Колекцията на sharky1973

Има какво да се види
Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Колекцията на sharky1973

Мнение от sharky1973 » 02 фев 2014 14:52

Реших да представя част от колекцията си, без претенции за изчерпателност, висока класа или съществен фотографски стил - даже напротив :lol:
Започвам със СССР/тук-там и Русия/, защото там ми е слабото място -

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Япония също е една моя много голяма любов -


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За сега толкова, че бирата ми се стопли.
Другият път ще добавя и останалия свят.
Поздрави и бъдете здрави.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Колекцията на sharky1973

Мнение от plamenhar » 02 фев 2014 15:08

Хубави часовници.
За някои завиждам.
Поздравления.Чакам и други.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6220
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на sharky1973

Мнение от atanweb » 02 фев 2014 15:09

Уникална колекция. Много красиви модели. Чудесно комбиниране на снимките. Прави впечатление дисциплината при колекционирането. Хубаво е че се държи на точни марки и модели, това прави още по-красиво и ценно хобито ти.
Поздравявам те!
Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на sharky1973

Мнение от clockwiser » 02 фев 2014 19:44

чудесни! Citizen V2 и хронографът Seiko са ми интересни.

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекцията на sharky1973

Мнение от DHM » 03 фев 2014 13:59

Поздравления, колега n_thumbsup icon_clap Отлично представяне и много красиви часовници :b
.

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Колекцията на sharky1973

Мнение от sharky1973 » 03 фев 2014 14:19

Не са кой знае какво, ама и мен много ме радват. Частичка от историята, със история, която в повечето случай е неизвестна. Ама като си човъркаш и лъскаш някой часовник се замисляш, кой ли го е носил преди 30-40г., какво ли е правил, как ли е живял... А пък когато часовника ти се отблагодари с възстановен външен вид и механизъм, цъкащ със стабилна амплитуда, кефа е още по-голям.
Като ми остане време, пак ще снимам :b

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Колекцията на sharky1973

Мнение от storyteller » 03 фев 2014 22:50

Личи си, че са събирани с вкус и дисциплина. Моите уважения, че не си правил компромиси със състоянието на часовника.

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Колекцията на sharky1973

Мнение от sharky1973 » 07 фев 2014 20:17

Това са последните ми придобивки за седмицата, след малко рециклиране /доколкото беше възможно/ :D -

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А пък този ЗИМ, стана толкава красив и лъскав след основно полиране на касата - до основа и ново стъкло. В този вид вече, влиза в колекцията -


Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави на Форума и приятен уикенд. :b

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Колекцията на sharky1973

Мнение от plamenhar » 07 фев 2014 20:24

Много хубав Полет.
А Зим-а го напръскай с някакъв лак,че ще корозира.

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Колекцията на sharky1973

Мнение от sharky1973 » 07 фев 2014 20:44

plamenhar написа:Много хубав Полет.
Те Полетите два, че и двата хубавци. Ама на теб кой ти хареса?

А за корозията - не знам, и аз се притеснявах, но преди десетина дни опънах още една такава каса и нарочно я оставих на външни влияния. Имам предвид на открито в къщи, пипане, носене и т.н. Ами досега не е мръднала, нито потъмнява, нито ръждясва. Вида й е като на масивно злато. Интересно, от каква ли сплав са тези каси?

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Колекцията на sharky1973

Мнение от kapkan » 07 фев 2014 20:46

първият ;)

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Колекцията на sharky1973

Мнение от plamenhar » 07 фев 2014 20:58

Втория Полет.
А иначе и аз полирах един Зим на баща ми,но за съжаление вече е потъмнял.
Но няма значение.Много е хубав.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекцията на sharky1973

Мнение от Seikosha » 08 фев 2014 02:58

Да ме извини колегата за спама,но понеже е свързано с последните няколко поста,да кажа и за мои наблюдения.Така полирани касите не корозират,а потъмняват с времето и блясъкът им започва да се губи заради окисляване на горният слой на метала,ако са за колекция,не е проблем,достатъчно е на няколко месеца да се потъркат за секунди с някакво парцалче,та дори и с тоалетна хартия,а най-добре с бижутерска кърпичка,защото има и почистващ препарат в нея и стават като нови. Друг е въпросът,ако часовникът се носи в ежедневието и подлежи на пипане ,влага,дъжд и т.н.,тогава е препоръчително,през няколко дена да се забърсва,като най-големият враг в случая е човешката пот.Имам така полирани часовници от преди 1.5г.и имат незначително потъмняване на блясъка.Много зависи и от какъв материял са направени касите,при руските,а и при повечето Сейко с жълти каси,материалът,ако да не е чист бронз,е нещо много близо като сплав,твърда и потъмнява по-бързо,особено съм забелязъл,при Победа,Зим от старите особено стават много бързо тъмни,значи все пак има разлики в материалите които са използвани.Имаше при няколко,едната май беше от мъжка Заря,материалът беше толкова мек,че едва се шлайфаше,направо се замазваше,като, че ли не е метал.Има и някои като при позлатени каси от Полет,особено от по-старите модели,където металът е сплав която е по светла и доста по-мека,а при швейцарските,повечето е такава,мека полира се така добре и е с такъв цвят и повърхност,че трудно можеш да я различиш от златото,има и по светли и по-тъмни, срещал съм и като руските,но рядко.Техният блясък е много траен и много трудно потъмняват. А иначе тези ,които са бели от латун,са супер,а много от руските са такива, издържат на всякакви условия,не напразно правят прибори за хранене от него,бижута и детайли ,които трябва да издържат на корозия,дори да потъмнеят малко след време ,пак могат да се лъснат или да се оставят както е,придобиват много приятна патина,като сребро.

Ето два швейцареца,които съм полирал преди повече от 1.5г.почти нямат промяна,но все пак са били в кутии.Качеството на металът е високо.
Изображение

Изображение

А ето и една Ракета снимката с коронката е както я извадих сега и не съм я пипал 1г. на другата снимка,прекарах парцалче 2-3 пъти само.
Изображение

Изображение

Изображение

А това е от латун,почти на две години и не съм го докосвал да го лъскам,както си беше в кутията,така го снех
Изображение

Изображение

Изображение

И преди и сега,ако не са от висок клас,на часовниците покритието им тиха скръб,независимо дали е ПВД или хром,по-добре да е без него,щото се скапва и става грозно на язви,дупки,издрасква се и по-добре да го няма,така касата можеш да си я полираш,и поддържаш от драскотини,а иначе не. Като на това сравнително ново като модел Сейко.

Изображение

Изображение

Бря, пак се увлякох,а и Роската ще ме заяде що съм развалил хубавите старини :lol:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Колекцията на sharky1973

Мнение от sharky1973 » 08 фев 2014 06:36

Колега, изобщо не приемам мнението Ви за спам - даже напротив, беше много полезно да споделите Вашият опит. На всички ни е известно в какво състояние са в повечето случай касите на старите часовници, били те съветски или швейцарски icon_crazy. То не е само благородна патина -следите на времето, а драскотини, олющено покритие, с прозиращ отдолу друг цвят метал, побитости... От друга старана пък механизма добър, циферблата и стрелките - също. Нови каси - мъкааа. Е как да оставиш тогава в такъв вид часовника? Ами играят трите реда шкурка и полиращата паста и ефекта е повече от добър, а разликата - поразителна. Поне аз така практикувам и не смятам, че съсипвам старини, даже обратното - мисля, че ги връщам към нов живот :redface

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекцията на sharky1973

Мнение от Seikosha » 08 фев 2014 17:47

Няма кимащ емотикон,за това - n_thumbsup на една вълна сме. Само в потвърждение ,ще си позволя да покажа и още нещо,макар,че при мен примерите са много,това е доказателство,че не подбирам "пациентите" - всички заслужават. Е,какво щеше да стане с тазаи Самара,ако нямаше луди като мен? icon_crazy

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”