Организирана поръчка на части.

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Организирана поръчка на части.

Мнение от atanweb » 28 юли 2014 22:27

http://aukro.ua/show_item.php?item=4409851046" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Организирана поръчка на части.

Мнение от Pavlin2 » 28 юли 2014 22:34

Не мога да разбера какво е, няма никакви спецификации. Цената е много ниска. Според мен е обикновено машинно масло.

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Организирана поръчка на части.

Мнение от beria » 28 юли 2014 22:42

Az maslo moga da podarq na koito iska, ako ste dovolni koito go e polzval , da kaje(nqmam kirilica, izvinqvam se).
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Организирана поръчка на части.

Мнение от Seikosha » 28 юли 2014 22:48

Просто не мога да повярвам,не ,че опира до моето масло,което е най-много 30мл. китайско е и струва 4лв. може и на филия ръжен хляб да си го мажа,то си е моя работа. Миналият път само моите неща тежаха почти пол кило ,а сега било килограм n_sad Сигурно ли е ,че като се махнат двете масла,ще стане под килограм? И в крайна сметка всички поръчваме и колкото дойдат разходите - толкова. По 3-4лв. на човек за транспорт,ако си купиш някой единична скапана бройка от аукциона,гаче ли ще платиш по-малко. И предният път,когато от съображение за сигурност,не можах да се сдобия с отвертки,защото щели да тракат в колета,като ,че ли не могат да се обезшумят,бях предложил нещо,разходите за транспорт и там други каквито има,да се разпределят спрямо и процентно на сумата на всеки поотделно,един си поръчва един цифер за 10лв. и е логично да плати по-малък процент от общите разходи,аз като са поръчал за 100 и кусаря,да ми го нахлузят на мене повече,аз на такива дреболии не обръщам внимание.ама туй да се режи.... не,че е кой знай какво,но аз съм си преценил ,че ми трябва,ама щом Павлин ,ще ми даде 30мл. за 4лв. ще си замълча,ще си замълча и ще разбера и,ако наистина е накаква пречка откъм митническите власти,макар,че доколкото си спомням,наскоро ЕС и Украйна подписаха някакви споразумения в търговската област и би трябвало някои ограничения да са отпаднали,може би не е лошо да се позаинтересуваме и по тези въпроси за напред.

П.П. Сега се сещам,че и стъкларията на маслото тежи,а не само чистото съдържание,така ,че маяй го Сашо и ич да не ти пука,без туй си взех днес студено пресован зехтин и ако знаете как отворих ,разглобих и с какво смазах един неработещ Маяк,а сега пее кат Гюрга Пинджурова lol2
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Организирана поръчка на части.

Мнение от Pavlin2 » 28 юли 2014 22:57

Аз нямам идея кой какво е поръчал, само опитах да съм полезен! Ако може да се намери от тук, защо да се купува от Украйна?! Но такава цена не мога да намеря истинско масло.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Организирана поръчка на части.

Мнение от varban » 28 юли 2014 23:48

Pavlin2 написа:Не мога да разбера какво е, няма никакви спецификации. Цената е много ниска. Според мен е обикновено машинно масло.
701 е за будилници и по-едри механизми. 702 - за настенни кварцови.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Организирана поръчка на части.

Мнение от Seikosha » 29 юли 2014 00:00

Твоят пост излезе по времето когато пишех и не съм имал предвид твоето мнение,а по-горното. Разбира се,че ако има нещо което го има и в БГ може да се вземе и от тук,ама аз съм много стиснат и от там прагматичен и ефективен,като купувам нещо от някой ,или някъде,се оглеждам и ако има и други неща които да ми трябват и са на изгодна цена,хакам всичко вътре в торбата,все ще ми послужи някога,така е и сега,от 7-8 циферблата ми трябва един сега,другите,ако им дойде времето,но когато то дойде,ще имам готов цифер,а няма да се чудя как да плащам,транспорти за една бройка,или да го купувам тука от накой прекупвач на двойна цена. Това се нарича инвестиция и както съм казвал,съм кат една катеричка и събирам жълъди за зимата :D Конкретното масло не е фатално,но е добро количество за цената си,а знаем ,че китайците си правят и евтини ,но и хубави неща,на цената на един дюнер кебап да вземеш нещо което сигур ще върши работа колкото и онзи 2мг. Моебиус за 20лв. дето купих пред две седмици,само щото е щвейцарски,ам там мислех ,че е за баланси,а се оказа за брави и шевни машини lol2 респективно китайското трябва да струва 300лв. ха-ха

П.П. Сега пък и Върбан наш се изходил по въпроса докато пиша на Павлин:) и аз така си го мислех това масло,просто едно фино масло ,което може да послужи в ежедневието дори ,за разни цели. Мога да кажа само ,че изпушвам на ден,точно три такива шишенца с масло,като цена,кво да му броя парите тогава,смешно и тъжно.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Организирана поръчка на части.

Мнение от varban » 29 юли 2014 00:12

Абе аз карам с маслото на Лаврентий, както и ти, и Сашо, и сигурно още :-)
И то да беше само на Ракети... ами :-) Аз и дамски мажа с него... щом вървят, значи е добро.
Имам един милилитър 8000... сравнявах ги... ако не знаех кое какво е, можеше да ги объркам :-)

А има часовници, които вече направиха годинка с това масло. и още работят добре :-)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Организирана поръчка на части.

Мнение от Seikosha » 29 юли 2014 00:42

Абе заеби тази работа,да не мислиш ,че аз съм имал предвид друго като си поръчах китайското,другото е реклами, приказки за швейцарски баяджа крави и тем подобни. Всичко е имидж ,а той трудно се създава. Швейцарците произвеждат часовници от 200г. а германците преди тях,да не говоря за англичани и французи. Просто суисите спечелиха от към законодателство,затваряне на очите пред патентните права,митнически облекчения и силна подкрепа от страна на държавата и банките в даден момент,тва малко ли е? Като привлякоха всички най-добри специалисти от цял свят в тази област,като янките след ВСВ във военното дело,а квото остана забърсаха руснаците :D Бе те нещата са много простички и логични,нерде изведнъж швейцарски гении lol2 няма такива ,има немски и евреи и чат пат някой сбъркан англосаксонец дето му паднала някоя саксия на главата и извикал ЕВРИКА :) Къде са създадени първите часовникарски центрове в Швейцария? В кантоните в близост до Германската и Френската граница,Що няма до Италианската? :mrgreen:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Организирана поръчка на части.

Мнение от atanweb » 29 юли 2014 06:18

Мишо не е само твоя стакан масло има още в поръчката.
Извинявай, нищо лично.
Изображение

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Организирана поръчка на части.

Мнение от plamenhar » 29 юли 2014 06:22

Сащо аз съм писал масло.
Махай го.
Изобщо не е фатално.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Организирана поръчка на части.

Мнение от Seikosha » 29 юли 2014 12:53

Сашо,нали и аз туй казвам,не е фатално въобще,имам три вида масло и два грес,днес ми излезе и картата Виза и като ми отърва,пазаря,просто обичам да се запасявам и използвам възможността.
Ако има следващ път обаче,помисли за варианта всеки да плаща разходите в процент от стойността на поръчката си,така ще е по-честно. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Организирана поръчка на части.

Мнение от atanweb » 29 юли 2014 16:28

Както и предишните поръчки така и сега разходите по транспорт и превод са процентно съотношение на всеки о нас. Но заради масло от 3лв. Вдигаме доставката с 20лв. Т.е. 20лв се разпределят пак процентно но се покриват от хора от които поръчки теглото не е увеличено. Например заради това масло трябва всеки да даде средно по 2лв. Отгоре. Аз това не мога да го реша на своя глава.
Изображение

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Организирана поръчка на части.

Мнение от plamenhar » 29 юли 2014 16:39

Сашо,аз не виждам някакъв проблем.
И аз и Мишо се отказахме.
Няма как да се изчисли абсолютно транспорта.
Някой път някой ще поръча тежък часовник за малко пари. nono
Друг път едно рядко стъкло 5 грама за много пари. :mrgreen:
Достатъчно е по стойноста на поръчката.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Организирана поръчка на части.

Мнение от Seikosha » 29 юли 2014 16:57

liberté égalité fraternité n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”