И мое скромно ревю(percusst)

Има какво да се види
percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: И мое скромно ревю(percusst)

Мнение от percusst » 07 яну 2014 19:25

kapkan написа:Недей да скромничиш,от всичко по малко но ми харесва :) Булера ти ли му прави касата?
Ето го Булера

Изображение

Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: И мое скромно ревю(percusst)

Мнение от kapkan » 07 яну 2014 21:49

Като изключим Суоча не бях виждал други с прозрачна каса,плексигас ли е или нещо гумирано?

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: И мое скромно ревю(percusst)

Мнение от percusst » 07 яну 2014 22:02

kapkan написа:Като изключим Суоча не бях виждал други с прозрачна каса,плексигас ли е или нещо гумирано?
плексиглас

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: И мое скромно ревю(percusst)

Мнение от percusst » 07 яну 2014 22:04

забравих да кажа,ама май е видно ,че се отваря от стъклото

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: И мое скромно ревю(percusst)

Мнение от Seikosha » 08 яну 2014 19:12

Интересно,ако е така,то би трябвало за да се извади механизма и по-първо ремонтоара,да се сваля стрелки и циферблат,ама как ще излезе цифера като не може да се стигне до пристягащите го винтчета icon_crazy Освен,ако няма улеи догоре и машината да излиза заедно с ремонтоара,ма там се вижда пък нещо като тръбичка в която влиза оста. Иначе Бюлер ползват само такъв механизъм,но така и не разбрах чие производство е.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: И мое скромно ревю(percusst)

Мнение от percusst » 08 яну 2014 19:26

Швейцарски е механизма. На механизма пише swiss made 21`600 A/h а на касата MOD DEP 13178.
Разглобява се като каза Сейкоша - махаш стъклото после стрелките.Цифера "захапва" механизма( на снимката се виждат 2 вдлъбнатинки на касата от страната на ремонтоара и 3 от другата страна) ,маха се ,обръщане и се вади ремонтоара и готово :-)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: И мое скромно ревю(percusst)

Мнение от Seikosha » 08 яну 2014 20:01

:) за швейцарски знам,че е такъв,имам два Бюлера доста по-стари,мисълта ми беше за фирмата производител на механизма,защото не съм виждал такъв механизъм в друга марка часовник,ама и аз какво ли съм виждал толкова :)ще трябва да го изкорубя единият ,за да видя къде са скрили буквичките. А за разпарчатосването ми стана ясно n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: И мое скромно ревю(percusst)

Мнение от percusst » 08 яну 2014 20:44

и на мен не ми е ясно кой го прави механизма.вътре пише още buler watch ltd ама това би трябвало да е друго.
Имам питане относно механизма на китайската ОМЕГА.Когато се дръпне коронката за да го сверя спира все едно е кварц.Категорично не е карц ;-) поздрав за Сейкоша :-)).Дали някой е виждал такъв механизъм? утре ще го снимам за да го видите.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: И мое скромно ревю(percusst)

Мнение от Seikosha » 08 яну 2014 20:59

Освен да има хак функция,не виждам какво друго. Има спецове тук по механизмите,те ще кажат. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: И мое скромно ревю(percusst)

Мнение от varban » 08 яну 2014 22:59

На мен само един ми е падал с хак, пак китайски: viewtopic.php?f=57&t=2057" onclick="window.open(this.href);return false;
Самият часовников механикзъм не е лош, ама шукариите му са под всякаква критика - имам предвид тристрелковия датник. Пълен боклук - и стрелки, и оси.

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: И мое скромно ревю(percusst)

Мнение от Prisadov » 09 яну 2014 17:26

Много добра колекция....омегата и тисото са един път! Добре дошъл и от мен :)

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: И мое скромно ревю(percusst)

Мнение от percusst » 09 яну 2014 22:53

Prisadov написа:Много добра колекция....омегата и тисото са един път! Добре дошъл и от мен :)
Благодаря!Добре заварил! Тисото си е истинско,Омегата е китайка :) но е супер. Преместено е ревюто и в Китайски механизъм

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: И мое скромно ревю(percusst)

Мнение от percusst » 09 яну 2014 23:12

Ето още два часовника на които махнах циферите след като прочетох за радиоктивноста на циферите :-))) още не съм разбрал що за механизми са.за съжаление на първия цифера му е в доста лошо състояние но съм му замислил нов грим.механизма му обаче ме грабна.а и работи.
втория ще трябва да го водя на баня пък тогаз ще видим.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: И мое скромно ревю(percusst)

Мнение от Seikosha » 10 яну 2014 02:11

Първият ти механизъм е Мовадо/Movado калибър 150 или 75 ,но може да е и някой от модификациите му.Някъде от 1940г. нататък. Рядка машинка. Касата е изработка на Франсоа Боргел ,това е неговото лого(с ключа) производител на каси,бижутерия и т.н. Може да е и една друга,но тя произвежда час.части,а като гледам,е на синът на по-горният. :)

Вторият също е интересен, марката е IVY която се държи от Numa Jeannin SA ,но механизмът е АS и то от първите. Нума е създадена 1907,а АС 1909г. така ,че си пасва работата. Размерът по моему трябва да е 29,4мм.
А,интересното съвпадение е ,че точно същият циферблат,но без лого и с червени цифри,които по принцип се слагат винаги допълнително и като правило винаги са накриво ударени :mrgreen: , виси в момента под носа ми и се чудя как да го оправя. :D
Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: И мое скромно ревю(percusst)

Мнение от percusst » 10 яну 2014 09:36

Seikosha написа:Първият ти механизъм е Мовадо/Movado калибър 150 или 75 ,но може да е и някой от модификациите му.Някъде от 1940г. нататък. Рядка машинка. Касата е изработка на Франсоа Боргел ,това е неговото лого(с ключа) производител на каси,бижутерия и т.н. Може да е и една друга,но тя произвежда час.части,а като гледам,е на синът на по-горният. :)

Вторият също е интересен, марката е IVY която се държи от Numa Jeannin SA ,но механизмът е АS и то от първите. Нума е създадена 1907,а АС 1909г. така ,че си пасва работата. Размерът по моему трябва да е 29,4мм.
А,интересното съвпадение е ,че точно същият циферблат,но без лого и с червени цифри,които по принцип се слагат винаги допълнително и като правило винаги са накриво ударени :mrgreen: , виси в момента под носа ми и се чудя как да го оправя. :D
Изображение
Много благодаря за точните пояснения относно механизмите!
Втория, доколкото си спомням е купуван във Франция в първата половина на 20 век.
Както се казва - "няма случайни неща" :lol: някъде четох,че в Пловдив някой възстановява такива циферблати но предполагам ,че искаш сам да го бориш....сега се сещам,че мога да попитам познати керамици дали нещо не може да се направи.Само не съм наясно как ще се възстановят цифрите.

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”