Първи стъпки.

Има какво да се види
nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Първи стъпки.

Мнение от nevenbekriev » 09 апр 2014 18:24

Гледай сега, не е хубаво колелата да се бутат особено на такъв нежен часовник. Може, ама внимателно и без да се оставят следи по спиците. От описанието става ясно че е била блокирала трансмисията, вероятно от прашинка или нещо друго. Обаче ако причината е твърда, може да повредиш някой зъб на по-големите колела ако буташ настоятелно малките.
Всъщност предаването на движението е точно в обратната посока - от пружината към средното колело, към посредното, секундното и накрая към анкерното. Чрез анкера анкерното колело задвижва баланса, като му предава импулси в нужния момент. Ако на здрав часовник му е изпусната пружината и му разклатиш баланса, не се очаква да се задвижи трансмисията.
Това че мирише на масло не е добър признак, защото вероятно механизмът е олят с масло. То се слага съвсем по малко само на нужните места и няма причина нормално профилактиран механизъм да мирише на масло. Но да не ти пука, имаш хубав часовник, който лесно може да се приведе в работен вид.

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Първи стъпки.

Мнение от Torro » 09 апр 2014 19:19

Много благодаря за отговорите!
Часовникът след 4 часа пак спря. Днес го занесох на ремонт. Дано всичко се нареди!
Поздрави!

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Първи стъпки.

Мнение от Torro » 16 авг 2014 19:01

Не съм много активен, но нека да споделя няколко придобивки:
Изображение
Изображение
Просто животът малко ме завъртя и насочи в друга плоскост , но продължавам да следя с интерес форума и колекциите на сериозните колекционери тук.
Поздрави на всички!

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Първи стъпки.

Мнение от varban » 16 авг 2014 21:46

Доста добри часовници, и радва, повечето са в бойна готовност - на каиш или верига.
А с делукса какво стана, оправи ли се?

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Първи стъпки.

Мнение от Pavlin2 » 16 авг 2014 21:50

Честито! Верно че се губиш някъде :)
Имам чувството че някои от твоите часовници съм ги виждал днес на сбирката във Варна.

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Първи стъпки.

Мнение от Torro » 17 авг 2014 18:22

Здравейте!
Позагубих се, а и ще се "губя" известно време, защото ми се роди детенце и сега имам други приоритети. Покрай бременността и раждането не ми е оставало много време да си търся , купувам и колекционирам така харесваните от мен часовници.

Относно "Де лукса", всичко е наред. Часовникът е оправен и държи добра точност.
От показаните часовници само трите , които не са на каишка/верижка са за ремонт. "Восточето" е за коронка с ремонтоар /оказа се, че тези коронки се намират трудно/, "Полетът" е само за секундна стрелка , иначе е почти като нов, а пък "Звънецът" ще го ремонтирам - имам още един , същият, за части.

И още нещо, заради детенце тази година няма да успея да видя Варна и морето, но този край ми е на сърце, да ме прощават бургазлии!

Важното е сега бебето да поотрасне и после отново ще се върна в руслото на колекционерството, стига "скъпата" да може да ме търпи! :)

Поздрави на всички!

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Първи стъпки.

Мнение от Pavlin2 » 17 авг 2014 18:47

Такъв повод оправдава всичко! Да ви е живо здраво детенцето и много да ви радва! Ако е първо радостта е неописуема!
За кой Восток нямаш коронка?

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Първи стъпки.

Мнение от atanweb » 17 авг 2014 20:10

Честито и от мен за цемейното щастие!
Часовниците няма да се свършат все ще оставим о нещо и за теб!

Сега се радвай на детето докато е малко, че толкова бързо растът, че след време с умиление ще си спомняте за сладурските бебешки забавни моменти.
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Първи стъпки.

Мнение от Torro » 17 авг 2014 20:37

Благодаря за пожеланията!
Момиченце е!
Второ детенце ми е. Първото е пак момиченце. Явно съм човек на изкуството и по-специално художник, щом все момиченца правя. icon_crazy

За Восток-Кадетски няма коронка. Тя е в комплект с ремонтоара и е различна от ремонтоарния комплект на Амфибиите. То всъщност Восток-Кадетски се намират на пазара, но ми е жал да взема втори и да го разваля само заради едната коронка, за това и този така си ми седи, ако случайно намера някъде счупен такъв, за да извърша смяната.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Първи стъпки.

Мнение от atanweb » 17 авг 2014 20:42

Бял или жълт да търсим?
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Първи стъпки.

Мнение от Torro » 17 авг 2014 22:32

Бял /коронката е за малкото "Восточе" от последната ми снимка/, но не е нужно да се ангажирате с това. Все пак, ако от някъде изпадне такъв ремонтоар с коронката ще се радвам да ми пишете. Всъщност при мен проблемът е, че ремонтоарната част превърта в главата на коронката и часовникът не може да се навива, иначе "Кадета" си работи отлично.

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Първи стъпки.

Мнение от Pavlin2 » 18 авг 2014 06:31

Може би знаеш, но държиш ли коронката в най външно положение? В противен случай превърта.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Първи стъпки.

Мнение от atanweb » 18 авг 2014 16:38

Аз също трудно бих повярвал, да превърти ремонтуара в коронката. С клещи съм напъвал и не успях да превъртя, а се счупи ремонтуара. Нужно е леко подръпване навън за да зацепи.
Все пак се надявам да не грешим, че всичко е възможно.
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Първи стъпки.

Мнение от Torro » 20 авг 2014 16:51

Наистина превърта ремонтоарната ос вътре в коронката. Това Восточе съм го купувал чисто ново през 1992г. /някъде там беше/ и съм го носил ежедневно до към 2000г.. Часовникът се навива на ръка и е нормално за такъв период от време да се е разбило леглото в коронката. В началото , когато леглото почна да се разбива, просто накланях леко на страни коронката, обирах луфта и продължавах с навиването и сверяването , но с времето положението ставаше все по-лошо и накрая престанах да го нося.
Абе има такива часовничета, но Ви казах , че не ми се разваля един часовник, за да оправя друг. По скоро моят часовник ще си стои така, а ще си взема друг модел на Кадетски. :D

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Първи стъпки.

Мнение от Torro » 02 сеп 2014 17:21

Днес така се случи, че се сдобих с няколко часовничета:
Изображение
Вижда се, че на едното Сеико му е повредено "стъклото", така, че ако някой може да помогне в намирането на такова "стъкло" може да ми пише. Часовникът е с мех.7006 и с каса тип 5070.

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”