Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Има какво да се види
Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 30 сеп 2022 22:50

Не съм публикувал от две седмици и се понасъбраха доста часовници. Като няма материал - няма, а като почнат да идват - събират се много на куп. От друга страна пък, когато се появи възможност за да вземеш нещо привлекателно, трябва да се възползваш от случая... А сега се появиха такива случаи!
Като това - един стар, позлатен с 20 микрона покритие "Полет" ("Poljot") калибър 2408, 16 камъка. Много красив, тънък, елегантен и прочие суперлативи! Излишно е да казвам че съм много доволен от придобиването му!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Един от най-любимите ми циферблати на "ЗИМ" ("ZIM") - синьо и жълто:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Имам още един такъв, но с различна каса. Е, и с по-друг нюанс на синьото по циферблата. Ето ги двата, един до друг:
Изображение
Изображение
Изображение
Намерих си и един малък "Восток" ("Wostok") калибър 2602, 15 камъка. Черен, в много добро състояние. (Е, и малко труден за снимане също така :) )
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Намират ми се и три бели такива. Ето една съпоставка:
Изображение
Изображение
Изображение
Спирам до тук, следва продължение за останалите часовници!
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 02 окт 2022 23:44

Да си продължа публикацията.
Втората част искам да започна първо с няколко винтидж-часовника.
"Победа" ("Pobeda") на 1МЧЗ, 15 камъка, 1-51. Сменях часовата и минутната стрелки, понеже бях от доста по-късен ЗИМ, така че сега изглежда доста приятно:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Два часовника от ЧЧЗ, вече показвани, но със сложени каишки изглеждат доста по-добре. "Восток" ("Wostok") и "Мир" ("Mir"), и двата калибър 2209, 18 камъка:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Пореден позлатен "Полет" ("Poljot") калибър 2614.2Н, 17 камъка. Наскоро четох мнения по Фейсбук-групите как тези "Полети" били твърде масови, абсолютно безинтересни, с две думи едва ли не да ги даваме на златодобивачите... На мен пък ми допадат, даже харесват, даже много! И фактът че държат ниски цени ме подтиква да си взимам често от тях. Така стана и с този - в един лот, като неработещ, направо за символична сума. Имаше доста работа по него, а аз обичам такива неща! Профилактика на механизма и вече работи, миене и лъскане на касата, полиране на стъклото, намиране на секундна стрелка, запълване на другите две стрелки и накрая хубава нато-каишка в тон с циферблата, сама по себе си много по-скъпа от часовника... :) Е, разбира се, далеч е от съвършенството, има поражения и по касата, и по циферблата, но аз го правя заради удоволствието което ми носи досега с тези часовници!
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Една "Победа" ("Pobeda") на ЗИМ, калибър 2602, 15 камъка, с интересен циферблат. Аз поне не бях виждал досега такава, не я намирам и по каталозите. Изглежда приятно:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
И накрая едно разочарование. Взех часовника пак за без пари, с надеждата че вътре има механизъм на "Ракета" ("Raketa") 2609.НП. Уви - първо, вътре е 2609.НА, 19 камъка. Второ - стъклото е спукано. И трето - като цяло часовникът е доста износен по касата.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 10 окт 2022 10:24

Новости от последната седмица.
Нова пратка от Украйна, този път с часовници от съветско време.
Един юбилеен "ЗИМ" ("ZIM") калибър 2602, 15 камъка, позлатен (AU10), посветен на XXVI конгрес на КПСС през 1981 г.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Още един часовник със знаков циферблат, отговарящ на духа на епохата, през която е произведен. "Ракета" ("Raketa") калибър 2609.НА, 19 камъка.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Третият часовник, дошъл от Украйна, също е "Ракета" ("Raketa"). Калибър 2628.Н, 17 камъка, позлатена (AU5). От трите най-много ми харесва, но се оказа неавтентичен. На този циферблат отговаряла "ролексова" хромирана каса с жълт набразден кръг около циферблата. Честно казано оригиналът не ми харесва и ако го бях видял в този вид, нямаше да го взема. Така както е ми харесва много, а фактът че не е колекционерски ми позволява да си го нося. Вече го направих - носих го две денонощия и го свалих от ръката си с нежелание. Но пак ще го сложа! :)
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Накрая една друга голяма моя слабост - чехословашките "Прим" ("Prim"). Този път във вид на будилник. Не си падам много по будилниците, но този първо беше "Прим", и второ е доста малък и красив. Затова го и взех. Липсва му стрелката за будилника, а и някой си е играл да маже с лум стрелките и част от индексите за часовете... Не съм във възторг, но засега ще остане така...
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Имах вече един такъв, но с жълт циферблат:
Изображение
Изображение
Ето ги общо трите ми будилника "Прим":
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 20 окт 2022 21:48

Позлатена "Победа" ("Pobeda") от ЗИМ (ZIM), калибър 2608, 15 камъка, AU10. Това е една от любимите ми ЗИМ-овски каси, но досега нямах такава с калибър 2608.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Поредна "Молния" калибър 3602, 18 камъка. Нямах с кораб на капака, вече имам. Хубава е!
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
И пореден "Маяк" ("Mayak"), този път на ПЧЗ.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Така от ПЧЗ имам вече 4 типа "Маяк", а от 1МЧЗ - 3. Наближава да се съберат като за една кутия...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от atanweb » 21 окт 2022 14:25

Не бях виждал такъв модел като голямата Победа. Готин дизайн.
Поздравления и за Молнията. Приятно тежка и дотатъчно красива и здрава за да бъде над много други!
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 31 окт 2022 22:16

Напоследък минах на "Слава" ("Slava")... Може би освен случайността донякъде друга причина за това е финансовата - тези часовници остават с по-достъпна и приемлива за мен цена спрямо други съветски марки... Не ми се дават много пари за часовници. Е, те парите пак излизат много, заради бройката, но предпочитам евтини часовници с проблеми, по които да правя нещо, отколкото готови часовници (макар че взимам и такива не рядко). Работата по часовниците ми доставя удоволствие, и за мен е голяма награда когато някой мръсен и повреден часовник се превърне в работещ и добре изглеждащ такъв!
И така - един позлатен "Слава" калибър 2428, 26 камъка, AU5. Циферблатът беше съсипан и сред наличните ми механизми не намерих такъв, отговарящ точно на касата му, а за такъв за близка по форма каса, само че без набраздения пръстен около циферблата. Получи се много приятен (според мен) часовник, макар и не съвсем автентичен.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Друга "Слава", калибър 2414, 21 камъка. Допадна ми как изглежда, цената - ниска, уж неработеща, с две думи - взех я!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Третата "Слава" излезе след ревизия на кутиите, напълно забравена. Външния и вид - много добър, сякаш почти не е носена, сравнително нова, от пост-съветския период. И тя е калибър 2414, 21 камъка. Не работеше заради счупена ос на баланса, но след смяна с друг от донор, заработи много добре. Много ми допадна, освен това е и доста голяма за такъв часовник - 38 мм. Напоследък често я нося, при това с удоволствие!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Един "Восток" ("Wostok") от любимите ми 24 мм. 17-камъкови, в случая калибър 2409А. Имам вече такъв, но взех и този, понеже струваше символична сума. Амбицирах да го стегна и подкарам... Нямаше коронка и ремонтуар, а вътре в механизма се беше събрал много боклук. Обаче балансът беше здрав! Промих го и го смазах, намерих му коронка и ремонтуар, и ето го - не прилича на нов, но вече работи, за мое удовлетворение!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
И накрая, пак от разни аукциони за разни вехти и счупени часовници, взех два часовника на FE - France Ebauche & Dessin. Радостното е че и двата работят! Единият е "Difor" с калибър FE-140-2A, 17 камъка, с календар - дата и ден от седмицата. Прилича на позлатен, има и някакви марки на касата, които не ми говорят нищо, както и при един друг "Difor", който съм показвал тук (вътре беше с механизъм на "Ракета"). Изчистих го, смених стъклото и след малко лъскане вече много ми харесва!
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Сравнение с един чешки хубавец от "Прим" ("Prim"):
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Другият часовник е с калибър FE-140-1B, 18 камъка, само с календар с дата, но него ще го покажа в следващото включване, понеже все още не е довършен.
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от atanweb » 01 ное 2022 20:19

Ей, чудесна работа си свършил.
Славите са супер. За пореден път споделям и се опитвам да променя всеобщото мнение. Часовниците Слава според мен са достатъчно добри и не се различават от другите съветски часовници. Може би защото точне една като от първата снимка на горния пост ми ста първата любимка и от там се почна с това хоби. Нещо като първа любов.
Механизма им е здрав, издръжлив и един от най точните благодарение вероятно на двойната пружина.
Повечето им модели са с по голям размер в сравнение с другите съветски. Което пък ги прави в днешно време по харесвани.
За цените не знам, тук излизат обяви между 30 и 70 евро и са по скъпи от много други съветски.
И... Така... Поздравления за новите попълнения! Давай все,така!
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 14 ное 2022 01:22

Нова порция от същото... :lol:
Един "Полет" ("Poljot") калибър 2609, 17 камъка, AU10. Много харесвам този циферблат и с радост взех часовника!
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Нова поредна "Слава"("Slava") калибър 2428, 26 камъка, AU. Е, тази вече е напълно автентична, макар и сходна с предишната!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Един скромен малък ЗИМ (ZIM) калибър 2608, 15 камъка. Оказа се че вече имам същия, но с надпис на латиница.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
И накрая, един "Восток Кадетски" ("Wostok Kadetskie") калибър 2409А, 17 камъка.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Така "Кадетската" ми група се увеличи с още един член:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 27 ное 2022 13:23

Отворих си доста работа като открих фейсбук-група на любителите на чешките часовници "Prim" ("Прим"). Захванах се да подготвям часовници за групата. Повечето ми бяха без каишки или верижки, та ги обух. На други сменях стъкла, стрелки, коронки, циферблати. Довършвах разни проблемни часовници, чакали години по кутиите. Снимах часовници, механизми, групирах по калибри, събирах информации и линкове за марката, писах правила... Всичко това отнема много време и перманентни усилия, но пък нали за това съм се захванал с това хоби!
Много от часовниците съм ги показвал тук, но без каишки или верижки. Затова ще ги изложа пак, групирани по калибри и с общи снимки.
Започваме с калибър 66, 17 камъка:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Има и дамски представители в калибъра:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
И един по-стар представител, от последните дни. Признавам си, секундната стрелка е "моя", нямам откъде да взема оригинална, даже и не знам как би изглеждала оригиналната при липсата на каталози... Все пак предпочетох часовника да си има и секундна стрелка:
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Това е засега, следва калибър 68.
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 29 ное 2022 22:53

Е, оказа съм че съм изпуснал едно малко дамско часовниче от калибър 66 на "Прим" ("Prim"), позлатено...
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Да продължим с калибър 68, 17 камъка, с календар - дата.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Е, накрая пак изпадна още един часовник от калибъра, невключен в общите снимки. Изстрадал ветеран, но работещ. Смених му счупеното стъкло и му дадох секундна стрелка от мене си, за да е по-завършен, без да е по-автентичен... :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Това е засега, следват по-старите ми калибри.
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от atanweb » 30 ное 2022 08:39

Поздравления!
Заформя се една значима Прим колекция. Сега идва и отговорността която несъмнено имаш и прилагаш да подържаш в изрядно и до колкото може оригинално състояние часовниците които ще са пример на последователите на Прим.
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 06 дек 2022 23:18

Продължавам с по-старите калибри. Оказва се че там темата е много хлъзгава, понеже поради това че е минало повечето време от производството им, и преминавайки през много ползватели и часовникари, голяма част от тях са сериозно "подобрени" :lol: ! От колеги от Чехия разбрах че и при тях е нещо като национален спорт "окотлетването" на часовниците, явно в целия Източен блок се е практикувало широко :mrgreen: ... Така сега има огромно количество часовници "Прим", които не са автентично окомплектовани. n_sad Така се оказва че и аз съм се сдобил с такива часовници, при това не твърде рядко... Липсата на каталози също никак не помага.
И така, ето какво имам от "Прим" ("Prim") калибри 50 и TYP.011, 15 камъка. Малки, елегантни и красиви винтидж-часовници.
Изображение
Изображение
Изображение
Поединично от калибър 50:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Само за протокола и в името на разнообразието, един изстрадал часовник с очевидно неавтентични стрелки, взети от някой по-късен модел на "Прим":
ИзображениеИзображение
Сега и от калибър TYP.011, пак 15 камъка. Двата калибъра ми изглеждат еднакви. Размерите и конструкцията, както и показателите им се еднакви. Даже и снимката в www.Ranfft.de е една и съща. Това което чета и виждам като разлика е липсата или наличието на лостче на регулатора на баланса. При калибър 50 няма такова лостче, а при TYP.011 има. Отделно, мое лично и непроверено мнение, TYP.011 ми изглеждат някак по-стари и с по-красива изработка, отколкото калибър 50.
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... k&Prim_011
Да си призная, смятам че има голямо объркване в окомплектовката на тези часовници. Чехите, които са по-навътре в материята, знаят по външния вид на часовника какъв калибър би трябвало да бъде вътре в него. Цитират ми един търговски сайт за справки по външния вид, но аз съм малко скептичен че точно това ползват... Аз определям часовника според това, което пише на главната платина под баланса. Но какво пречи на някой да смени повредения баланс с друг такъв, без да се интересува има ли лост регулатора или не. Или пък да смени целия механизъм... Имам механизъм на който пише че е 50.1, а има лост на регулатора, какъвто не му се полага... Така че аз съм ги разделил по калибри по това, което е маркирано под баланса... А дали отговарят на външния вид, иди че разбери! Това не ме товари особено, аз си ги харесвам часовниците, ако някой ден намеря от някъде каталози, може и да се заровя по-подробно, а може и да не го направя... :)
И така, TYP.011, според маркировката на механизма:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
И с календар - калибър 52 и TYP.012, 15 камъка, пак без ръчка и с ръчка на регулатора, по аналогия на тези без календар по-горе. На моите пише калибър 52.1.
Изображение
Изображение
За първия колегите от Чехия направо ме разбиха - много се разочаровах. Неправилни стрелки, неправилен заден капак, че и от вътре трябвало да е TYP.011, а в моя 50.1... Какво да се прави, някой много е компилирал...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Вторият обаче е съвсем ОК!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Ето и снимки на механизмите.
Калибър 50, 15 камъка:
Изображение
Калибър TYP.011, 15 камъка:
Изображение
Калибър 52, 15 камъка, с календар:
Изображение
Калибър 012, 15 камъка, с календар:
Изображение
Калибър 66, 17 камъка:
Изображение
Калибър 68, 17 камъка, с календар:
Изображение
Това е засега.
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от atanweb » 11 дек 2022 14:18

Тези .. даже са още по хубави!
Браво! Брааааво!
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 17 дек 2022 23:04

Някой и друг часовник от последните месеци. Напоследък се бях ангажирал повече с чешките "Примове", но все пак през това време не съм спирал да взимам интересни за мене часовници...
Два часовника "Полет" ("Poljot") калибър 2409, 17 камъка. Попаднах на единия без да съм го търсил, беше подарък и ме заинтригува. Работеше, някой му беше оцветявал циферблата, но пак си беше привлекателен. Липсваше секундна стрелка. Миене, лъскане, ново стъкло, намиране на секундна стрелка. После се сетих че имам такъв, само че по-добре запазен като каса и циферблат, но без секундна стрелка. Оборудвах го и него, и пак миене, лъскане, каишки, снимки...
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Ето и подарения:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Ето ги и двата заедно:
Изображение
Изображение
Натрупал съм много часовници, които съм вземал през годините и съм оставял по кутиите в недовършен вид, с някакви проблеми. Опитвам се постепенно да разчиствам тези проблеми, като често след това се освобождавам и от часовниците. Такъв е случаят и с тази "Ракета" ("Raketa"), руско производство. Добър външен вид, но не работеше. Подкарах я, при това работи приятно точно, миене, лъскане, верижка, снимане. Приятно ми е да я нося! Пуснах я за продажба и понеже няма сериозни кандидати, май ще си остане за мене... И по-добре, защото се привързах към нея! :)
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Една друга "Ракета" ("Raketa"), която ми е от тези за носене. Много любима. Реших да и сменя верижката с нато-каишка и така ми харесва повече:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Пак от склада, един приятно масивен "Полет" ("Poljot") калибър 2609.Н, 17 камъка. Циферблатът доста е пострадал, ще търся да го сменя с някой в по-добро състояние. Но и така часовникът е приятен за носене...
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Доста по-естетична гледка, две прекрасни "Слава" ("Slava"), калибър 2414, 21 камъка, позлатени. Не всичко е ОК с позлатеното им покритие, но мисля че станаха добри снимки:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Изображение
И един "Полет" ("Poljot") калибър 2614.2Н, 17 камъка, позлатен:
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от atanweb » 18 дек 2022 10:23

Готов си за празниците. Домът ти ще блести с тези съкровища под и на елхата. Този път ме разчувства с двете прекрасни направо луксозни Слава. ТОП! И не по-малко впечатляващият син Полет.
Поздравления! Завиждам ти...
Изображение

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”