Ето я и моята колекциика :)

Има какво да се види
Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от varban » 27 авг 2014 07:05

beria написа:
Изображение

Изображение
Ууу, Омега Женева, че и 601. Смятам 600 серия (без особено да проверявам) за последен калибър, който е правен от начало до край от Омега.

Интересно, какъв е корпуса. Ранните жълти Женеви са позлатен пиринч, а по-късните - позлатена неръждавейка.

И аз имам един подобен, ама циферът е много зле - само маркерите и логото :)

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от beria » 27 авг 2014 07:32

Seikosha написа:Лелиий Лаврентий ,пак си се натоварил,или пак си се разтоварил,зависи как ще го погледнем,ма много кюфта бе приятелю :D хубавото е ,че матряла е харен и аз тъй ги купувам,за да мога да ги вкарам в правилният път :wink: Този 30 камъковият Полет горе ще настине,много му духа откъм циферблата ,щото касата я видя при мене за какви 32мм. цифери е. И двете ти Волни приятелю са еталон за кюфтета :) Каси ала-бала от Полет ,или от Восток едната, цифери от предградията на Пловдив :D ква Волна в 1МЧЗ бе чоджум :wink: . жълт механизъм по-скоро за Восток,ма и така да остане не е болка за умиране,да смениш и коронките. За Полета Павлин е прав,а последната Победа,касата ми напомня на нещо,ма май беше швейцарско. Каквото и да е всичкото ти е хубаво, запрятай ръкави и почвай : "Тука има - тука нема" :) и всичко ще си дойде на мястото. Омегата е трепач,а Златоуста го видях на живо n_thumbsup
Абе то и на Искра-та не са това оригиналните стрелки май..., ама кво да правя - ше търся :)
И така да останат - след 20-30 год кой ше ги знае :)
Изображение

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от beria » 23 сеп 2014 19:17

Айде малко и от мен:)
Едно произведение на изкуството:) Изключително внимание върху детайла:)
Изображение

Нещо интересно, работи часовникът, хронографът - не. Някой ако има липсващите части да помага:)

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Нещо почти ново, като за конкурс:)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
И още нещо като за конкурс, сам си го реставрирах:) То си му и личи по ринга отстрани:)
Изображение
Изображение

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от bukoev » 23 сеп 2014 20:14

Честито много са хубави всичките,особено волната и востока красота.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от Seikosha » 24 сеп 2014 03:07

Браво Лаврентий icon_clap Черната Ракета е убиец,а и Волните са прекрасно запазени,обаче за да не си изневерявам на чепатият нрав :mrgreen: ,ще кажа ,че първият "художествен" с детайлите е лепенка,та за туй.... :D А Дамаса според мен не е хронограф в пълният смисъл на думата,без да съм сигурен,мисля ,че е само с хак функция,сигурно единият бутон е за пуск,а другият за стоп,което малко ме icon_crazy но машината ме заинтересува,ще ровна утре да я диря.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от Seikosha » 24 сеп 2014 03:44

Не можах да изтрая ,и го намерих веднага - ЕТА 1168 http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... k&ETA_1168" onclick="window.open(this.href);return false;

И функцията на бутоните:
Simple стоп функция:
Директен почистване второто е непрекъснато тичане, втората страна със сърцето диск е свързан с четвъртата колело с фиксиращо аксиален съединител.
Тласкача на 2 часа спира на втората страна, толкова дълго, колкото задържан.
Тласкача на 4h нулира секунда до нула, и го рестартира, когато са освободени (FLYBACK функция беден човек).

Да го тласна на Гугльо преводача аз :lol:
А за такива части ,забрави n_sad
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от beria » 24 сеп 2014 09:01

Какво имаш предвид с "лепенка"? Изглежда си рисуван, с блажна боя:)
А машината я бях видял, малко по-различна е мойта - без инкаблок, което значи и по-стара:)
А части дано да излезнат...
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от atanweb » 24 сеп 2014 09:08

И аз мисля, че е лепенка.
Моето мнение е, че ако беше рисувано ще се виждат слоевете бои и картниката ще бъде по релефна. Такова равно ниво може да се постигне само чрез принт(,щампа..др.) или както в този случай лепенка или ваденка както му казвахме когато бяхме деца.
Но това не прави ракетата повече или по малко красива.
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от Lyubo_sr » 24 сеп 2014 20:59

Seikosha написа:...първият "художествен" с детайлите е лепенка...
Ама от о. Лесбос. :mrgreen:
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от Seikosha » 24 сеп 2014 21:58

Ай стига бе,ще ми се разсърди Лаврентий,ма мисля ,че е по-добре да се знае истината,защото ние тук сме си свои хора и се учим един от друг. Мога да обясня и подрбно как е направена тази петцветна щампа,но това са подробности,важното е както каза и Сашо,че часовникът е така или иначе уникален и индивидуален. n_thumbsup

п.п. Дори се замислям,дали да не подкарам една еротична поредица ,като за начало ,един спаринг гей промоушън, в Ебея,сигур много ще върви гея :lol:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от beria » 25 сеп 2014 19:27

Seikosha написа:Ай стига бе,ще ми се разсърди Лаврентий,ма мисля ,че е по-добре да се знае истината,защото ние тук сме си свои хора и се учим един от друг. Мога да обясня и подрбно как е направена тази петцветна щампа,но това са подробности,важното е както каза и Сашо,че часовникът е така или иначе уникален и индивидуален. n_thumbsup

п.п. Дори се замислям,дали да не подкарам една еротична поредица ,като за начало ,един спаринг гей промоушън, в Ебея,сигур много ще върви гея :lol:

Че аз ако за това се разсърдя... :) n_thumbsup
Пък и ще ми е интересно да разбера как е направена. И без това напоследък освен да отмъкваш хубавите часовници за друго те няма и ми липсват писанията ти :) :b
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от rosen_er » 25 сеп 2014 20:26

С водна ваденка е направена.Личи и от позамърсения прозрачен "ореол" около картинката.Слагаш във вода ,изчакваш ,обръщаш върху мястото дето искаш да "украсиш" и с леко хлъзгане отстраняваш восъчната хартия.Залепил съм стотици такива като дете :) От тези дето ни режеха от големия лист индианци,каубои ............ и такива каки. :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от varban » 25 сеп 2014 21:14

Аз най-много съм лепил по пластмасови модели на самолети :-)
Но да, това си е проблем за ваденките. След няколко години прозрачния слой пожълтява и си личи, особено на бялата пластмаса.
Ако се напръскат с лак, и ако този лак не оноди таковато на ваденката, жълтеят по-малко.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от Seikosha » 26 сеп 2014 00:26

beria написа:
Seikosha написа:Ай стига бе,ще ми се разсърди Лаврентий,ма мисля ,че е по-добре да се знае истината,защото ние тук сме си свои хора и се учим един от друг. Мога да обясня и подрбно как е направена тази петцветна щампа,но това са подробности,важното е както каза и Сашо,че часовникът е така или иначе уникален и индивидуален. n_thumbsup

п.п. Дори се замислям,дали да не подкарам една еротична поредица ,като за начало ,един спаринг гей промоушън, в Ебея,сигур много ще върви гея :lol:

Че аз ако за това се разсърдя... :) n_thumbsup
Пък и ще ми е интересно да разбера как е направена. И без това напоследък освен да отмъкваш хубавите часовници за друго те няма и ми липсват писанията ти :) :b
Олекна ми. :) Колегите вече казаха ,че е лепенка(ваденка) и аз мисля,че е точно така,много е тънка за да е отрязана от някъде и после залепена. Колкото до прототипа,защото има такъв,който после е бил мащабно намален и печатницата после е почнала да бълва лепенки,може да е правен с много техники,погледни хубаво от близо,и червеният и синият и зеленият и кафевият цват,който се явява в сучаят като контур са локалнии, т.е. нямат нюанси,всички са еднакви в цялост,което говори за обикновен многоцветен печат. Прави се една рисунка,или се взема на готово от някой амфора от остров Лесбос :D и се правя после цветоотделки, като може да се направят клишета ,или сита ,може да се изработи и на литографски принцип,върос на избор.Всяка цветоотделка е за един цвят,после се печата,като цветовете се наслагват един върху друг,върху част от бели повърхности,или както в случая имаме кафяво и зелено върху един от другите цветове,при което се получават и нюанси.Съвсем елементарно изработено,без някаква допълнителна обработка.
Иначе подобни неща,силно ми напомнят и за плакатите и декорациите на Алфонс Муха и техниката е подобна,като нищо дъртият пръч ,да е имал и такива рисунчици :D

Извинявай,ама аз не съм този дето обира във форума каймака,всички го знаем кой е,аз едвам сварвам,да го издебна кога отиде до WC да пикае и да докопам някой оглозган кокал :yahoo
А ти си грешен Лаврентий ,дето окъпа форума с масло и всичко взе да цъка,че не мой се спря.... lol2
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от varban » 26 сеп 2014 15:32

Вярно е!

На всичко отгоре някои елементи (Сашо) като видят нормално часовникарско масло, се мръщят и заявяват, че на Лаврентий Палыч е по-добро, щото е секретно :D+

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”