат?
Изображение
Колкото и да е странно,маркерите са с черна надлъжна черта по средата,а стрелките са с бял пълнеж :o - нещо като показаното от теб(въпреки,че ми се струва,че са малко по-широки твоите ). Секундната в каталога е черна.
Срещал съм такова разминаване на маркировката и механизма при подобни Полет-и.Мисля,че тези с маркировка 16 камъка имат и логото на 1МЧЗ в ромб,а при 17 камъковите вече е в петоъгълник (или липсва) - т.е. по-късни механизми са.Но пък и двата механизма са с противоударно у-во и не би трябвало да има разлика в броя камъни като например при 2408 и 2409.

П.П.На тази картинка вторият отдолу нагоре пак ми прилича на такъв дизайн и вече стрелките са с черен пълнеж ,както е по-логично:
Изображение
Касата обаче пак е по-друга.
Последна промяна 2 на rosen_er, променена общо 8 пъти

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Poljot 2414 - въпрос за окомплектация

Мнение от rosen_er » 08 апр 2017 19:38

А дали не е бил пък нещо такова и падналата светомаса от стрелките да е запълнена с бяла боя?По-скоро са сменени,че маркерите на "нашия" часовник май са "жълти" ,а стрелките са никелирани.
Изображение
Но това е по-късен дизайн и машината с маркировките си не подхожда.А има и малка разлика в надписа на циферблата - камъните са на друго място.
Разсъждавам си,нека и други се включат :wink:

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Poljot 2414 - въпрос за окомплектация

Мнение от roca » 08 апр 2017 20:06

Офф, гледах и двата каталога и се ядосвам че съм ги пропуснал.
Много, много благодаря!
Мисля че имам такава каса...или нямам...не зная, ще видя.
Стрелките мисля да ги оставя белите, щом съществува такъв вариант, би било по-добре да го оставя, най-вероятно е и по-малко разпространен - чисто колекционерски е по-добре да съществува...с черни е по-логично, но най-вероятно има повече запазени :) Секундна ще намеря - това най-лесно. Тя тази сегашната е по-рядка. стрелки с черен пълнеж също мога. Според мен белоте стрелки идват от логиката че (не зная дали се вижда на моите гадни снимки) въпреки маркерите да са златисто с черно, над всеки маркер има кръгче светломаса, което е мръсно бяло - та затова и са бели. А цифера от ветният каталог е по-друг - там няма светломаса и светломасата е сменена с черни маркери за чертички.
За механизмите не си съвсем прав - т.е. да по-ранните са 16-камъка, следват 17 камъка с ромб според мен (обаче и при двата вида има сариен без номер на механизма) и след това идват тези без ромб и със номер на механизма и само 17 камъка или Seventeen 17 jewels. Ама това според мен - не е сигурно да е така. Иначе единственото като подкрепа на идеята е серийният номер, ако това значи нещо. При 16 камъковите (имам 3) имаме 012(3)****, при 17 камъка с ромб (мисля че е само този) имаме 03*****, а тези без ромб са вече 1******.
За камъните, според мен пак, разликата е от допълнителен камък на анкерното колело - така мисля? Не зная.
16 камъковите са и с друг календарен механизъм (скоро правих един, но не се сетих да снимам - при този ако намеря каса ще снимам). Не е със стандартното палче и пружинка, а с една пластина която избутва датата - всъщност интересно ще опитам да снимам.
Благодаря много за помощта, отново!

Изображение

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Poljot 2414 - въпрос за окомплектация

Мнение от roca » 08 апр 2017 20:13

Изображение
По-вероятно е да са сменени. Изглеждат сякаш са си били така, но са никелирани и е бяла боя според мен - най-вероятно стрелките са от по-късен модел.
Циферблата прилича на последния, но има малки разлики в широчина височина на маркерите или така ми се струва. По-вероятно е да опитам да се придържам към чернобелия каталог. Лошото е че снимките са кофти и човек минава в сферата на догадките. Аз също само разсъждавам...ще се опитам да търся цветна снимка на този от черно белия каталог от е-бей или другите сайтове да видим стрелките там никелирани или жълти са - логично е да са жълти.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Poljot 2414 - въпрос за окомплектация

Мнение от rosen_er » 08 апр 2017 20:26

Да,по-логично изглежда да са "жълти" стрелките.
В маркировките на механизмите има още една разновидност - номер,калибър и лого на завода в пентаграм:
http://oldswisswatches.com/Spares/Poljo ... ements.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”