Vostok 2214

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Vostok 2214

Мнение от roca » 23 апр 2017 20:38

Здравейте,

Пак ви тормозя с моите питания, може някои да са малко глупави, ама понякога трудно се достига до правилна окомплектовка.
Та въпроса ми е тоз циферблат с тези стрелки коректна окомплектовка ли е? Има логика, понеже са с бял пълнеж, ама аз не намерих такава версия...намерих само с по плоски стрелки пак бял пълнеж. Иначе с този циферблат намерих поне 3 варианта: 2 типа стрелки с пълнеж и със изцяло никелирани без пълнеж, общо взето объркваща работа. От друга страна минутната има ръжда, т.е. изглежда да си е била така.
Знам че циферблата е зле...но пък има нещо симпатично в тези, а и гледам които мога да си ги възстановявам....просто така, не винаги гоня най-запазените екземпляри.
Мерси предварително.

Изображение


Изображение

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Vostok 2214

Мнение от atanweb » 23 апр 2017 21:21

Първата снимка:
Стрелките са от Полет 2614
http://watches.miroman.net/2012_03_21/tn_img_288.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
втората и третата снимки мисля са нормални.
Изображение

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Vostok 2214

Мнение от roca » 23 апр 2017 21:36

Точно за първата снимка е питането. Изобщо не бях се сетил да гледам другите брандове, но явно е че са от подобен Полет.
Мерси много още веднъж за помощта!!

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Vostok 2214

Мнение от rosen_er » 24 апр 2017 10:51

Сашо отлично те е насочил. icon_clap
Но ще кажа две думи и аз.Когато разглеждаш дизайна на циферблатите,обръщай внимание и на дребни детайли.
Например на снимките ,които ни показваш (№2 и №3) колкото и еднакви да изглеждат като дизайн циферблатите,това съвсем не е така.И нямам предвид прозорчето за датата (еднакви дизайни има и при **14 и при **09) ,а шрифта на цифрите.При единият шрифт комплекта стрелки е един,при другия - съвсем различен,а в много случаи дизайна на циферблата освен дизайна на стрелките определя и типа каса на конкретният модел или обратното (не ,че няма изключения ).
Може би от там объркването ти за различни типове стрелки при "еднакви" циферблати.
П.П.Да не говорим,че на снимка №2 и механизмът не е 2209,а е 2409,което ни праща при типа каса и т.н. и т.н........
Приятелски съвети :wink:

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Vostok 2214

Мнение от roca » 24 апр 2017 19:17

отново Благодаря!
Аз гледам уж преди да пиша да сравнявам, ама понякога каталозите са кът. А и чернобелите не дават добра представа.
Иначе тук, аз даже сега забелязвам че е без дата...т.е. явно в бързината толкова гледах циферблата да е този вид, че даже не съобразих че механизмът не е този.
Иначе повечето пъти самите часовници са в заводски окомплектовки, но има и такива които явно са минали през няколко часовникари, та и окомплектовката е далечна. Иначе този на първо четене ми изглеждаше ОК, но после се сетих че аз такива стрелки на Восток не съм виждал, и реших да се допитам до каталозите...и в крайна сметка и не намерих..Та чак тогава пуснах тема.
Ама че не съм догледал - виновен съм, не се оправдавам :)
Мерси!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Vostok 2214

Мнение от atanweb » 24 апр 2017 21:41

На мен са ми интересни такива теми.
Давай смело!
Изображение

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Vostok 2214

Мнение от roca » 24 апр 2017 22:16

Е не, те са си интересни като цяло. Особено, за обхвата 1950-1965 където хем каталозите са кът (има 3-4 чернобели) хем компилациите са на ниво 100 %. Аз съм срещал такива с части не от 2, ами поне 4-5 часовника: различни минутни, секундни и часови, цифери и каси...разменени механизми.
Май правилото е било: важното е да работи....
Така че с риск на някои колеги да не им допада, аз ще си питам като се съмнявам. За мен е важно ако правя нещо по-скоро да е с правилна окомплектовка, отколкото просто да работи :)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Vostok 2214

Мнение от rosen_er » 25 апр 2017 07:23

roca написа: За мен е важно ако правя нещо по-скоро да е с правилна окомплектовка, отколкото просто да работи :)
+1 n_thumbsup

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”