Първи стъпки.

Има какво да се види
Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Първи стъпки.

Мнение от Torro » 18 май 2013 07:01

Привет на всички от този форум. От давна чета, писаното във форума и се възхищавам на всичките чудесни колекции на членовете на този "Часовникарски и колекционерски клуб". За съжаление аз имам доста скромна и неангажираща колекция, без особено ценни часовници, но все пак това са си моите часовници. Единственото нещо , което мога да се похваля с колекцията ми е, че всички часовници работят и при това с доста добра точност. Готови са за ежедневно носене.
Направих малко групови снимки на часовниците, които са при мен. Имам още няколко, но някои в момента не са при мен, имам и един на ремонт. Тях ще ги снимам като си ги донеса вкъщи.
Изображение
Изображение
Изображение
И още нещо, как ги намирате тези уникално запазени и забележителни часовници, като например Стрела, Щурмански, Сигнал-звънец, Полет Де Лукс, Восток Прецизен? Явно е с пари, но и имате и много късмет вероятно.
И друг въпрос, как си намирате добри часовници за по 5лв., например? Дори не мога да си го представя - ето моите часовници са в ценовия диапазин 15-25лв. и като им направя профилактика, смяна на стъкло, патенти, каишка ми стъпват към 35лв.
Абе имам още много неща да усвоявам.
Поздрави на всички!

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Първи стъпки.

Мнение от kapkan » 18 май 2013 07:50

Часовниците са ти супер,след някой ден,кат те хване здраво заразата ще почнеш да трууупаш,като повечето от нас.Хубаво е,че са изправни,в отличен вид и ги носиш,те са за това :) и аз искам така,но не мога да си го позволя :)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Първи стъпки.

Мнение от rosen_er » 18 май 2013 08:46

Много приятни часовници,като за начало на една колекция.Ще чакам да показваш и новите си придобивки,а не се съмнявай - ще още и то много :) n_thumbsup

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Първи стъпки.

Мнение от Pavlin » 18 май 2013 13:49

Гледам показваш разни неща в другия форум, а на нас нищо :)
Дори ти е много хубава колекцията! Аз например като започнах да събирам, нямах толкова добри часовници.
Продължавай все така!

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Първи стъпки.

Мнение от kapkan » 18 май 2013 14:10

Аз и сега нямам :oops:

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Първи стъпки.

Мнение от rosen_er » 18 май 2013 14:16

Вие ли бре нямате :D

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Първи стъпки.

Мнение от atanweb » 18 май 2013 15:28

Хубави са, и аз имам много от така наречените "по-обикновенни" и за тях е важно да са в добро състояние каквито са и твоите. И при нас има много предложения за по 30-50лв. но сме се научили да ги подминаваме с надеждата да ги срещнем някъде отново за по 10лв. Аз виждам няколко от часовниците които закупи от мен и изглеждат добре пипнати. Точно това е идеята ако видиш някой часовник да прецениш веднага дали можеш да направиш нещо за негоо така, че да върне блясъка си. Ако обаче има неотстраними дефекти по добре за части и съответно цената която даваш да не е голяма. А също така и времето е голям фактор, тук много от съфорумците събират своите колекции от години. Аз например вече 2 и половина години се оглеждам и горе долу знам къде да търся. Ако обаче ми хареса нещо наистина готино дори и по-скъпо си го вземам.
Поздрави за чудесната колекция. Снимките също са направени с усет.
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Първи стъпки.

Мнение от Torro » 18 май 2013 21:28

Благодаря за ласкавите и поущряващи думи!
А относно казаното от 3017 - да, имам и нови часовници! Много харесвам часовниците и гледам да си купувам всеки път щом ми се отдаде възможност. Новите /втора ръка/ часовници са ми голяма слабост, но те поглъщат огромен паричен ресурс /поне за мен и спрямо моите доходи/. За съжаление тези часовници, някак си, нямат дълбока история. Много са хубави, модерни , но са "стерилни". Иначе имам няколко "дайвъра", няколко "дрес" и няколко спортни часовници. "Новите" часовници не смея да ги "пипна", да ги разгледам от вътре, да ги почувствам. За това и не ге представям тук, тъй като смятам, че този форум е историята на часовникарското изкуство, а "новите" часовници са все още от настоящето. Разбира се и те ще станат история, но някога.
Почитател съм на съветското часовникарство по ред прагматични причини - добра визия, стабилни механизми, ефтина подръжка и цена, достъпна за всички.
Иначе най-желаните от мен часовници вече веднъж ги написах - Стрела, Щурмански /не модела хронограф/, Сигнал-звънец, Полет Де Лукс, Восток Прецизен. Разбира се има и други , като ранните Командирски . Ще кажа и още нещо, дори и да ме упрекнете - аз не харесвам "Кировския" с ромбчета, макар толкова да се котира. Рисуваните циферблати също не ми харесват. Има и още часовници, които са актуални в колекционерските среди, но сега не ми идват на ум как се казват, и те не ми допадат. Но понеже говорим за съветско часовникарство, както казват руснаците:"На вкус и цвет, товарищ нет!" Не ангажирам никой с мнението си.
Поздрави на всички! Форумът е много добронамерен и позволява да станеш част от историята!

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Първи стъпки.

Мнение от Torro » 19 май 2013 22:17

Ето го любимият ми часовник:
Изображение
Изображение
Изображение
Работи невероятно точно и е много красив "дрес" часовник.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Първи стъпки.

Мнение от kapkan » 19 май 2013 22:25

Кобалт блу,много добър :) и верижката е супер

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Първи стъпки.

Мнение от Torro » 23 май 2013 15:19

Ето и останалите часовници - няколко Полет-а, една Слава и една Онса:
Изображение
Изображение
И да включа любимият ми часовник:
Изображение
Това е моята колекция. За сега други не съм пазарувал.

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Първи стъпки.

Мнение от DHM » 23 май 2013 16:20

Браво icon_clap
Чудесно начало n_thumbsup Някой са започнали с много по-малко и не в толкова добро състояние :wink:
Все така n_thumbsup
Поздрави!!!
.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Първи стъпки.

Мнение от atanweb » 23 май 2013 17:51

Ах колко е красив този Poljot горе в лявоооо. Размечтах се за такъв, дано да имам късмет и да го имам. Останали също са хубави. Добра колекция!
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Първи стъпки.

Мнение от rosen_er » 23 май 2013 19:27

Точно същият часовник си купих от един антикварен магазин,един от първите в моята колекцията .Единственият ми от такова място.Моят е със златист цифер,този на снимката ми се вижда със сребрист.Хубави часовници си събрал,Тоrrо n_thumbsup

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Първи стъпки.

Мнение от Torro » 29 дек 2013 12:53

Малко насочих усилията си за закупуване на "японски класики" и съвременни часовници ,но ето, че покрай Коледа се сдобих с няколко хубави русначета.
Изображение
Изображение
За Нова година чакам още две Мълнии - явно ще има фоерверки!
И едно добро попадение, което много ме радва:
Изображение
Изображение
Изображение
Много запазена "Волна"!

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”