Колекция от стари часовници.....

Има какво да се види
Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 06 яну 2014 03:34

От доста време не съм показвал нещо ново....то и като че ли намаляха часовниците напоследък......за жалост ще се задоволяваме с това което намерим....пък дано и намираме повече радости през новата година (пожелавам го на всички!)

Всичките са от 2013....не съм открил сезона на новата година с нови часовничета за колекцията ми от стари часовници,но и това ще стане за това сега ще ви покажа няколко :)


Изображение
Ще започна с това часовниче......швейцарец,но името му е незнайно и изчезнало.....но мен и така ме радва.....харесвам ги тези от незапазените марки.....вътре е масовия 15камъков механизъм,който си работи чудесно :)


Изображение
Продължавам с любимите ми Швейцарци.....това е SOLAR ....признавам че в него ме грабнаха най-много стрелките.....носят военна визия и ми харесва.....а времето го е превърнало в нещо красиво.....

Изображение
Едно Art–deco часовниче......работи въпреки че няма секундна стрелка......а изглежда и доста елегантно.....сега като се замисля със червена кожа ще стой много добре :)

Изображение
Един красавен от любимите ми япончета.....много красиво часовниче....яд ме е за стъклото.....няма полиране или сменяне но ми харесва и така .....пасна си много с тази верижка и мисля така да си остане.....Първото ми е с такава форма на корпуса и много ми харесва....

Изображение
Една малка съветска радост която нямаше как да подмина......не бях виждал такова до сега ....почти съм убеден че е кварцово,но някой се е постарал да залепи задния капак и коронката.....яд ме е че го е направил но какво да се прави,мен и така ме радва.....

Изображение
Най-накрая успях да намеря работещо и запазено такова часовниче.....сигурно 3то такова ми е но само това си е със запазен циферблат и работещо.....другото няма надпис на циферблата а третото няма баланс и стрелки.....както и да е много му се радвам.....интересното е че се отваря от към стъклото и няма заден капак.....за първи път попадам на такова часовниче :)

Изображение
А ето и нещо за което копнея от както събирам стари часовничета......много се зарадвах след като го купих.....толкова много го исках и сега е при мен.....с тази каишка си паснаха перфектно.....точно военното часовниче връщащо се от мисията.....

Изображение
А ето я и първата ми Sicura (споменах за нея в темата на колегата Fenna) .....много красив часовник......дизайна е ясно че е взаимстван от ролекс,но това още повече ме радва .....като го купих целия меганизъм беше в пликче и се радвам че сега отново се върна към живот и работи.....мислих дълго дали да сменям стъклото и реших да си го оставя все пак с него си го купих....найстина много красиво и стилно часовниче.....мисля че е перфектно за смокинг с мартини.....

Изображение

Изображение

А ето и последнат ми придобивка за 2013 година.....много красив часовник......много интересна каса и изключително запазен....смея да кажа че е NOS, но порадя някаква причина баланса му е счупен.....както и да е в момента е на ремонт и дано да се оправи всичко....нямам търпение да го понося....изключително красив е на живо....а циферблата е много труден за снимане......но най важ ното е тези часовничета да ни радват такива каквито са.....:)

Поздрави Злати.....

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от rosen_er » 06 яну 2014 09:27

Интересни часовници ,Злати.Последният много ми харесва icon_clap

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Seikosha » 06 яну 2014 19:12

:bravo Разнообразни и интересни. Последният е като нов наистина и такава гийоширана каса не бях виждал. Присадов и Ориента е интересен модел, защо да не можеш да полираш стъклото? Не ми прилича на минерално,а в краен случай,може да се изреже от часовникарски плексиглас по формата и да се залепи с лепило за стъкла. Не се вижда да е много надран,но ти ще си решиш.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от kapkan » 06 яну 2014 20:03

Полира се,що да не може?За плексигласа не съм съгласен,как ще направи рисунката на джама?

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от plamenhar » 06 яну 2014 20:27

Много добра втората Сикура.

Ами рисунката на ориента трябва да е отвътре.
Така,че ще може да се полира.Желателно е да стърчи малко над касата.
Ако е плексиглас-лесно,но ако е стъкло по трудно.
Още повече,че трябва да се пази рисунката.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от kapkan » 06 яну 2014 20:42

Стъкло е,рисунката е отвътре,по-кораво е от сековите :( но става

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 06 яну 2014 20:55

Благодаря!... Радвам се че ви харесват.....сикурите и двата са уникални....

Стъклото на ориента е по на вътре и няма как да се полира без да се опира шкурката в касата и е залепено за това жълтеникавото вътре (златистия кант) ако се махне стъклото цялото това се маха....но за мен това не болна за умиране знаете че аз такива повече си хи харесвам.....взели своята част от времето.....

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от DHM » 06 яну 2014 21:56

Браво Злати! icon_clap
Все така и през новата година n_thumbsup
.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Seikosha » 06 яну 2014 22:20

Няма да стане,стъклото е минерално май,гледах го на увеличение и драскотините му са като на джам и заради рисунката не може и да се полира,защото се нагрява и рисунката ще стане на юфка.На мен така един "майстор" ми скапа един Омакс и от там тръгна и мойто сейкоширане, ,ако скапя нещо,поне да не съм дал 20 кинта. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 12 мар 2014 15:31

От доста време не съм показвал нещо ново.....то не че и излиза малко слабичко тази година.....дано се засили....

Изображение
Ще започна с първото ми часовниче за 2014 година.....Чисто нова победа.....никога не е носено часовничето и много ме радва.....май се води женско но според мен е юношеско.....или както днес се казва Унисекс.....както и да е радва много и ми харесва .....надявам се на повече нови часовничета през тази година....

Изображение
Една кварцова радост която претърпя ремонт......взех го неработещо и сега има нов живот.....много ме радва.....с кеф го слагам за да го понося

Изображение

Изображение
Още едно чисто ново часовниче......много приятно и елегатно....винаги е имало нещо което ме е привличало в чисто новите рухли....

Изображение
Още една кварцова радост този път от изток.....много красиво часовниче....изключително елегатно и тънко.....


Изображение
Още едно.....този път с любимите ми зелени циферблатчета.....нямаше как да го пропусна....

Изображение
Част по част.....парче по парче....успях да си събера една Волна...много се радвам и много я харесвам :)


Изображение
Нещо което заглеждах от доста време и поради тази причина реших че ще е мое.....много му се радвам....харесват ми интересните каси.....

Изображение
Едно много интересно Полетче 2609.....по скоро циферблата му е интересен.....мен лично много ме радва и с удоволствие го взех....


Изображение
А ето и нещо на което се надявах много да попадна....изклчително ценно часовниче за мен.....много му се радвам.....за жалост е в окаяно състояние,баланса е зле....да не говорим че и патентите са заварени....както и да е аз му се радвам и така но ще се опитам да го въстановя.....циферблата само ще остане така.....в момента е при чичко доктор и дано да му оправи баланса а за друго по нататък :)

Поздрави Злати.....

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от DHM » 12 мар 2014 15:45

icon_clap icon_clap icon_clap
.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от plamenhar » 12 мар 2014 15:48

:b Въпреки,че колегата над мен не ги брои за нищо :b ,много ти завиждам за Ruhla-та.

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от DHM » 12 мар 2014 15:49

plamenhar написа:Въпреки,че колегата над мен не ги брои за нищо,много ти завиждам за Ruhla-та.
Ама не защото е Руула, ами само защото е минт :D
.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Pavlin » 12 мар 2014 16:27

Това се казва ценител!

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от percusst » 12 мар 2014 16:53

Поздравления!

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”