Какво очаквате да пристигне?

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от atanweb » 04 мар 2021 09:41

Тисо-то е много интересно. Харесва ми с големия пръстен безел и формата на корпуса отзад. Различен и свеж спрямо другите. Поздравления! Другите показани от теб също са часовници заслужаващи внимание всеки в отделна тема.
3-те от сектор Разни когато пристигнат не заслужават да останат само като статистика в тази тема. Всеки стоманен от това време е сред "отличниците" на випуска. За самурайте в случая ронин-и трябва да положиш грижи за да станат пак самурай и да ти служат вярно и с чест. т.е. трябва да търсиш циферблат за единия а другия да полираш. Вътре в кварца механизма както съм споменавал е като на twin-quartz само електрониката е с един кварц - Но хората не могат да разберат, че след толкова години един, два или 5 кварца все тая.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 08 мар 2021 02:25

Малко скрап ,въпреки лошите снимки и лошо описание нещо ми хвана окото и прежалих 7 евра които са си 30 бири
Изображение
Изображение

Още скрап , в смисъл Рулата , Еникар бил работещ , и тук заминаха 30 бири , да има за 8 март догодина.
Изображение
Изображение
Изображение

Понякога е по лесно да купиш половин часовник , отколкото само механизъм , кво ги правят тия каси
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение

И последно но не на последно място докато зяпах един гражданнин съм цъкнал на тоя , е гражданина си замина , това остана за мен , в бири е малко повече отколкото мога да сметна неделя вечер :D
Изображение
Изображение
Весела седмица :b :b
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от rosen_er » 08 мар 2021 06:17

Каква е тази бира,бре Тодоре?! То "светлото" по соца беше на такива цени.
За Штурманския черпя бира ,колкото можеш да "понесеш", като се появиш в София другия път :D

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 08 мар 2021 10:17

Аз ги меря в кутийки по 330 , тук няма 500 , в магазина е от 21 до 25 цента .
700 / 23 средна цена си е 30 бири .
В магазина понеже в баровете много ограничения , на обяд може да седнеш , ама после затварят в 18 , затова домашна употреба
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от atanweb » 08 мар 2021 14:36

Мдаа, до колкото мога да потвърдя със сравнение тук при мен.
https://static.jedewoche-rabatte.de/ima ... img002.jpg
https://static.jedewoche-rabatte.de/ima ... img001.jpg
това е от тази седмица. 20 - 0,5л. или 25 бири 0,33л. бири за 8-9 евро масовата местна бира. Като грейне слънце и цената пада още малко до към 6-7 евро касата.
Поздравления за Щурманския!
По темата : Аз чакам малко ъпгрейд в инструментариума
Кварцов тестер.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от Liani » 08 мар 2021 15:31

atanweb написа:
08 мар 2021 14:36
По темата : Аз чакам малко ъпгрейд в инструментариума
Кварцов тестер.
Изображение
Браво за машинката!
Работеща ли е?

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от atanweb » 08 мар 2021 17:34

В обявата пише, че е работеща.
До сега изпуснах няколко такива, и работещи и неработещи.
До колкото разбрах от друга обява. двете гнезда са за измерване на механизма гръб-лице.
Червените светещи цифри показват изчисленото отклонение за период от един месец.
Големината е 25Х16Х4см
ето още една снимка.
Изображение
Това мисля, че е най-малкият т.е. най-опростен модел от серията, Има други които имат допълнителни функций, измервания, дисплей и като цяло с много сложна електроника. Надявам се скоро да бъде показан такъв върхов работещ модел във форума
Благодаря на Иван, че ми показа обявата преди няколко дни за да имам време да планирам и да участвам в търга.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 08 мар 2021 18:53

Браво добре изглежда , дано всичко да работи .

Липсата на коментар за моя скрап явно означава че вече не се впечатлявате от камертони по 2 евро .
Но аз съм доволен , даже и да не тръгне , ще е учебен .
Понеже е различен , макар и доста елементарен механизъм , цените на ремонт и профилактика са доста космически .
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от atanweb » 08 мар 2021 18:58

Ти имаш нюх за тези.
Всъщност сега като каза ми е интересно, но честно, въобще не се вгледах какво пише на задният капак.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от Seikosha » 09 мар 2021 04:44

Титуса също заслужава внимание,много авторитетна марка на нивото на Роамер. Нямат нискобюджетни модели и всичко клони към лукса и ползват самокачествени механики. Този е изцяло стомана и като му смениш джама ,ще стане супер n_thumbsup n_thumbsup Интересно е и какво ще излезе по остърганото стъкло на винтажа.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 09 мар 2021 09:32

Е точно за него става дума , той е камертона , то с това движение май няма много часовници с неизвестни марки .
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от miroman » 09 мар 2021 09:57

stepona555 написа:
09 мар 2021 09:32
Е точно за него става дума , той е камертона , то с това движение май няма много часовници с неизвестни марки .
Е да, ама как на тая снимка да прочетем, че пише "Tuning fork" :yahoo
Чак като каза, се вгледах. Чудесна находка, и рядък механизъм.
Иначе се чудех ана-диги Сейкото дали наистина е Сейко? И ако е, защо никой не му обръща внимание?

Като включим и Штурманские, доста добър урожай :b

А в тон с темата, чакам от Сашо едно малко колетче (някакви си 9.5 кг lol2 ), служещо за опаковка на Poljot Exacta-та, на която той обърна внимание в една друга тема :b

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от Lyubo_sr » 09 мар 2021 14:31

miroman написа:
09 мар 2021 09:57
Иначе се чудех ана-диги Сейкото дали наистина е Сейко?
Hong Kong- имам такова. :redface
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 09 мар 2021 20:39

Аз нали гледах същата снимка на продавача , мои ще има след седмица две като дойде.
Нали съм зле със зрението и съм изградил някакъв начин да разпознавам леко замазани надписи , или такива на които не се виждат всички букви , то по часовниците няма кой знае какво разнообразие от думи освн марката.
На мен без лупите всички са ми замазани , и се напъвам колкото успея да прочета.
Отделно 32 инча монитор доста ми помага като увелича колкото позволява оригинала , понякога си виждам всичко.
А и след няколко водки и бири , фокусирането доста се подобрява
От друга страна ако имаше перфектни снимки и продавача беше написал камертон тръгва спира , за нова батерия , щеше да отиде в трициферни цени и щях да го запиша в сектор пропуснати.

Поста на Росен ми спестява питане доколко е оригинален Щурмана , щом предлага бурета бира , значи има за какво , а и той скоро ще се появи в сектор преминаващи часовници , ще разберем .
И да разредим спама с малко нови нещица , тоя път скромно и от изгряващото слънце.
Сеико кварц , точния модел не се вижда добре , ама Япония се вижда.
Изображение
Изображение
Един кварцов гражданин
Изображение
Изображение
И едно хронографче от по новите дето Сашо не обича да ги отваря , това няма нужда според продавача
Изображение
Изображение
Весела седмица и :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от atanweb » 09 мар 2021 22:44

Този хронограф на Сейко (последният показан) не съм го коментирал щото е друга серия V, а не Т
Но тези механизми произвеждани от Епсън са и широко разпространени с добавката SII което прочетох някъде, че били за други марки извън Сейко.
Ако сте обърнали внимание на съдържанието на ниско бюджетни хронографи *Жак Леман, Армани, Дизели и т.н. с помпозни имена, то вътре е тази серия V, VD
Мисля, че е нещо като наследник на Т но с още по малки надежди за дълъг живот и още по голяма вероятност да станат част от общото глобално замърсяване на океаните с микропластмаса.
Ето ти пример, че и такива може да се ремонтират . http://chasove.com/viewtopic.php?p=68296#p68296 най-долу в поста стига събереш желание да го отвориш, но тогава пък ще се разочароваш и вероятно ще трябва да го продадеш.
Хубавото на товя е, че е със стоманена каса. Ако уплътнението и батерията се сменят навреме, то защо не да се ползва и да разчиташ на него като ежедневка. Дизайнът е хубав нали.
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”