Часовникът на моето детство

Има какво да се види
Отговори
morqk
Reactions:
Мнения: 31
Регистриран: 21 мар 2012 23:34

Часовникът на моето детство

Мнение от morqk » 07 апр 2012 18:14

Мисля, че ще е интересна тематика за ревю.Аз няма да представя нищо защото трябва да представя китайски дигитални часовници. :)Но все пак спомням си за марката ASAHI made in chaina разбира се после нашумяха многофункционалните дигитални тези с ден, дата, хронометър и т.н продаваха ги за 5 лв и аз имах един такъв син цвят беше голям и красив часовник и баща ми си купи един такъв с същия софтуер но по голям и черен и на тях им се радвахме като дете.А за Руските часовници вече не се споменаваше. :)
Последна промяна 1 на morqk, променена общо 8 пъти

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовникът на моето детство

Мнение от Pavlin » 07 апр 2012 20:17

Много пъти съм се опитвал да се сетя за първия ми часовник, но все без успех. Мисля че беше един Полет, голям, кръгъл, но не съм сигурен. Ако знаех с точност какъв е бил, щях да си намеря същия.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Часовникът на моето детство

Мнение от rosen_er » 08 апр 2012 10:14

Еѝ,как можах да забравя :D ПЪРВИЯТ ми часовник-подарък от баща ми за започване на първи клас.
Една нощ стъклото паднало докато спя и стрелките се бяха изкривили.Оправиха ги ,но без светомаса и вече не беше същото.Като си помисля,че съм го гледал в тъмното с часове докато заспя.Маѝ е 2602.Ега ти колко време мина от тогава :( Сега почива със счупен баланс.


Изображение
В една друга тема бях го споделил.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Часовникът на моето детство

Мнение от omegaqq » 08 апр 2012 13:22

А моя първи часовник беше Луч с машина 2209, като тоя:

Изображение

Надписа обаче беше с латински букви. Мързи ме в момента да го издиря, заради това качвам снимка, намерена в нета. Подариха ми го родителите, когато бях 2 клас (ако добре помня).

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовникът на моето детство

Мнение от Pavlin » 08 апр 2012 13:28

Ами той за момиченца бе :lol:

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Часовникът на моето детство

Мнение от omegaqq » 08 апр 2012 13:37

3017 написа:Ами той за момиченца бе :lol:
За момиченца, за прасенца, за теленца - това е. Някои неща не могат да се променят в това число и отношението ми към часовника - обичам си го много щото ми е първия!

karsov
Reactions:
Мнения: 55
Регистриран: 21 мар 2012 18:58

Re: Часовникът на моето детство

Мнение от karsov » 10 апр 2012 15:56

Първите ми няколко часовника подарак от баща ми бяха китайски

Изображение

Немога да намerя нито един от тях, визуално приличаха на това касио. Спомням си че имаха седем мелодии на алармата и бързо ги трошах! Друго не помня бях доста малък.

Но си спомням часовника на баща ми (този който носеше)


Изображение
Батерията му издържа 12год. :shock: преди да се продаде :(

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Часовникът на моето детство

Мнение от storyteller » 10 апр 2012 20:26

Видях неотдавна една Монтана на Петте кьошета в София за 10 лева и съвсем искрено се умилих. Колко години съм носил такъв... Помните ли тези часовници?

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовникът на моето детство

Мнение от Pavlin » 10 апр 2012 20:45

По мое време имаше само обикновени часовници Casio. После се появиха "пеещите", тези с мнoгoто мелодии и деня от седмицата. Така и не мога да се сетя за марката, май имаше и Citizen.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Часовникът на моето детство

Мнение от sheretudis » 14 апр 2012 12:16

http://auction.bg/item.php?id=875947" onclick="window.open(this.href);return false; Ракета ето такава като на Зарини Подари ми го моя чичо като завърших 8 клас и спазих уговорката да имам успех над 5,50 Късничко проносих часовници защото родителите ми починаха рано и да съм нахранен беше приоритетно за голямата ми сестра С този часовник завърших военното училище а после още 6 години го носих в поделението в Момчилград, без никакво обслужване Като се прибрах в Д-град го смених с друг пак руски и после още няколко набързо но нито един не беше като първия и спомен не ми оставиха даже Сега имам чисто нов цифер с машина и ще докопам добър корпус Сантименти, братя мои во христе, особенно като човек надхвърли 50-те Но духът е важен другото не се брои

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовникът на моето детство

Мнение от Pavlin » 16 апр 2012 16:28

Не си казал, дай Сигнала, давам ти Ракетата :)

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”