Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 25 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018 17:13 

stepona555 написа:
Честито за малкия Ханс , пластмасовия и той изглежда супер , може би защото съм фен и на двете марки.

Знам че за да харесаш един часовник основно е визията и най вече циферблата .Този ми харесва заради опита за претрупан минимализъм , резерва е супер екстра , ама това 24 дето очакваш да са секунди и загатването отдалеч за хронометър малко са преиграли , но не там е проблема.
ИМа друг дребен проблем с Юнкерс ! Започва със същата буква като Юнгханс и до там свършват добрите новини.
По случай сериозен повод аз бих си купил истински часовник който да си го имам завинаги , а не дизайнерски .
Изображение

Немското в него е доста малко и съмнително , механизма е Миота , стъклото не е сапфир .

Не го пиша за да те разубеждавам , а само да можеш да направиш информиран избор .
Отделно в австрийския продавалник е пълно с наистина немски часовници на доста добри цени сравнено с останалата Европа.
Успех и късмет

Ето това е наистина добър коментар!
Тези неща не ги знаех :redface
Благодаря за информацията!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018 17:42 
Moderator
Аватар

Аз също подкрепям мнението на Еспанеца....
Та това си е една от многото дизайнерски марки които ползват части от напредналите азиатски страни.
Чудя се кога ли същите тези производители ще се бият гордо в гърдите и ще си казват направено в китен планински подхималайски район на Китай, Фабрики заобиколени от швейцарски крави.
Тогава всичко би било по-спокойно. Всъщност каквото и да вземеш и не е с инхаус европейски механизъм *струващ минимум една истинска австрийска заплата", то всичко останало е дизайн. Просто когато купуваш смятай колко ти се дава за дизайна. Аз например бих взел смело ако ме кефи. С механизма няма да имаш проблеми, дори и да се наложи някога на твоето потомство да го смени.
Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2018 11:56 

Здравейте!
От няколко седмици гледам в watchuseek темите за модифициране на часовници.
Като модел за "преправяне" съм си избрал Invicta pro diver.
Понеже искам да сменя циферблата с нещо много custom , реших да попитам технически дали може да се монтира подобно нещо изобщо.
Понеже ми харесват Pepsi цветовете, реших да си направя и аз такъв.
До тук добре, но после как става монтажа към механизъма?
Колко дебел трябва да бъде материала ?

Нещо от сорта :
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2018 13:13 
Moderator
Аватар

Интересно е в случая каква технология за направа на циферблата си избрал. След като знаем технологията ще може да помислим и за другите стъпки. Има различни видове циферблати, релефни, плоски, дъговидни *като на по луксозните часовници) Релефните пък понякога са с по няколко етажа. например субдиалите потънали от основният циферблат, а маркерите пък се намират на "втори етаж"
Варианти всякакви.
За Инвиктата, ако си решил да го правиш, поръчай я и след като пристигне демонтирай циферблатът и измери Вероятно е някъде около 0,4-0,5мм без маркерите. Толкова трябва да бъде и новият. Ако модифицираш и махаш календара, то тогава ще имаш място за по дебел циферблат.
За да е добре направено рябва да се запоят крачета на циферблата на точните места за да е стабилно. Лепенки не можеш да ползваш когато имаш календар. Всичко е заето там. Понякога методът е да се вземе оригиналният циферблат и самият той да бъде обработван по някаква технология т.е. да се ползва за основа. Инвиктата ако е механична вероятно си избрал да е със Сейко механизъм. Можеш да намериш такъв стар циферблат на който крачетата да са здрави. И него да преработваш. Също така както и ти сам спомена Инвикта и Сейко са популятни за тунинг и можеш да потърсиш направо готов циферблат по твой вкус.
Успех!
http://www.stefanv.com/watches/black-la ... k-bay.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2018 14:52 
Специалист
Аватар

Тук при мен най популярни за тунинг са руските часовници поради разбираеми финансови причини.
Востоци из залива има много , да не говорим за малка но неудържима Украйна.
Само да спомена че съм чел за доста опити за тунунг и всички които са разчитали да купят различни части , които само да сглобят са плакали доста от малки незабележими разминавания в размери.
Ако нямаш инструменти за механична обработка и напасване ...лошо

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2018 15:14 

atanweb написа:
Интересно е в случая каква технология за направа на циферблата си избрал. След като знаем технологията ще може да помислим и за другите стъпки. Има различни видове циферблати, релефни, плоски, дъговидни *като на по луксозните часовници) Релефните пък понякога са с по няколко етажа. например субдиалите потънали от основният циферблат, а маркерите пък се намират на "втори етаж"
Варианти всякакви.
За Инвиктата, ако си решил да го правиш, поръчай я и след като пристигне демонтирай циферблатът и измери Вероятно е някъде около 0,4-0,5мм без маркерите. Толкова трябва да бъде и новият. Ако модифицираш и махаш календара, то тогава ще имаш място за по дебел циферблат.
За да е добре направено рябва да се запоят крачета на циферблата на точните места за да е стабилно. Лепенки не можеш да ползваш когато имаш календар. Всичко е заето там. Понякога методът е да се вземе оригиналният циферблат и самият той да бъде обработван по някаква технология т.е. да се ползва за основа. Инвиктата ако е механична вероятно си избрал да е със Сейко механизъм. Можеш да намериш такъв стар циферблат на който крачетата да са здрави. И него да преработваш. Също така както и ти сам спомена Инвикта и Сейко са популятни за тунинг и можеш да потърсиш направо готов циферблат по твой вкус.
Успех!
http://www.stefanv.com/watches/black-la ... k-bay.html

Бих запазил календара. Може да взема друг циферблат, да се изшлайфа до гладко и от там на лазер да се "гравира" , т.е. да се направи разлика дълбочината на повърхностите, която в последствие да се напълни с боя. Календара бих го сменил на 4 или 5 часа.
Другата възможност която ми се струва , че ще стане е да се отреже кенче от пепси , да се отреже до необходимата големина, да се гравират или дирекно отрежат чертите или цифрите, и да се залепи върху гладък циферблат (видях всякакви видове в aliexpress).
Бих се заиграл и с "basel"-a , но не съм сигурен , че някой ще се навие да ми стругова или пусне на CNC това което бих искал
С лепенка на гладък циферблат би се получило също (имам режещ плотер в нас :redface )

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2018 11:23 

Дядо Коледа избърза, защото съм слушкал жената :redface

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2018 14:33 
Специалист
Аватар

Браво , ако слушкаш все така ще се напълни и долното чекмедже , а после и следващата по голяма кутия и така ...
Началото е дадено , връщане назад няма

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2018 16:12 

stepona555 написа:
Браво , ако слушкаш все така ще се напълни и долното чекмедже , а после и следващата по голяма кутия и така ...
Началото е дадено , връщане назад няма

Дано дано :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2018 19:23 
Moderator
Аватар

Ех какво начало. Направо летящ старт. Яко, моето начало беше с Победа 2602 (от най обикновенните) Ракета 2609 с чужди стрелки и похабен циферблат и един кварцоффф Бош които трампих за една в последствие любима Слава. От там тръгнаха нещата. Когато разрах, че може да избираш от милионите предложения. От там и симапитята ми точно към горепосочените марки. Останаха ми любими. Вероятно и при теб ще е така. Първите захласвания остават най-трайни. Поздравлени и пожелания за още и още....

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 25 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2