Колекция от стари часовници.....

Има какво да се види
Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 18 яну 2013 21:17

Здравейте на всички.От доста време следя форума,но наскоро се регистрирах.От доста време харесвам часовниците,но напоследък нямам много финанси за хубави и нови играчки за това взех да събирам и стари руски,швейцарски,германски...абе общо взето такива каквито ми харесват :D
Та понеже се понасъбраха малко и искам да ги споделя с вас....Обичам часовниците ми да са като нови,но за жаслост рядко се намират такива стари часовници а все пак покрай тях съм израстнал....Ще започна с един иключително любим мой часовник....подарък от дядо ми....часовника е чисто нов,с кутия и паспорт,носен е само един път от мен и това е ....а само колко е красив.....та ето го и него
Изображение
Слава 26 камъка.....


Изображение
Това е една малко импулсивка покупка,но часовничето е НОС и много ме радва,само дето много лесно се драскат тези индийчета...

Изображение
А това восточе ми грабна погледа при един антиквар и знам че не е най доброто състояние но много ми харесва...

Изображение
Това ми е първото германче....в доста добро състояние единствено по цифера има малки забележки,но и така ми харесва......

Изображение
Знам че позлата му в много лошо състояние,но ми е ценен подарък и много ме радва....

Изображение
Друго ми германче,което е чисто ново,дори е с кайшката с която е бил купен.....


Изображение
Това е първото ми часовниче с жълта каса и много скъп подарък....


Изображение
Едно много красиво зим-че....

Изображение
Един много красив швейцарец подарък от брат ми...

Изображение
Много красива ракета в прекрасно състояние с малки забележки по циферблата....

Изображение
една от последните ми придобивки...чисто нова Победа....

Изображение
и една също чисто нова ракета .....

Това е за сега надявам се скоро да имам още нови придобивки.....Поздрави на всички....

И ако позволите качвам снимка на един прекрасен часовник,който не е мой а на един много близък приятелкойто също е във форума и нека да не се прави на скромен и да си признае :mrgreen: :mrgreen:
Изображение

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от cerasimi » 18 яну 2013 21:29

Още един :evil: Това в кръга на майтапа. Добро начало и добре дошъл в отбора.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Pavlin » 18 яну 2013 22:05

Добра колекцийка и добре дошъл! :)

crysis
Напреднал
Reactions:
Мнения: 109
Регистриран: 08 сеп 2012 09:50

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от crysis » 18 яну 2013 22:31

Браво Златанка, аз съм ти казвал, че часовниците са скъпи не защото са като нови, а защото са свързани с приятни спомени и са част от живота на наши близки хора. Продължавай в същия дух и занапред. Продължавай да събираш историята от часовниците в твоята богата душа. Имаш още за показване :D

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от atanweb » 19 яну 2013 08:56

Добре дошъл и от мен.
По емоционалното описание на часовниците си личи, че много ги харесваш. Имаш много добри машини на времето. Аз много харесвам Слава-та от първия пост и последната Ракета с малкия секундарник. Останалите също са хубави но са извън моя интерес.
п.п. Nacar - мисля, че беше марка свързана с Турция но може и да греша.
Изображение

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 19 яну 2013 12:42

Благодаря за топлото посрещане и хубавите думи!
Ице благодаря ти много! Но и ти имаш красавци за показване и найстина уникални :roll:

Atanweb благодаря и на теб за прекрасните думи....страшно важно нещо са за мен часовниците и още от малък дядо ми и баща ми се ме учили колко хубаво нещо са те и са ми показвали тяхните часовници,жалко че доста от тях са изчезнали с времето....но за мен тези стари часовници носят един уникален зяряд,едно уникално чувство.Не са часовниците който нося всеки ден,но найстина ме радват.Помня че много беше харесал и Славата ми от ревюто в другия форум.А й твойта такава е страшно красива.Доколкото за Ракета,историята и е много забавна,имам такава с бяла каса,но плачеща за нов циферблат и докато обикалях по часовника да търся ми попадна нова жълта такава и заедно със синята победа излезнаха на доста добра цена :D
A Nacar-а знам че е swiss и е от началото на 50те години и това е,а ми се иска да знам повече за историята им :?
Поздрави и хубав и позитивен съботен ден на всички.....

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 23 фев 2013 16:48

И да повдигна темата с малко снимчици на две от часовничетата по горе....имах малко свободно време днес и се заиграх.....

Изображение

Изображение

Дано са ви харесат както на мен .Поздрави....

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от kapkan » 23 фев 2013 16:53

Полета много мръсен :( но пък с текстилните каишки направо връщаш времето,много добре

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Pavlin » 23 фев 2013 16:58

Полетчето иска реставрация, но гледам че не си придирчив. Обичаш си ги такива каквито са :)

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 23 фев 2013 17:04

Благодаря....да полета си е окаян,но само как ме радва....подариха ми го и беше с половин с наполовина отчупен прозорец,секундната срелка беше изривена и страшно мръсен....успях сам да си го почистя и оправя.Само се наложи да иде за ново стъкълце при часовникар,жалко само че нямаше оригинално(със прозорче на датата) но и така страшно много ми носи удоволсвие да го гледам....Да харесва ми историята която носят в себе си....в какво ги е привърнало времето.Обичам си новото,но виждам и красотата в старото.....

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Seikosha » 23 фев 2013 20:49

Браво Prisadov :clap: Отлични разсъждения,на същата вълна съм и аз,само дето не мога да трая и гледам ръждясали,мръсни,окьоровели,молещи за помощ часовници.Помагам им с каквото мога,връщам им душата и достойнството.Има и у тебе Prisadov душа,продължавай и дерзай. :thumbup:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от kapkan » 23 фев 2013 20:50

всички тук сме така

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Seikosha » 23 фев 2013 21:20

kapkan написа:всички тук сме така
За жалост,не всички Капкане! За една година откак наблюдавам форума,съм се нагледал и на много интересчии,пребиваващи във форума,само за личен интерес.Хора,за които часовника е само и единствено средство за печалба,продаващи нещо за което дори си нямат и представа какво пулсира под капака на лъснатата каса.Такива които ич не ги интересува какъв е часовника,кога е създаден,от кого,какви ли хора са го носили или галели през годините.Да бъдеш колекционер на нещо,се изисква много повече от това да притежаваш нещото.Реално погледнато е точно обратното :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от atanweb » 23 фев 2013 21:28

Seikosha написа:
kapkan написа:всички тук сме така
За една година откак наблюдавам форума,съм се нагледал и на много интересчии,пребиваващи във форума,само за личен интерес.Хора,за които часовника е само и единствено средство за печалба,продаващи нещо за което дори си нямат и представа какво пулсира под капака на лъснатата каса.....
Аз не съм съгласен и не мога да се сетя за съфорумец който да има интерес само от печалба. :roll:
Обявите във форума са изключително редки, защото подчти всичко влиза в нечия колекция и остава там, или се ползва за части. Но все пак може и да греша и да не съм обърнал внимание.
Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от kapkan » 23 фев 2013 21:42

За другите не знам,аз продавам за да купя нещо и поради липса на средства някой път изпускам страхотни неща ;(

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”