Новото хоби - часовници

Има какво да се види
Faca
Reactions:
Мнения: 23
Регистриран: 15 окт 2018 09:55
Местоположение: Vienna/Austria

Re: Новото хоби - часовници

Мнение от Faca » 07 ное 2018 17:13

stepona555 написа:Честито за малкия Ханс , пластмасовия и той изглежда супер , може би защото съм фен и на двете марки.

Знам че за да харесаш един часовник основно е визията и най вече циферблата .Този ми харесва заради опита за претрупан минимализъм , резерва е супер екстра , ама това 24 дето очакваш да са секунди и загатването отдалеч за хронометър малко са преиграли , но не там е проблема.
ИМа друг дребен проблем с Юнкерс ! Започва със същата буква като Юнгханс и до там свършват добрите новини.
По случай сериозен повод аз бих си купил истински часовник който да си го имам завинаги , а не дизайнерски .
Изображение

Немското в него е доста малко и съмнително , механизма е Миота , стъклото не е сапфир .


Не го пиша за да те разубеждавам , а само да можеш да направиш информиран избор .
Отделно в австрийския продавалник е пълно с наистина немски часовници на доста добри цени сравнено с останалата Европа.
Успех и късмет
Ето това е наистина добър коментар!
Тези неща не ги знаех :redface
Благодаря за информацията!
Спортна Стрелба с лък - Етър 78 - В. Търново

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Новото хоби - часовници

Мнение от atanweb » 07 ное 2018 17:42

Аз също подкрепям мнението на Еспанеца....
Та това си е една от многото дизайнерски марки които ползват части от напредналите азиатски страни.
Чудя се кога ли същите тези производители ще се бият гордо в гърдите и ще си казват направено в китен планински подхималайски район на Китай, Фабрики заобиколени от швейцарски крави.
Тогава всичко би било по-спокойно. Всъщност каквото и да вземеш и не е с инхаус европейски механизъм *струващ минимум една истинска австрийска заплата", то всичко останало е дизайн. Просто когато купуваш смятай колко ти се дава за дизайна. Аз например бих взел смело ако ме кефи. С механизма няма да имаш проблеми, дори и да се наложи някога на твоето потомство да го смени.
Успех!
Изображение

Faca
Reactions:
Мнения: 23
Регистриран: 15 окт 2018 09:55
Местоположение: Vienna/Austria

Re: Новото хоби - часовници

Мнение от Faca » 28 ное 2018 11:56

Здравейте!
От няколко седмици гледам в watchuseek темите за модифициране на часовници.
Като модел за "преправяне" съм си избрал Invicta pro diver.
Понеже искам да сменя циферблата с нещо много custom , реших да попитам технически дали може да се монтира подобно нещо изобщо.
Понеже ми харесват Pepsi цветовете, реших да си направя и аз такъв.
До тук добре, но после как става монтажа към механизъма?
Колко дебел трябва да бъде материала ?

Нещо от сорта :
Изображение
Спортна Стрелба с лък - Етър 78 - В. Търново

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Новото хоби - часовници

Мнение от atanweb » 28 ное 2018 13:13

Интересно е в случая каква технология за направа на циферблата си избрал. След като знаем технологията ще може да помислим и за другите стъпки. Има различни видове циферблати, релефни, плоски, дъговидни *като на по луксозните часовници) Релефните пък понякога са с по няколко етажа. например субдиалите потънали от основният циферблат, а маркерите пък се намират на "втори етаж"
Варианти всякакви.
За Инвиктата, ако си решил да го правиш, поръчай я и след като пристигне демонтирай циферблатът и измери Вероятно е някъде около 0,4-0,5мм без маркерите. Толкова трябва да бъде и новият. Ако модифицираш и махаш календара, то тогава ще имаш място за по дебел циферблат.
За да е добре направено рябва да се запоят крачета на циферблата на точните места за да е стабилно. Лепенки не можеш да ползваш когато имаш календар. Всичко е заето там. Понякога методът е да се вземе оригиналният циферблат и самият той да бъде обработван по някаква технология т.е. да се ползва за основа. Инвиктата ако е механична вероятно си избрал да е със Сейко механизъм. Можеш да намериш такъв стар циферблат на който крачетата да са здрави. И него да преработваш. Също така както и ти сам спомена Инвикта и Сейко са популятни за тунинг и можеш да потърсиш направо готов циферблат по твой вкус.
Успех!
http://www.stefanv.com/watches/black-la ... k-bay.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Новото хоби - часовници

Мнение от stepona555 » 28 ное 2018 14:52

Тук при мен най популярни за тунинг са руските часовници поради разбираеми финансови причини.
Востоци из залива има много , да не говорим за малка но неудържима Украйна.
Само да спомена че съм чел за доста опити за тунунг и всички които са разчитали да купят различни части , които само да сглобят са плакали доста от малки незабележими разминавания в размери.
Ако нямаш инструменти за механична обработка и напасване ...лошо
Изображение

Faca
Reactions:
Мнения: 23
Регистриран: 15 окт 2018 09:55
Местоположение: Vienna/Austria

Re: Новото хоби - часовници

Мнение от Faca » 28 ное 2018 15:14

atanweb написа:Интересно е в случая каква технология за направа на циферблата си избрал. След като знаем технологията ще може да помислим и за другите стъпки. Има различни видове циферблати, релефни, плоски, дъговидни *като на по луксозните часовници) Релефните пък понякога са с по няколко етажа. например субдиалите потънали от основният циферблат, а маркерите пък се намират на "втори етаж"
Варианти всякакви.
За Инвиктата, ако си решил да го правиш, поръчай я и след като пристигне демонтирай циферблатът и измери Вероятно е някъде около 0,4-0,5мм без маркерите. Толкова трябва да бъде и новият. Ако модифицираш и махаш календара, то тогава ще имаш място за по дебел циферблат.
За да е добре направено рябва да се запоят крачета на циферблата на точните места за да е стабилно. Лепенки не можеш да ползваш когато имаш календар. Всичко е заето там. Понякога методът е да се вземе оригиналният циферблат и самият той да бъде обработван по някаква технология т.е. да се ползва за основа. Инвиктата ако е механична вероятно си избрал да е със Сейко механизъм. Можеш да намериш такъв стар циферблат на който крачетата да са здрави. И него да преработваш. Също така както и ти сам спомена Инвикта и Сейко са популятни за тунинг и можеш да потърсиш направо готов циферблат по твой вкус.
Успех!
http://www.stefanv.com/watches/black-la ... k-bay.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Бих запазил календара. Може да взема друг циферблат, да се изшлайфа до гладко и от там на лазер да се "гравира" , т.е. да се направи разлика дълбочината на повърхностите, която в последствие да се напълни с боя. Календара бих го сменил на 4 или 5 часа.
Другата възможност която ми се струва , че ще стане е да се отреже кенче от пепси , да се отреже до необходимата големина, да се гравират или дирекно отрежат чертите или цифрите, и да се залепи върху гладък циферблат (видях всякакви видове в aliexpress).
Бих се заиграл и с "basel"-a , но не съм сигурен , че някой ще се навие да ми стругова или пусне на CNC това което бих искал
С лепенка на гладък циферблат би се получило също (имам режещ плотер в нас :redface )
Спортна Стрелба с лък - Етър 78 - В. Търново

Faca
Reactions:
Мнения: 23
Регистриран: 15 окт 2018 09:55
Местоположение: Vienna/Austria

Re: Новото хоби - часовници

Мнение от Faca » 13 дек 2018 11:23

Дядо Коледа избърза, защото съм слушкал жената :redface

Изображение
Спортна Стрелба с лък - Етър 78 - В. Търново

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Новото хоби - часовници

Мнение от stepona555 » 13 дек 2018 14:33

Браво , ако слушкаш все така ще се напълни и долното чекмедже , а после и следващата по голяма кутия и така ...
Началото е дадено , връщане назад няма
Изображение

Faca
Reactions:
Мнения: 23
Регистриран: 15 окт 2018 09:55
Местоположение: Vienna/Austria

Re: Новото хоби - часовници

Мнение от Faca » 13 дек 2018 16:12

stepona555 написа:Браво , ако слушкаш все така ще се напълни и долното чекмедже , а после и следващата по голяма кутия и така ...
Началото е дадено , връщане назад няма
Дано дано :)
Спортна Стрелба с лък - Етър 78 - В. Търново

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Новото хоби - часовници

Мнение от atanweb » 13 дек 2018 19:23

Ех какво начало. Направо летящ старт. Яко, моето начало беше с Победа 2602 (от най обикновенните) Ракета 2609 с чужди стрелки и похабен циферблат и един кварцоффф Бош които трампих за една в последствие любима Слава. От там тръгнаха нещата. Когато разрах, че може да избираш от милионите предложения. От там и симапитята ми точно към горепосочените марки. Останаха ми любими. Вероятно и при теб ще е така. Първите захласвания остават най-трайни. Поздравлени и пожелания за още и още....
Изображение

Faca
Reactions:
Мнения: 23
Регистриран: 15 окт 2018 09:55
Местоположение: Vienna/Austria

Re: Новото хоби - часовници

Мнение от Faca » 23 май 2019 09:24

Не съм писал от няколко месеца, но часовниците си ме човъркат вътрешно.
Продадох част от тези които имах, купих други, после пак ги продадох и тнт.

Най-новaта ми покупка е този Oris:

Изображение

Изображение

:redface
Спортна Стрелба с лък - Етър 78 - В. Търново

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Новото хоби - часовници

Мнение от atanweb » 23 май 2019 10:42

Привет и поздрави!.
Допълнителна информация за този часовник,
Последните няколко години са много популярни тези винтажни серии с имена на Oris, Favre Leuba
и още цял отбор стари някой изчезнали европейски марки в два-три различни корпуса по форма.
https://i.ebayimg.com/images/g/qHcAAOSw ... s-l640.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
https://cloud10.todocoleccion.online/re ... 875865.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
https://i.imged.com/vintage-favre-leuba ... gg6089.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
https://di2ponv0v5otw.cloudfront.net/po ... 82d2f.jpeg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://5.imimg.com/data5/LZ/WE/ZS/ANDRO ... 00x500.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
https://img.letgo.com/images/b4/40/a7/1 ... cy=img_600" onclick="window.open(this.href);return false;
и още милиони предложения в интернет.
Някой от хората закупили тези HMT - India ги препродават после с надценка в европейските аукциони с надеждата някой да се подведе по името.
Въпреки всичко, това е един много хубав, здрав и точен часовник. Уникално удобен корпус. Лошото в тези случай е, че принтът на индийците явно е от много различни хора и качеството е различно в повечето случай е трагично.
Това е стандартна HMT Janata
https://www.google.com/search?safe=acti ... qgvaKAVq_U" onclick="window.open(this.href);return false;
Която много, ама много си заслужава да се купи, но на нормалната цена която се предлага около 15 долара с безплатна доставка.
Да се похваля, че имам такава и я нося с голямо удоволствие. Механизмът е клонинг на Цитизен още от времето когато са били партньори. Още един факт е, че когато си купуваш HMT е с по качествен принт. Вероятно правен в завод или де да знам къде. Да не забравяме, че има колекционерски бройки изглеждащи същите но с наистина много години натрупан стаж". Правена за индийската армия.
Радвай се на твоята "пчеличка".
Поздрави!
Изображение

Faca
Reactions:
Мнения: 23
Регистриран: 15 окт 2018 09:55
Местоположение: Vienna/Austria

Re: Новото хоби - часовници

Мнение от Faca » 23 май 2019 14:02

Мерси за информацията.
Наистина часовника е доста точен, има достатъчно голяма резерва след навиване, да не се притеснявам ако не го нося 1 ден.
На мен лично ми допадна най-много черната лента, която му предава "racing" визия.

Отделно преди време бях купил от колега във форума 60+ руски часовника.
От тях си избрах каквото ми хареса и другото замина.....

Ето 3 от тях:

Poljot:
Изображение

Победа:
Изображение

Зим . Този ми е доста любим. Мега удобен за носене и върви горе долу точно.
На капака има гравирано: От Електроснабдяване 1958г. Дали капака е негов , няма как да кажа.
Изображение

:redface
Спортна Стрелба с лък - Етър 78 - В. Търново

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”