OLMA-МИЛИТАРИ

Има какво да се види
Отговори
sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

OLMA-МИЛИТАРИ

Мнение от sheretudis » 21 яну 2013 07:13

Изображение

Изображение
Когато снимам черно обикновено изпадам в ярост с-у себе си от некадърността ми След всички интервенции се чувства добре каза че ще работи и ако го сложа на горния рафт при само през трупно продаваемите ще е щастлив да ме радва дълги години Сложих му и красива яка естествена кожена каишка белким уточни колко точно дълго и безотказно ще ми служи но тактично си замълча Явно се кани да ме надживее гада Интересна контра на барабана представляваща дъга която не позволява обратен ход при навиването Машината е Унитас6376Не ми останаха никакви излишни части от него което е още по добре Напротив- не ми стигнаха понеже един болт на ремонтоарния мост беше ръждясал и търсих и намерих същия оригинален Вижда се на снимката на машината
Изображение

Изображение

Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: OLMA-МИЛИТАРИ

Мнение от kapkan » 21 яну 2013 09:33

Изненадващо запазен циферблат,хубав часовник.Сега малко въпросчета,каква е каишката,машините на Унитас,мнение?

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: OLMA-МИЛИТАРИ

Мнение от sheretudis » 21 яну 2013 10:25

Каишките ги вземам от един познат с който копахме кюмюр под земята Естествена кожа от 7 до 10 лв МНОГО ЯКИ тази на часовника я продават в маг мрежа м-у 18- 20 лвУнитас поради големия си диаметър и огромните си баланси са много здрави и точни машини От същия сорт са и АS даже някои неща са заменяеми Не си падам по теория ,някак си ми е скучно да ровя из нета Виж ако е сдъвкано и поднесено от Стористелъра ,безспорен теоретик ,то запечатвам удивително лесно, и трайно остава в паметта ми Слава богу въпреки че съм нюхар още не съм изтървал нищо от липса на знание или поне така си мисля

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: OLMA-МИЛИТАРИ

Мнение от kapkan » 21 яну 2013 10:37

А за този какво ще кажеш(знам,че имаш такъв)?
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... Peseux_320" onclick="window.open(this.href);return false;

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: OLMA-МИЛИТАРИ

Мнение от sheretudis » 21 яну 2013 11:59

Верно имам и то няколко Много добър ултра тънък Под този кал на Ресокс има още една модификация която е с триъгълен мост на колелата И от двата вида на 320 имам 10-на машини Днес се канех да сглобя един Флейрон но ще отложа че ме хвана канапа

dr.zlobul
Напреднал
Reactions:
Мнения: 139
Регистриран: 26 юни 2012 18:30

Re: OLMA-МИЛИТАРИ

Мнение от dr.zlobul » 03 мар 2013 19:50

Мн. ми се ще някой от разбиращите в този форум да изкаже мнение за този часовник. Придобит е за малка сума от една от мн. чершии. С мн. зацапан цифер първоначално. Не личеше какво е часовник ли е или .... :crazy: марката на часовника е " OLMA " колкото и да се старах фото-то не може да прави хубаво макро. дали е бил "милитари" или за гражданята.... каишката не знам дали е ориганална с часовника, доста е похабена и е от вида с телчетата дето закопчават каишката до патентите.

Изображение


Изображение


Изображение



Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: OLMA-МИЛИТАРИ

Мнение от kapkan » 03 мар 2013 20:05

Не съм от разбиращите,но много е хубав

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: OLMA-МИЛИТАРИ

Мнение от Pavlin » 03 мар 2013 20:19

Трудно е да се определи кои са военни и кои цивилни. За армията часовниците всички са маркирании. Има много модели които се водят . Има и следвоенно производство със старите поточни линии. Този според мен е точно такъв. Няма дори фосфор, според мен е цивилен.
Относно снимките, почти няма фотоапарат без макро режим. Поиграй си и ще постигнеш резултати. В най лошия случай по добре снимай от по далече, не приближавай толкова към часовника.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: OLMA-МИЛИТАРИ

Мнение от omegaqq » 03 мар 2013 21:53

kapkan написа:А за този какво ще кажеш(знам,че имаш такъв)?
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... Peseux_320" onclick="window.open(this.href);return false;
Невероятни машини! Има и модификация с 21 камъка (слагани са в Атлантик, а сигурно и в дуги марки часовници), която направо кърти мивки. Падне ли Ви такава машина, купувайте без да мислите.
dr.zlobul написа:Мн. ми се ще някой от разбиращите в този форум да изкаже мнение за този часовник.
...
Почти съм сигурен, че машината е тази:
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... wk&AS_1187" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forums.watchuseek.com/f11/my-str ... 03482.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Има обаче едно "но" - по всяка вероятност производителя на часовника я е модифицирал и поради тази причина не изглежда съвсем като фабричната.

dr.zlobul
Напреднал
Reactions:
Мнения: 139
Регистриран: 26 юни 2012 18:30

Re: OLMA-МИЛИТАРИ

Мнение от dr.zlobul » 03 мар 2013 22:35

За макро режима на фотото сте прави моя наистина има. Доколкото помня снимах точно в този режим, но ще пробвам пак.... на дневна светлина дано да излязат по хубави.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: OLMA-МИЛИТАРИ

Мнение от kapkan » 03 мар 2013 22:47

omegaqq написа:
kapkan написа:А за този какво ще кажеш(знам,че имаш такъв)?
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... Peseux_320" onclick="window.open(this.href);return false;
Невероятни машини! Има и модификация с 21 камъка (слагани са в Атлантик, а сигурно и в дуги марки часовници), която направо кърти мивки. Падне ли Ви такава машина, купувайте без да мислите.
Взел съм я,жълта машина 17к с малка секундна стрелка но циферблата е заминал тотално.Много ми харесва.Ще търся циферблат а каса ще му направя.

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”