Питане за Молния

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
Nemiroff
Reactions:
Мнения: 8
Регистриран: 16 мар 2018 16:24

Питане за Молния

Мнение от Nemiroff » 13 апр 2019 10:11

Здравейте.В последно време нещо пощръклях по руските часовници.Последната ми придобивка е Восток Амфибия Снайпер.Но тази Молния страшно много ме грабна.Понеже се нагледах на цени и коментари из другите форуми реших да попитам вас,хората,които наистина сте в час с цените и състоянията на руските часовници дали си струва самият часовник,сумата която иска продавача ниска ли е или висока и какви трябва да са потенциалните опасности,за които трябва да съм подготвен.Благодаря на всички отговорили предварително...
https://www.olx.bg/ad/dreskot-rachen-ch ... e39242b27f" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Питане за Молния

Мнение от sharky1973 » 13 апр 2019 10:25

Наясно си, предполагам, че това е преправен от джобен на ръчен часовник. Според мен качеството на доработката е много добро и часовника изглежда чудесно. Механизма е железен, "бавно оборотен" и ако е поддържан добре ще изкара много дълги години. А и евентуалните ремонти не са проблем, защото все още се намират доста читави екземпляри от тази Молния, на ниски цени. В тази връзка, като ти омръзне този циферблат, можеш да го смениш за минути с друг от марката, че и бярабар с механизма. Точността му е относително понятие - това трябва да се разбереш с продавача. Цената си я преценяваш ти. Само имай предвид размера на часовника - диаметъра и височината му, никак не са малки :)

Nemiroff
Reactions:
Мнения: 8
Регистриран: 16 мар 2018 16:24

Re: Питане за Молния

Мнение от Nemiroff » 13 апр 2019 10:45

Аз по принцип съм с голяма ръка и малките часовници ми стоят доста смешно на ръката.Не съм наясно с руските часовници много много.Досега се рових в нета и не успях да открия такъв модел.Затова и се допитах до вас...Благодаря все пак...

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Питане за Молния

Мнение от sharky1973 » 13 апр 2019 11:15

Ето тук го има същия -
https://chronometrica.ru/molnija-3602/" onclick="window.open(this.href);return false;
А тук можеш да видиш други доработки от джобен в ръчен Молния -

https://www.google.com/search?q=%D0%A7% ... 36&bih=760" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Питане за Молния

Мнение от atanweb » 13 апр 2019 13:04

Виждал съм подобни сетове за продажба. За лъговете става въпрос. Човек с един свободен ден може да си направи сам джобният в ръчен часовник., ноооо.
Да вземем самият часовник. Той е от големите джобни Мълния които са с малко по висока цена. Но това е относително. Ако ти попадне от някой съсед или приятел тогава по добре. Задължително обаче профилактика, че такива са седели по +30 години без да са работели.Поръчка на такъв сет който по спомен беше към 20 долара. + доставка и занимавки. Тук имаме и прозрачен заден капак. Или е готов или си го правиш.
До тук минахме 100 лв. от тук почва майсторството. и времето което ще се отдели. Човекът който го е направил се е потрудил - вижда, се и на мен ми харесва. Не на последно място има и каишка с катарамка тип пеперуда. Каишката е ръчно правена от качествени материали. Изглежда страхотно и само тя би струвала 50-70лв. Има още една натовка, но това е дребно. Така, че стигнахме до близо 170 лв. без майсторлъка. вложен в часовника.
Аз смятам, че човекът го продава на относително добра цена и няма да спечели много от продажбата му. т.е. не е тръгнал да лъже или да прави голяма далавера. С нормалното за едина такава обява интелигентен коментар на цената ще си струва определено 250та лева.
Изображение

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Питане за Молния

Мнение от sharky1973 » 13 апр 2019 13:15

Да, колегата е направил разбивката, а тук можеш да сравниш цените навън -
https://www.ebay.com/b/Molnija-Stainles ... n_80619354" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Питане за Молния

Мнение от atanweb » 13 апр 2019 13:28

И да добавя нещо което забравих.
Описанието в обявата е добро, но има грешка. Циферблатът не е порцеланов. Пластмасов е. Но това е предимство, тъй като белият му цвят не е боя. Това е самият материал. Затова и няма олюпили се Молния по циферблатите. Дори и да е имало влага тя не е агресивна към фона. Понякога стрелките ръждясват и оставят следи от ръжда по циферблата. Стари модели Молния *от първите" са с метални циферблати.
Изображение

Nemiroff
Reactions:
Мнения: 8
Регистриран: 16 мар 2018 16:24

Re: Питане за Молния

Мнение от Nemiroff » 13 апр 2019 14:15

Много благодаря за компетентните отговори.Наистина се чудя за часовника.Не ми е ОК,че преправян,но се замислям.Все пак имам време да го измисля до понеделник когато отваря Еконта,така,че...Поздрави и Благодаря още веднъж...

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”