кажете нещо за Ricoh

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

кажете нещо за Ricoh

Мнение от storyteller » 28 яну 2012 19:59

Гледам, че се появяват от време на време по аукцион.бг, а не не съм чувал нищо за тях. Добри ли са, как са механизмите, как стоят при сравнение със Сейко и Ориент от 70-те години (по дизайна ми изглеждат някъде там), намират ли се резервни части, струва ли си човек да си вземе някой?

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: кажете нещо за Ricoh

Мнение от omegaqq » 28 яну 2012 20:26

Намират се сравнително често такива часовници, а и резервни части за тях. В сравнение със Сейко и Ориент са маааалко по-зле като качество, но щом все още се намират работещи екземпляри значи не са съвсем за пренебрегване. Най-често часовниците с тази марка са с такъв механизъм:

Изображение

Изображение

Изображение

Има часовници на тази фирма и с други механизми, но аз на живо други, освен тоя на снимките, не съм виждал. Обикновено часовниците от тази марка са с добра водоустойчивост и външния им вид е доста добър, а японците са се постарали и да привлича погледите.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: кажете нещо за Ricoh

Мнение от Pavlin » 28 яну 2012 20:37

Поне имат лагер на ротора :)

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: кажете нещо за Ricoh

Мнение от storyteller » 28 яну 2012 21:19

Мерси, ще помисля дали да си взема. Напоследък взех да си падам по шантавия дизайн от края на 60те - 70те години, дори пазарих едно Радо Диастар. Навън студове, зима, сняг - на човек му се приисква нещо по-цветно.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: кажете нещо за Ricoh

Мнение от omegaqq » 29 яну 2012 10:46

По лош път си тръгнал. Другаря Джугашвили, доколкото знам, е носил IWC, а те са бая скъпи :lol: .

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: кажете нещо за Ricoh

Мнение от storyteller » 01 фев 2012 17:44

Бях чел някъде как Йосиф Висарионович събирал часовници - поглеждал към китката на събеседника си, казвал "хубав часовник" и онзи втрещен от ужас му го подарявал. Негов секретар описва в мемоарите си как цяла нощ не спал, от една страна не може да задържи повече часовника, пожелан от вожда, от друга не бива да изглежда все едно му дава бакшиш... Накрая го сложил в плик и уж го забравил на бюрото на Вожда.
Според мен Джугашвили просто е обичал властта над хората и да вземе нещо, което те ценят, било част от удоволствието.

Plato
Reactions:
Мнения: 6
Регистриран: 08 яну 2012 21:44
Местоположение: C xxxx CA

Re: кажете нещо за Ricoh

Мнение от Plato » 18 фев 2012 21:46

Привет, не зная, защо Омега ги уличи в по-лошо качество от Ориент и Сейко. Лично на мен като машина ми харесват много. Няма пластмаси като някои Сейковци. Виждал съм два вида за смяна на дата, интересни хрумвания, ръчно навиване. Аз съм им фен. :D

От къде се добавя картинка?

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: кажете нещо за Ricoh

Мнение от Pavlin » 18 фев 2012 21:54

В долната лява част под полето където пишеш, пише "добави изображение"

Plato
Reactions:
Мнения: 6
Регистриран: 08 яну 2012 21:44
Местоположение: C xxxx CA

Re: кажете нещо за Ricoh

Мнение от Plato » 18 фев 2012 22:21

Благодаря. Кьорав карти не играе :)
Малко труд и творчество и ...

Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: кажете нещо за Ricoh

Мнение от rosen_er » 19 фев 2012 08:18

И аз имам един и много си го харесвам.Стъклото е плексиглас но с ромбовидни фасетки от вътрешната страна.Има лека паяджина от времето,която реално се забелязва само при снимки и срещу слънце.Автомат с ръчно навиване.С доста странна овална форма е и с много красиви маркери.
Изображение

Изображение
Снимките ми не могат да покажат цялата му красота.Снимам със "сапунерка" .

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: кажете нещо за Ricoh

Мнение от omegaqq » 19 фев 2012 08:51

Абе какво да Ви кажа. Мнението ми за Ricoh се основава на личните ми наблюдения. Виждал съм какво ли не при тия часовници - от проблеми със смяна на датата, счупен баланс, счупен ремонтоар и не на последно място счупен лагер на ротора. Също така мога да отбележа и по-лошата изработка на циферблатите - виждал съм такива на които боята е започнала да се лющи.
Аз също ги харесвам поради факта, че формата им в повечето случай е извън стереотипа, а и поради това, че вече не се произвеждат отдавна. Имах един комшия (бог да го прости), който беше работил в Либия и от там си беше донесъл Ricoh. Та той казваше, че били най-евтините японски часовници там. Познайте кои са били най скъпи. Няма да Ви мъча - Сейко.
Много исках да си намеря вариянт на Rikoh с ден като на Ролекс (изписан изцяло над 12ч.), намерих такъв в залива и го купих, но така и не го видях. За мое съжаление часовника не пристигна.
За да докажа, че и аз съм фен на марката качвам една снимка. Е бройките са само три ама и часовниците се срещат по-рядко:

Изображение

Plato
Reactions:
Мнения: 6
Регистриран: 08 яну 2012 21:44
Местоположение: C xxxx CA

Re: кажете нещо за Ricoh

Мнение от Plato » 20 фев 2012 01:16

Много забавни форми имат тези часовници :) Поздравления.

Изображение

Ролексооооооо :)

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: кажете нещо за Ricoh

Мнение от sheretudis » 29 фев 2012 10:33

автоматите на Рикото са по добри от вилиците на Сейко и Ориента Поставям ги маааалко по високо а и са с една идея по напред в дизайна бавноходови са и от собствен опит знам че да попаднеш на неработещ екземпляр от 70те е изключение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”