Колекция от стари часовници.....

Има какво да се види
Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 21 сеп 2013 22:52

Лятото е малко сух сезон.....особено за часовниците,но нека да си повдигна темичката и да покажа няколко радости с които се сдобих.....

Ще започна с швейцарците....

Изображение
Много ми допадат тези от "забравените" марки....който вече ги няма ....знам че не са кой знае какво....даже има някой с барабани,но за мен са голяма радост....а това нищо че е окаяно много ме радва....поръчах си стъкълце но малко се забави и докато го чакам да дойде ще ви го покажа така....

Изображение
Още едно такова.....голям кеф е на тъмно....маркерите на стрелките светят по силно и от на някой нови....а да не говорим че е като ново....без забележки по касата или стъклото....жалко че времето е оставило своята следа на циферблата.....

Изображение
Ето и едно с много интересно циферблатче....не знам дали си личи,но много прилича на мъха който се образува по камъните....а и много си пасна с тази каишка.....голяма радост е...

Изображение
Поредната красота в колекцията.....а с тази верижка е един път....дори този на който е бил е със същата ръчичка като мен.....всичко си е стомана....но времето пак се е отразило на циферблата....въпреки това не мога да му се нарадвам....

Изображение
А това е нещо на което попаднах случайно,но сърце не ми даде да го пропусна....особено като се има факта че касата му е сребърна....първото ми часовниче изцяло от благороден метал....трудна задача се оказа търсенето на часова стрелка....но има време все ще изкочи от някъде....мисля да го занеса на златар да го полира малко.....а за моя изненада се оказа че върви доста точно.....

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 21 сеп 2013 23:00

Ето и няколко други които ми хареса и добавих към красотите си през лятото.....

Изображение
Кварцово японче,но може би в него най много ме грабна формата на касата.....не е нещо което виждам често.....

Изображение
Една беларуска красота.....признавам си най-ме грабна верижката....но вътре се оказа и 23 камъков механизъм за делукс....само дето циферблата е отишъл.....имам една идея за него,но ще видим дали ще изнезне нещо от нея.....

Изображение
След като се разделих с моята любима побед-ка....доста време се чудих от къде и как да намеря същата пак толкова добра и перфектна за мен.....за моя по огромна радост се намери един човек който мога да нарека приятел и ме зарадва с ново такова....още по прекрасно от това което имах....може би сега това е по ме радва защото знам че е от човек който също толкова обича и вижда красотата в часовниците както мен....
....няма да споменавам кой е защото предполагам че той няма да иска да си признае....все пак скромността краси човека.....важното е че успя да ме зарадва повече от колкото беше нужно и просто не мога и не знам как бих му се отблагодарил....
Благодаря ти!

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 21 сеп 2013 23:09

А ето и часовничетата които най-много ценя и добавям в колекцията си с удоволствие....

Изображение
Японски винтич хронограв.....просто не мога да му се нарадвам....също невероятен подарък от човека който ми подари Победата....знам че и той като мен харесва японското часовникарско изкуство и не знам как се е решил да се раздели с него за да зарадва мен....просто много му благодаря !!!! А каква радост е на ръката....не мога да му се нагледам и като гламав си гледам китката през 2 мин без да осъзнавам че не гледам колко е часа....


Изображение

Изображение
А ето и първото ми съветско дайвърче.....голяма красота е....доста запазено...нищо че е и кварц....пак е перфектен за мен....верижката е много красива и масивна....а безела е в перфектно състояние.....прашинките се получиха докато се опитвах да го снимам.....жалко само че е много затегнат и не мога да го отворя за да проверя дали работи....

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от dreadx » 21 сеп 2013 23:22

Много са готини, а такава Slava-кварц ми подари plamenhar - много кефи.
Какво се е случило със старата ти Победа? - няколко пъти я споменаваш, но никъде не помня да съм прочел..

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 23 сеп 2013 15:55

Радвам се че ти харесват......Ми да малко хора знаят какво се случи с часовничето,но то не е и голяма тайна.....просто станах потърпевш от кражба и това часовниче беше едно от нещата който изчезнаха безследно :)

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от DHM » 23 сеп 2013 17:13

Лошото да е в миналото!!! А за напред само хубави неща и още по-хубави часовничета :thumbup:
.

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 12 ное 2013 16:02

От доста време не съм показвал нови попълнения.....то не че има и много нови де.....нещо ме налегна лятната суша.....

Та ето няколко красоти на който тайно се радвам....

Изображение
Ще започна с една германска кварцова радост.....от доста време ми е мерак да имам такова часовниче,но все за мое учудване са с доста високи цени.....но това ми попадна доста изгодно и нямаше как да го пропусна.....изненадващ беше и факче че закопчалката беше "пеперуда"....

Изображение
Много интересно восточе.....касата много напомня на делукс.....вероятно и ще стане ако се сложи едно 23 камъково жълто механизъмче.....но мен си ми харесва както си е оригинален.....дори не перфектен.....стъкълцето е много странно.....не съм виждал толкова "плоско" на съветски часовник....затова и още си е с него....

Изображение
Нещо което с нетърпение исках да добавя към колецията си......не излизат много често и затова бях започнал да събирам отделни части за да си събера един.....но за мое щастие се появи тази красота .....работи си перфектно и някакси ме връща във времето с тази металка верижка...

Изображение
Поредната радост.....не съм фен на "жълтите" часовници,но това ме плени.....в WUS доста ги хвалят и ми се щеше да имам поне едно на марката.....а си намерих перфектното за мен.....

Сега ще представя две часовничета с които изключително много се гордея.....


Изображение
Като голям фен на марката Seiko а и като цяло на японското часовникарско изкуство за мен е много голяма радост когато попадна на някое хубаво Seiko......за първи път видях DX модела на ръката на един човек (беше същия само че със син циферблат и метална верижка)....от тогава много исках да притежам такова в колекцията си и за моя радост намерих....цената беше повече от достъпна и не се поколебах изобщо.......харесва ми как времето си е оставило своята следа върху него.....работи доста точно.....имаше нужда само от профикалтика.....единствено ме е яд за стъклото,но то не се намира лесно .....но мен и така си ме радва......

И за край оставих една красота на която не съм и предполагал че ще попадна някога.....
Ето я и нея....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Seiko Champion от 1966г......механизма е 7622 но за жалост задния капак е безусловно изгубен....ако някой има и иска да се раздели с него с радост бих го оттървал(един с водно конче е на задния капак)......може би затова ми харесва и толкова много.....напомня ми на едно голяма моя мечта - Rado Green Horse .....но все пак сейкото ми е страшно любима марка и толкова се радвам да го имам.......цифеблата,стрелките и касата са перфетнки......по стъклото има забележки но си е оригиланото с лупичка и искам да си е така......но за жалост механизма е ръждясал.....чак дори до датника.....ако някой има такъв за донор нека да пише.....или поне части който могат да се използват.....дори и баланса не става......много ми се иска да го върна към живот но мак ще е трудно......времето ще покаже всичко.....

Поздрави.....

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от DHM » 12 ное 2013 18:19

Поздравления за всички нови попълнения icon_clap
Шампиона е страхотен!!! Късметлия :bravo :b
.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Seikosha » 12 ное 2013 18:22

Чудесни попълнения icon_clap Двата Сейко са редки,особено Шампиона,дано го оправиш n_sad
А такава Родина,ако ми попадне,ще я направя минт,напук на Росен :)
А точно такъв размер цифер за Восток търся за такава каса,но с жълти маркери, моята каса е жълта и е като нова. Цифера на Де лукса идва мааалко по-голям,може би с 1мм.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Pavlin » 12 ное 2013 18:28

Ето че има справедливост, бързо наваксваш загубите! Много да те радват! :)

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от kapkan » 12 ное 2013 21:05

Seikosha написа:Цифера на Де лукса идва мааалко по-голям,може би с 1мм.
Ти как мислиш,че наденах,циферблат от Кировски на Родина? :lol:

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 12 ное 2013 22:42

Благодаря за милите думи !!! Родината е хубава ама стрелките са малко окаяни но така ми харесва повече.....
Ще се радвам Шампиончето да се оправи.....и вярвам че един ден ще се получи.... !

Пожелавам същия късмет на всички......!

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от DHM » 12 ное 2013 23:03

Млад си :thumbup: Времето е пред теб, приятелю!!!
Ще стане Шампиончето :wink: А и много други ще го последват!!!
Желая ти го искрено!!! А и такава любов като твоята винаги е наградена :thumbup: :)
.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от rosen_er » 13 ное 2013 16:56

Seikosha написа: А такава Родина,ако ми попадне,ще я направя минт,напук на Росен :)
А,защо?Аз харесвам работата ти по касите.Даже тук съм опитал да те имитирам:
rosen_er написа: За Восток 2209 намерих една доста корозирала каса,която опитах да "сеѝкоширам" :D Получи се доста добре,но съм далеч от резултатите на "оригинала" :wink:
Изображение
Седял е на влажно без каса и лака на цифера е "пленил" прашинки :mrgreen:
Prisadov, хубавинки си показал.Все още не ме огрява късмета за Родина.Ама ще дойде,търпение ми е майката :)

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 13 ное 2013 22:45

Роска то и аз невярвах човек ,че ще попадна на такова часовниче,та камо ли работещо......но както и ти добре знаеш чуден е света на битаците и ромите....
.....това го взех от един човек който изкупува каси за топене.....обади ми се че е бил при позлатени каси който роми са му донесли....били само каси и ги дал за топене.....яд ме е че знам какви са .....но и това ме зарадва, а за парите който го взех е повече от добре :)

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”