Часовниците на Букоев

Има какво да се види
Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовниците на Букоев

Мнение от Seikosha » 22 мар 2015 16:23

Чудесни попълнения icon_clap ,а туй мръсното дето си го показал най-долу,нъл е дамско ,за къв чеп ти е? Виж дали има под баланса една звезда, мяза на Венус малко ,ма то при лейди и лейдибой ,нещата малко са с условности.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Часовниците на Букоев

Мнение от bukoev » 22 мар 2015 16:31

Добре ще видя,заради механизма го взех и щото е стоманено.

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Часовниците на Букоев

Мнение от bukoev » 22 мар 2015 21:39

Няма звезда има знак под циферблата 233 калибър сигурно ето снимка.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Часовниците на Букоев

Мнение от varban » 22 мар 2015 21:50

http://www.christophlorenz.de/watch/mov ... 3.php?l=en" onclick="window.open(this.href);return false;

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Часовниците на Букоев

Мнение от bukoev » 22 мар 2015 22:09

Благодаря

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Часовниците на Букоев

Мнение от bukoev » 24 мар 2015 17:23

Няколко дена се занимавам с една ракета автомат имаше лош външен вит и проблеми с механизма повечето ги отстраних с изключение на един,когато затегна ротора с болтчето той се затяга и спира да се върти ако го оставя разхлабено малко той се развива и пада не мога да разбера на какъв принцип е направен как лагерува,ето я красавицата.
Изображение

Изображение
Преди да я оправя.
Изображение

Изображение
Сега изглежда така поосвежена.
Изображение
Ето я машината
Последна промяна 1 на bukoev, променена общо 24 пъти

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Часовниците на Букоев

Мнение от varban » 24 мар 2015 20:52

Да беше снимал и машината - такъв звяр не ми е попадал.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовниците на Букоев

Мнение от Seikosha » 24 мар 2015 22:32

Бря,тоз ми изяде хляба :D Майтапя се,моят ляб никой не мож го изяде,но Букито напредва. Колкото до това ,че този модел е "красавица" може да се поспори по това. Лично за мене това са най-грозните дизайни на Ракета и като взема аналогични случаи с Волна, Восток с 2809 дето приличат на гъз,някои Полет аутоматик,дет са като гюлета снаряжение от преди три века,се чудя и отговор не намирам,защо едни от най-хубавите и редки съветски механизми,са били влагани в такива недоносчета,би трябвало да има някаква причина,но не се сещам за такава n_sad
Това стоманена рамка ли е бе Буки? Може сигур и цифера малко да се пипне,но добре си я докарал. Колкото до механиката,там ,не знам,виждал съм я и от близо,ма за мен всички са еднакви. :mrgreen:
Последна промяна 1 на Seikosha, променена общо 25 пъти
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Часовниците на Букоев

Мнение от bukoev » 24 мар 2015 22:51

Ха ха ха много се забавлявам,метафорично казано красавица заради промяната която сам постигнал надявам се.

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Часовниците на Букоев

Мнение от storyteller » 25 мар 2015 06:39

По два различни начина са захващани роторите на този модел, така че снимай. В руския форум някакъв разправяше спомени, как като нямало малки лагерчета за роторите, директорите на Ракета вземали от някакъв завод топчета за върхове на химикалки и така правели по-елитния лагеруван вариант. Може да е измислено, но звучи добре.
Същият твърдеше, че обикновено тези модели ги правели в края на годината, защото все пак трябвало да направят по план определени бройки, но предпочитали да не си усложняват живота.
А за красива - красива е, с един сив костюм, лъснати черни обувки и чанта за документи под мишница ще ти стои перфектно :)

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Часовниците на Букоев

Мнение от nevenbekriev » 25 мар 2015 07:21

bukoev написа:...когато затегна ротора с болтчето той се затяга и спира да се върти ако го оставя разхлабено малко той се развива и пада не мога да разбера на какъв принцип е направен как лагерува...
Нещо ме кара да си мисля, че съчменият лагер е блокирал и изобщо не се върти от него. Вътрешната част, която се затяга с винта, трябва да е неподвижна, външната част се върти, а сачмите се търкалят между тях.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Часовниците на Букоев

Мнение от varban » 25 мар 2015 10:42

Буки, механизмът тогава трябва да е маркиран 2627. Пише, че тези са били съчмени. След това опростяват механизма, който се обозначава с 2627Н. Те вече са вървели на втулка.

Това - ако се вярва на каталозите: http://forum.watch.ru/showthread.php?p= ... ost1367343" onclick="window.open(this.href);return false;
Ама реалността може да е по-сложна ;) - по постингите на dmvt1 по-нататък :)

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Часовниците на Букоев

Мнение от bukoev » 25 мар 2015 14:51

Моя механизъм е 2627Х и е с фтулка предполагам че е блокирала щото друго няма какво да е
Изображение
Ето я в средата и не се върти свободно вътре

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Часовниците на Букоев

Мнение от bukoev » 02 апр 2015 15:36

Здравейте,показвам ви поредните попълнения към колекцията ми лошото е че все по трудно се намират,една стара Ракета от мойте любими имах по рано такава и я продадох и съжалявах много трябваше ми близо две години за да попадна на същата ето я и нея.
Изображение
Следва един квадратен де лукс първият ми радост голяма.
Изображение
И на края един сувенир като часовник показващ картинки на апарати изпратени в космоса а голямата стрелка показва датата на изстрелване,липсва поставката ще импровизирам с някаква ако не намеря оригинална,поздрави Букоев.
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовниците на Букоев

Мнение от atanweb » 02 апр 2015 18:15

Това сувенирче, съм го виждал само в каталог. Страхотно попадение точно преди големия празник.
Поздравления и за хубавата Ракета и мечтания де-лукс.
Изображение

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”