Poljot 2609H

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Poljot 2609H

Мнение от roca » 25 апр 2017 20:54

Здравейте
Изображение

Изображение
Този път няма да питам, по-скоро реших да споделя един според мен интересен ръждилник. Ама в прекия смисъл. Иначе цифер и стрелки са си ОК, имам и механизъм тъй че ще сменя направо с профилактирам, аматьорски механизъм. Нещо толкова ръждиви не ме влече да ги барам....много главоболия и само захабявам отверките :)
Та ясно е че ръждилника е от по-ранните, отзад няма и маркировка на механизма, този който ще сменя е от по-новите, според мен след 80-та където вече има обозначен механизъм и лого на Полет. Ама в случая това не мисля че е такъв проблем, тъй като имаме стандартен черен цифер и мисля че този модел се произвежда доста дълго.
Интересното ми се вижда двете изрязани места на механизма отпред, който някак си не ми пасват изобщо. Т.е. не ми се струва че може да се използва за календарен модул на 2614.2H или 2628H, а и аз поне мисля че срещам такова изрязване за първи път. А може и да съм срещал, но да не ми е направило впечатление, ама едва ли.
Стори ми се нестандартно и реших да го споделя само за инфо. Интересно е и каква е идеята и предназначението :)
ПС. сори за лошите снимки, ама надявам се вижда за какво иде реч

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”