Моите часовници

Има какво да се види
Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Моите часовници

Мнение от varban » 09 юни 2013 00:54

0

Siemens "Карл" ME45

1. Откъде е прякорът. Кой го е дал.
2. Както се полага, снимки на адаша - българските Густави и защо моя е Карл. Защо на кирилица.

Изображение

Това в средата е софтуерен суперчасовник. Работещ. В него е мойта SIMка. Камуфлаж - сафари, подсветка - кехлибар.
Вляво е нощен изтребител (камуфлаж + подсветка). И за разлика от средния е отварян. В термините на форума - франкен.
Стои в хангара, ама няма симка. Като се сетя, му проверявам акумулатора.
Вдясно е кадавър - без акумулатор. Да не потече. Него не съм го проверявал, само за фон е. И за резервни части.

А Карл не е прякор на средния, а на фулфлеша. Той, като всеки един файл, живее само на хард, не се пипа. До там съм го докарал, че почти не работи ;)

Всичко почна съвсем невинно - аз мразя albanski ( мой термин за ej takav na4in na pisane на руски и български). Един ден седнах и измислих фонетична клавиатура за първия си ME45. Ама на хартия. После почнах да пиша като в мишмаша (само че на тефтер) как да я сменя и накрая работата стигна до нета и поялника - намерих схеми и направих от изгоряло зарядно и скъсан комкабел квото ми трябваше, за да видя фулфлеша. Видях, че няма смисъл да откривам топлата вода, освен ако не ида да програмирам телефони в Сименс... ама Борланд няма компилатор за платформата ;)

Ще продължа по-късно и от нещо с клавиатура.
Последна промяна 2 на varban, променена общо 9 пъти

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

24Ракетa

Мнение от varban » 09 юни 2013 00:56

1

Ракетa "Щемфли 24x+ Експрес" 2623.Н

Адаш:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... _bivsv4Syc" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Часовник:

До 23.05.2013:

Изображение

Оня ден е на груповата снимка до петдесет и петицата, а вчера получи прякор.

Почнмах да го регулирам и поставих световен рекорд по скорост , бих THV, после два пъти се обърках с часовата стрелка - щото 24.
Само в такава лодка не съм сядал преди 25 кила ;)

Затова и такъв прякор. На галено - Щемфли, когато го регулирам - експрес, та да си спомням за издънката, а пълното име е по-сложно от на граф - на два езика :)
Последна промяна 1 на varban, променена общо 9 пъти

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

верижна Ракeта

Мнение от varban » 09 юни 2013 01:02

2

Ракeтa "Т-55АМ" 2628.Н

Адаш:

Изображение

Часовник:

Изображение
Последна промяна 1 на varban, променена общо 9 пъти

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

В аванс

Мнение от varban » 09 юни 2013 01:11

3

Wоstok "Илюша" 2605

На тази машина прякорът и е в аванс, ама да има място.
Както и всички прякори, тое е втора асоциативна прозиводна, като мимимум.
Понеже не му знам адета, не съм го давал аз.
Сейкоша-сан обича востоци и на тия им казва работяга.

Работяга --> http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... WCvIcx0h6U" onclick="window.open(this.href);return false; --> Илюша

И като всеки прякор - на противоположности.
Затова - никакви светещи цифери и стрелки с пълнеж а ла баскревилско куче :)
Илья е много разпространено име в родината на Wostоk 2605, а между свои си е Илюша :)

И снимки:

Адаш:

/* http://www.ogoniok.ru/common/4902/16/reportage-09b.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; */

/* Дали върви?... не се изменя, трябва да го видя и на андроид... тертип си правя тук ;) */
/* Да му сменя снимката, щото замина при Сейкоша-сан ... ама трябва и дата, щото съобщение не е файл и не мога да видя, кога е сменена снимката */

Часовник:

Изображение

Като се оправи, ще дам снимките. Ако има донори - също.
Ама ще мине бая време, докато дойде до снимка на ръка... само мотор и корпус има :)
Циферът със стрелките - в пликче, за спомен.

Ще го водя май в ТЕЧ за бърз ремонт - да му оправят кабината и блистера и да му подберат манивела :)

Трябва и каиш да му мисля... интересно, има ли 18 милиметрови тънки брезентови ленти... ако взема два метра, мога направя седем каишки и да ги сменям всеки ден, а в събота да ги пера в пералнята ;)
Последна промяна 2 на varban, променена общо 12 пъти

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Моите часовници

Мнение от atanweb » 09 юни 2013 15:08

Интересно представяне. харесват ми часовниците имам ги същите, а като гледам активното навлизане и в тази материя, ще има още много да споделяш в тази тема. По въпроса за софтуерния часовник, поздравявам. Аз съм голям фен на марката Сименс през последните 13 години. Сменил съм само 3 за тези години като най-ми е на сърце SL42 който имах още докато беше топ флагман на марката ползвах го 4-5 години. Сега бих ползвал същият ако ми изпадне отнякъде в добро състояние.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Разбрах ;)

Мнение от varban » 09 юни 2013 16:07

Ей сега ще отредактирам първото съобщение, та да ми влезе в задачите.
Щото "софтуерен часовник" е много точно казано. Ама това е такъв часовник, дето просто не може да има механичен аналог. Без малко да забравя да нося истински заради него ;)

Пък и за мен ще има полза - ако се върнем към самолетната аналогия, Карл е много точен прякор - прекалено е форсиран ;) А понеже не е баш самолет, по някой път заради двигателя му отказва радиостанцията - чуват ме, ама аз не ги чувам.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Линк за подсещане

Мнение от varban » 09 юни 2013 16:52

Примерно това накрая стана, ама не баш така.
http://www.mobi.ru/Articles/181/Dobavly ... s_ME45.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Имаше едно място х рунета, дето всичко беше на куп. Трябва да го видя и да снема отчет от ракетите.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Моите часовници

Мнение от Seikosha » 09 юни 2013 17:01

Тежкото въоръжение е доста добро.Особено 24 -ката,тя си е голям хит за някои. А,на Илюшка кво му има? Или по-точно,кво му няма. За цифер,вече писах,да ти пратя един,ама ти мълчиш като химик на разпит.Колкото и да са зле и мойте два,все по-арни са от туй твойто,а ако и механизма му не фърчи,да ти пращам комплект,че да има и какво да сверяваш,че ще умреш от скука ин'че.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Илюша

Мнение от varban » 09 юни 2013 18:07

Само механизма успях да оправя. Цъка по сума време, пали от четвърт сам.
Корпусните детайли са здрави. Уплътнението под капака не е проблем.
Джамът може да се смени, ама само ако пуска мехурчета. И няма да го сменям аз, а ще го заведа на часовникар. С един приличен пинцет не мога сам :)
Стрелки си има, и трите. Ръждата не е дерт :)
А манивелата липсва. Просто няма ремонтоар и коронка. То именно през дупката се беше напълнил с боклук. Трябваше да снимам, как чистя цифера, та да ми пишеш оценка.
Ама и двойка да е, и шестица, разбрах, защо понякога цифер е по-ценен от механизъм :)
А реално липсва само ремонтоар с коронка.
И цифер де - този или в пликче, или във фиксаж за опити :)

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Моите часовници

Мнение от Pavlin » 09 юни 2013 18:11

От мен ще получиш ремонтоара и коронката. :b

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Оки

Мнение от varban » 09 юни 2013 19:07

Seikosha> Колкото и да са зле и мойте два,все по-арни са от туй твойто

Ами прати този, който ще подхожда на напукано стъкло и брезентов каиш. Джама едва ли пуска, а каиш ще му направя.
Аз такъв малко съм носил в казармата... много е готино, като е изпран :)

Seikosha> а ако и механизма му не фърчи,да ти пращам комплект,че да има и какво да сверяваш,че ще умреш от скука ин'че.

Добре :)
Ей сега ще представя нов часовник и ще ви пиша в лични координатите си - на теб и на 3017 :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Тоя ще е без номер... абе дай да му сложа

Мнение от varban » 09 юни 2013 19:18

4

... брояча на цикъла си върви.

Ако тази тема беше програма, щяха да сработят разни ифелзове, и номерът щеше да се пропусне, щото си има предварително установени дефиниции, а аз съм дефиинирал, че нося само часовници, които съм оправил с двете си леви ръце.

А този го разглеждам само като масо-габаритен макет.

И го нося заради двете ракети, щото както ходех с часвоници на двете ръце, така ги демилитаризиирах, като оките през 2003... висшите интереси налагат.

И тук на сцената излезе жена ми и помогна, като Червената армия.
Та да не и нападам кукувицата (Q&Q с елиптичен цифер на кожен каиш, баш като автоподзавод, ма по-надежден, щото с батерия за 50 стотинки :))
Последна промяна 3 на varban, променена общо 10 пъти

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Фотосесия

Мнение от varban » 09 юни 2013 19:19

Сега няма да правя изненади, щото минавам по постингите и ги редактирам

Ей такъв:

Изображение

Ама не на възглавница като орден на погребение, а в щатна опаковка.

Горната снимка е най-голямата, която жена ми намери в нета - и я давам заради цифера.
Та да видите, защо няма да коментирам нито какво има вътре, нито дали ми харесва или не ми харесва - това не е часовник и той няма да е мой :)

Иначе моделът го закачи (пак тя) по името ей тука:

// ще го намеря. По-късно ще дам ясни снимки.
Последна промяна 2 на varban, променена общо 10 пъти

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Описание на конкретния екземпляр

Мнение от varban » 09 юни 2013 19:20

Беше: Опаковка - линк към стрелките

Подобен пенал, като форумния часовник на стрелките, ама с непрозрачен капак, с някакъв надпис.

Беше: Комплектация

Абе пълна. Както ми каза Сейкоша-сан, чистак нов... минт ли беше... аз все още "минт" го смятам за сплав или покритие :) трябва да го запомня, затова - в речника!
Последна промяна 1 на varban, променена общо 10 пъти

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Тест-драйв

Мнение от varban » 09 юни 2013 19:22

Първи впечатления

Ми сверих го. По интернета.

ПС: Проверих го - в дискретата си е. (+/- 1 s). Затова няма се интересувам от него - той върви точно и даже няма тример на платката, като съветските ;)

Гледам само това, което не е часовник - крепеж (каишкогривна), корпусните детайли и стъклото. Коронката няма да гледам, щото рядко се ползва ;)
Последна промяна 2 на varban, променена общо 10 пъти

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”