M watch ecomatic mondaine информация

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
dr.zlobul
Напреднал
Reactions:
Мнения: 139
Регистриран: 26 юни 2012 18:30

M watch ecomatic mondaine информация

Мнение от dr.zlobul » 29 апр 2017 22:26

Изображение

Изображение
Поздрави ,
Ще помоля за инфо ако някой се е сблъсквал с такъв саат. На гърба има надпис рециклирана каса от brass, (месинг) което няма нищо общо със стомана. Касата е тежка и на места чукната, но няма следи от жълт метал както става на повечето евтинджоси. Кой все пак би сложил ETA в каса от цам напр. Не ми се иска да претъркам с пилата да видя какво ще се появи отдолу. Диска с дните от седмицата е само на Дойчо и някъв друг език та дали да не за дойчовците. Търсих из нета и в сайта на mondaine излизат нови и различни модели. За подобни със същите надписи в информацията за модела пише стомана а на гърба рециклиран месинг. На кое да вярвам :( ....
Каквато и да е информация ще дойде добре дошла. Благодаря предварително.

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: M watch ecomatic mondaine информация

Мнение от roca » 29 апр 2017 23:54

Такъв не, но имам техен кварц, мисля че от края на 80-те.
Също е с ЕТА, по спомен 955.112. Касата, мисля че пак същото, но при мен беше ползван повечко и даже на места отпред жълтееше. За датата не мога да кажа...моят е само с дата, без ден.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: M watch ecomatic mondaine информация

Мнение от the collector » 30 апр 2017 02:03

Съществува бранд "Mondaine", който е швейцарски. Това "М" преди watch, да не е точно първата буква на този бранд? Гледам, че и на капака има акцент върху буквата "M".
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: M watch ecomatic mondaine информация

Мнение от the collector » 30 апр 2017 02:10

Разрових по нета и излиза, че "M-watch" е някаква серия на "Mondaine". Виж надписите на шест часа на часовниците на снимката:

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

dr.zlobul
Напреднал
Reactions:
Мнения: 139
Регистриран: 26 юни 2012 18:30

Re: M watch ecomatic mondaine информация

Мнение от dr.zlobul » 30 апр 2017 02:33

На ротора е надписа mondaine. Eta 17 камъка калибъра не съм го разчел още че буля счупи ключа за бюрото а там е инструмента.... ;(. На многото саати, които видях в нета с тази марка m-watch надписа на капака е рециклирана....простотия. Ако го понося лятото на каишка с моята токсична пот ще стигна до машината за месец два....тааа инфо за касата е е от полза.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”