Колекция от стари часовници.....

Има какво да се види
Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Pavlin » 26 май 2014 22:14

Толкова много емоции в един пост... Поздравления Присадов!

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от rosen_er » 27 май 2014 08:18

Обичам такива истински истории!

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 28 май 2014 11:26

Благодаря ви :) Радвам се че ви е харесало ....

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 27 сеп 2014 19:26

Скоро не съм показвал нови придобвки....не че няма....но май сушата става все по голяма.....а и имах лични неща за разрешаване....но нека споделя с вас малкото радости които посъбрах....
Изображение
Ще започна с това Дайвърче на Timex.....има нещо което толкова ме привлича в дайвърите....а този е в прекрасно състояние.....стрелките изглеждат страхотно....2ро от този модел ми е :)

Изображение
Една прекасна Certina закупена от много уважаван от мен човек.....Благодарности за големият жест....найстина страхотно часовниче.....имах и 2ро такова и за моя огромна радост също си остана във форума ни....

Изображение
Още една радост на Timex....много чаровен дизайн но за съжаление неработи.....пак си ме радва.....има нещо неподравено в него.....благодарности на Miroman

Изображение
Едно часовниче което от доста време искам да притежавам....найстина много красив циферблат.....обожавам зелените циферблати....липсва червената секундарна стрелка но пак си ме радва :)

Изображение
Още една съветска Радост.....''Wostok Calatrava"..... малко смело му казвам така ,но толкова ми прилича на класическия модел на Patek.... найстина много красив дрес часовник.....а и бюджетен.....до сега не бях попадал на толкова запазена каса :)

Изображение
Една радост със запазена каса но времето е взело своята частица от циферблата.....прекрасен надпис Seconda......определено красив часовник

Изображение
Продължавам с любимите ми шфейцарчета.....страхотно остарял циферблат и излъчване.....военно....найстина красив часовник.....а и доста дочен...

Изображение
Още една радост.....прекрасен циферблат.....стрелките са малко бъркотия и секундарната я няма но е красавец.....патентите са част от лъговете....не са махат.....но не мисля че са залепяни а си е така....определено е красавец....

Изображение
Стахотно часовниче.....масивно....екстравагантно.....а и този циферблат.....голяма радост си е ...

Изображение

Изображение
И един от най красивите часовници за мен.....изклютелно съм щаслив че попаднах на него.....страхотен дайвър в страхотно състояние.....са съжаление без безел.....но му сложих една меш верижка и заспа.....а и стрелките си светят прилично :yahoo .....но доста блестяя и труден за снимане.....определено зачосвниче за носене

И за финал....


Изображение

Нещо което исках...търсих и за мой голям късмет намерих......доста време ми трябваше за да се въстанови.....мислех да го пусна в конкурс но минаха няколко месеца от както започна дългото реставриране.....а и има още работа....все още му търся тиражна плочка и секундарна стрелка....за жалост незнам и какъв цвят е.....но поне вече работи ....мисля че и другите стрелки трябва да се сменят но няма да мога да намеря оригинални.....за сега така ще остане но дано и да оправя другите косури...

това е за сега от мен дано и на вас ви харесат така както ме радват и мен :)

Поздрави Злати.....
Последна промяна 1 на Prisadov, променена общо 27 пъти

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Pavlin2 » 27 сеп 2014 20:14

Дай да ги видим.

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 27 сеп 2014 20:21

Нещо не ми ги показа и затова наново го направих :) Готови са :)
Последна промяна 1 на Prisadov, променена общо 27 пъти

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Pavlin2 » 27 сеп 2014 20:45

Честито Злати! Страшно много ме кефи как се радваш на часовничетата си!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от atanweb » 28 сеп 2014 10:23

Цяло лято ми липсваха твоите часовничета. Има много добри в новите които си показал.
Поздравления!
Изображение

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 04 окт 2014 12:42

Радвам се че ви харесват......Не са най новите състояния но мен много ме радват и с удовотсвие им се любувам......

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 13 окт 2014 13:42

Ето и няколко нови попълнения :)

Изображение
Поредното от Любимите ми Швейцарчета.....но това е страхотно....като ново е ....найстина минт състояние.....а секундарната стрелка е един път.....много радва.....малко като размери но прекрасно....

Изображение
Е едно беларусче....не бях срещал такова и нямаше как да не го взема.....а и кашката е много приятна и състарена.....изненада ме и факта че е с минерално стъкло....голяма радост е :)

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 01 дек 2014 19:07

Да споделя и новите придобвки тук :)

Ще започна с любимите ми Швейцарчета :D Мисля че е Fero но времето е заличило името.....но за сметка на това е придобило една приятна патина....дори и нова стрелкичка от Кама :D......за мен това е без значение защото и така ме радва.....да не говорим че с правилната каишка е перфектнен......
Изображение

Продължаваме с едно прекрасно двутоново кварцово часовниче.....незнам колко е винтич но ми прилича на такова :) а и ме радва ......

Изображение

Още едно от Любимите ми забравени швейцарци.....много приятно часовниче....изключителна радост е да го наблюдаваш......особено ми харесва факта че е само с две стрелки.....
Изображение

От никъдето се прокрадна и този юношески сладур.....малко часовниче но за сметка на това красиво..... дупчицата на 8 часа е за секударниче......нямам погодяща стрелка но при първа възможност ще го обзаведа :)
Изображение

Още един......но направо прекрасен......немога да му се нарадвам.....даже си го и поносвам......особено с тази каишка стана още по красив.....
Изображение

Изображение

Попаднах и на едно страхотно Citizen-че с ръчно навиване и 17камъков механизъм......блести като слънце и е много труден за снимане.....но как радва....
Изображение

Едно прясно и още мръсно съкровище със жълто сърчице..... на снимката се опитах да хвана чара му такъв какъвто дойде при мен.....
Изображение

Ето и нещо което имам от доста време и ремонтите и процедурите по него текът бавно....има още доста работа да не говорим че си няма и стрелкичка но ми е първото швейцарско механично хронографче и си го харесвам.......а както казва един наш приятел "спокойно с времето ще го оправиш....ще видиш"

Изображение

Изображение

Изображение

И за последно .....Timex са ми доста любима марка.....нищо че са зад океански часовници.....но истината е че обожавам старите им часовници и попадне ли ми някакъв от тях имам ли как го взимам.....а този е направо прекрасен....без никакви драскотини....."NOS" почти... но просто времето се е отразило на циферблата......а така даже още повече ми харесва.....дано допадне и на вас.....
Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави и усмихнат декември на всички :)
Злати.....

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Pavlin » 01 дек 2014 19:15

Браво Злати! Увеличаваш колекцията с големи темпове!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от atanweb » 01 дек 2014 19:23

Браво и от мен, а секундната стрелка на детското часовниче предполагам трябва да е във форма на пищов такъв като в лявата ръка.
Изображение

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 13 дек 2014 23:31

Благодаря приятели радвам се че ви харесват.....
Саше нямам представа никъде неможах да намеря подобно за да видя....а и не съм виждал досега стрелка като пищовче.....интересно звучи :D

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от plamenhar » 14 дек 2014 08:43

Timex все си мислех,че е английска марка.
Имаш доста добри попадения.Браво.
Покажи на Ориса механизма.
Може нещо да излезе.

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”