Какво очаквате да пристигне?

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от agrozev » 13 май 2021 12:53

Не е толкова фрапантно като случилото се на Мишо, но е показателно за това на къде отиват търговските практики в България. На 30-ти април виждам в OLX обява за часовник, който ми хареса. Веднага писах на продавача, след кратка кореспонденция му дадох данните си за куриер и се разбрахме да ми го прати. След това почнаха празници, делници, пак празници, пак делници. Няма часовник. Ама викам си, то човека може да е си е направил дълъг празник, хайде няма да го притеснявам. И така две седмици. Вчера реших да му пиша, макар и да ми беше ясно че няма да видя часовника. И той ми казва: "Ама ти не се обади по телефона! Аз откъде да знам че си сериозен човек? Знаеш ли колко пратки ми ги върнаха? Вече го продадох на друг човек!". Ами лошо няма, ама знаеш ли пък аз колко часовници съм купувал и без да се обаждам на продавача? Не се пазаря, давам си личните данни на доверие, не бавя часовниците, плащам ги и ги вземам... А и никъде не се споменава че трябва да му се обаждам!
Така че обстоятелството че си договорил и поръчал някакъв часовник не означава че ще го получиш...
И днес поръчах от едно мургаво момиче от София два часовника накуп и без да се пазаря и тя явно реши че жестоко се е прекарала с цената и както беше обещала да ми ги прати утре, срокът стана за понеделник...
А бе, важното е да сме живи и здрави!
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 13 май 2021 19:59

Преди време ви показах едно Касио за което мислех че е първото с ГПС , днес си купих друго което наистина изглежда е примеро Casio Pro Trek GPS PRT-1 1840
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Вече наистина ще сменя акумулатора на другото , и ще ходя като робот с два ГПС по един на всяка ръка , да видим каква разлика ще дават :lol: .
Весел край на седмицата :b :b
Изображение

Хаджията
Reactions:
Мнения: 23
Регистриран: 12 фев 2021 00:35

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от Хаджията » 13 май 2021 23:41

Lyubo_sr написа:
08 май 2021 20:03
Хаджията написа:
08 май 2021 18:43
Търся Румънски OREX...
https://bazar.bg/obiava-31083926/riadak ... ovnik-orex
Благодаря, писах на продавача и чакам отговор.
Исканата сума за часовника е приемлива, дано да изпраща и в чужбина.
Още един път благодаря. :b

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 30 май 2021 23:02

Преди две седмици намерих моя тъч угаснал , трябва да му се сменя батерия , а там имало някаква особеност , иначе май не тръгвали , както и да е взех един резервен , а моя дано го подкарам.
Изображение
Изображение
Търсейки междинно колело за 781(еспанците му викат минутно) излезе тоя механизъм и си взех резервни части , може да потрябват на някого.
Изображение
Изображение
малко скрап
Изображение
Изображение
Весела седмица и да не пропуснете деня на детето , щом четете това във вас дреме едно голямо дете.
:b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 31 май 2021 22:16

Едно кварцово японче
Изображение
Изображение
Изображение
Една електричка
Изображение
Изображение
И останки от един Анкер със стрелка за дата , не знам как е на български.
Изображение
Изображение
Изображение
Весела седмица :b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 02 юни 2021 23:51

Някакъв електроник се мярна на хоризонта и аз със заредена пушка изчаках да гръмнат снайперите на 8 , на 6 и на 4 секундаа и на единична стрелба уцелих някаква Зентра 2 сек преди края.
Интересното в описанието беше че изостава 2 мин на месец и за да няма разправии се продава като дефектна.
Тия в Чистопол имат такова седмично отклонение , ама се водят нови с гаранция , накъде отива тоя бизнес не знам
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Поздрави и весела седмица :b :b
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от ivan_p_uzunov » 03 юни 2021 05:53

Страхотна придобивка ! -Браво ! -Точно такъв се опитах да взема но не успях .- Беше преди месец. Позлатен с масивна верига и голям екран за гледане .Тука вече ти завиждам ама благородно !-Мисля даже че платката е с потенциометър за регулиране и след профилактика би трябвало да се позакрепи , но две секунди за мен не е е проблем! :b

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от kostabo » 03 юни 2021 06:36

stepona555 написа:
02 юни 2021 23:51
Някакъв електроник се мярна на хоризонта и аз със заредена пушка изчаках да гръмнат снайперите на 8 , на 6 и на 4 секундаа и на единична стрелба уцелих някаква Зентра 2 сек преди края.
Интересното в описанието беше че изостава 2 мин на месец и за да няма разправии се продава като дефектна.
Тия в Чистопол имат такова седмично отклонение , ама се водят нови с гаранция , накъде отива тоя бизнес не знам
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Поздрави и весела седмица :b :b
Ох, майко мила! Поздравления!
Тука е така...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 03 юни 2021 08:04

ivan_p_uzunov написа:
03 юни 2021 05:53
Страхотна придобивка ! -Браво ! -Точно такъв се опитах да взема но не успях .- Беше преди месец. Позлатен с масивна верига и голям екран за гледане .Тука вече ти завиждам ама благородно !-Мисля даже че платката е с потенциометър за регулиране и след профилактика би трябвало да се позакрепи , но две секунди за мен не е е проблем! :b
Благодаря ,
Екрана не е много голям , 40 36 без коронката според продавача , и като гледам касата , за циферблата остава 32 най много . А веригата изглежда добре , най вероятно ще ми е с 2 3см по къса.

Потенциометър според мен няма , поне аз не съм виждал такова чудо в електронен часовник.
Настройката се прави от спиралата като на обикновен механичен , платката и батерията служат само да поддържат движението на баланса , все едно пружината на механичен .
Само че тук движението тръгва от баланса през вилката към анкерното колело , а то движи всичко останало.
Дано разбрахте моите обяснения.
Поздрави и весела седмица :b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 05 юни 2021 13:17

Тия дни ми се струпа извънредна работа , ама все нещо изпадна , вече си нагласям аларма една минута преди края на търговете , като звънне 30 секунди се чудя за какво звъни , и после както дойде , все пак имам доста сериозни лимити на максимална цена , а и някои неща ми се повтарят вече .
Едно замаскирано японче , прилича на Сейко
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Едно Тисо подобно на това което гледахме в Морската градина на Варна. Продава се с описание как се сверява , за да си спести главоболия и връщане продавача . Все по често изпадат като повредени , че не можело да се сверят.
Изображение
Изображение
Изображение

И накрая една позната марка , явно е бил проблемен механизъм , след като не успели да го настроят 6 пъти , им писнало и го продали като суперавтомат , колко ли е супер , ако навива както спя на стола пред компа ще го призная.
Изображение
Изображение
Весел край на седмицата :b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6214
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от atanweb » 05 юни 2021 18:37

Пулсара е много свеж, май прекалено съвременен. Хубав, даже по хубав от много модели на Сейко с този механизъм. Някой използвал ли е алармата на тези часовници. Или при мен са все такива които трябва да ги увиеш около врата с голяма каишка и ако е тихо около теб може и да го чуеш.
Поздравления за другите. Рядко слагат Кандино в стоманена каса. Тази е добра, но при смяна на плексигласа са сложили такъв без вътрешен ринг и сега се вижда малко процеп между касата и циферблата. Но това е поправимо. Ах защо така прецакаха купуването от братовчедите. Не само мита и глупости, ами не мога ида платя по банков път - някой беше писал някъде, че е масов проблем от български банки.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 06 юни 2021 10:01

В събота получавам поща че трябва да плащам нещо , аз се чудя в началото дали да чета докрая , ама се оказва че съм сложил някакъв бид преди дни и съм забравил и ето поредния Титус , много пренебрегвана марка . Е тоя път няма да има вътре комар , нормална електричка с 13 камъчета
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Весела неделя :b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6214
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от atanweb » 06 юни 2021 15:39

Много хубав! Каса, циферблат, стрелки... супер!
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от kostabo » 06 юни 2021 19:00

Много си е готин бранда!
Тука е така...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 11 юни 2021 11:30

Малко скрап за човъркане и полиране
Изображение
Изображение
И един самурай
Изображение
Изображение
Изображение
Тия дни беше денят на океаните , аз поне Атлантическия съм го пипал отблизо.
Изображение
Изображение
Весел край на седмицата! :b :b
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”