Променено име - "Нови попадения"

Има какво да се види
Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от beria » 01 апр 2015 16:17

miroman написа:Ето днешните:

Изображение

Да започна с проект "Дружба" флагове в кръгла каса. Коронката е жълта, трябва ми нова бяла, но тъй като касата е по-дебела от осмоъгълната, коронката трябва да е с удължител, а от осмоъгълна (т.е. от обикновен Восток) не става.

Изображение Изображение Изображение

Поредната кръгла Ракета 2209 от старите, и на нея ще трябва да и търся коронка:

Изображение Изображение

Един Делукс ръчно-навиваем с по-рядък циферблат, също за коронка:

Изображение Изображение

Още една Ракета с коронка на 4:30 :

Изображение

Изображение

Един Польот автомат 30 камъков. Помислих, че може да е със стоманена каса, но не е - просто е много запазен.

Изображение Изображение Изображение

Другите са обикновени, звънецът е за смяна и на двете коронки :). Абе изобщо много коронки ще търся.

Поздрави, Миро.
Абе аз да питам, че не ми стана ясно: показаната дружба тука с оригинална каса ли е или май не е?
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 01 апр 2015 19:06

По това ,което виждам ,тази каса е доста рядка.Да не кажа много рядка .Но не е за Дружба,а за Янтар.Ето такава:
Изображение Изображение Изображение
Различното при тази каса (въпреки,че прилича на други) е "обратният" наклон на безела - при стъклото е по-нисък,един вид обратен на другите.Използвана е само при Янтар.
Дали е така - да каже Миро.Това ми се вижда на снимките му.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1034
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 01 апр 2015 20:53

rosen_er написа:По това ,което виждам ,тази каса е доста рядка.Да не кажа много рядка .Но не е за Дружба,а за Янтар.Ето такава:
Изображение Изображение Изображение
Различното при тази каса (въпреки,че прилича на други) е "обратният" наклон на безела - при стъклото е по-нисък,един вид обратен на другите.Използвана е само при Янтар.
Дали е така - да каже Миро.Това ми се вижда на снимките му.
Понеже за първи път видях в каталог Дружба в кръгла каса:
мераклия написа: Изображение
а не съм виждал нито на живо, нито някъде да се продава, реших да си направя такава. Затова го кръстих "проект". За целта си купих точно Янтар (браво Росене icon_clap ) с хубава каса и лош циферблат, и Дружба с флагове в каса от Восток. Е, касата на Янтара е с изцяло свалено хромиране (ако изобщо го е имало някога), но важното беше да е кръгла и с байонетен капак. От Кама е съвсем различна. За съжаление от малката снимка в каталога не мога да видя чак такива подробности като дали безелът има обратен наклон :).
След това просто ги смених и се получи това на снимките. Доста интересно е и стъклото, с ръб, нямам представа дали оригинално е така. Ето и още снимки:

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение

Така че се опитах да си направя часовник, който никой друг няма. Ама още му търся коронка...

Поздрави, Миро.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Seikosha » 02 апр 2015 01:10

Стъклото не е подходящо според мен,доста по-модерно е и е за друг вид безели, дори и едно кюфте ,трябва да го докарваме на добър вкус :wink:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1034
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 16 апр 2015 22:04

Seikosha написа:Стъклото не е подходящо според мен,доста по-модерно е и е за друг вид безели, дори и едно кюфте ,трябва да го докарваме на добър вкус :wink:
Прав си, смених го, смених и коронката, ама забравих да ги снимам :(, вече е в кутията при другите Дружби. Чак сега, като снимах новите, и отворих темата, видях поста ти, но пък вече не ми се занимава пак да снимам, че съм доста уморен.

Бяхме една седмица на екскурзия в Испания, и вече три дни след прибирането още не мога да се адаптирам към нормалния режим. Освен работа, трябваше и снимки да се подреждат, обработват, и най-вече качват във фейса.
Докато ме е нямало, са дошли четири пакетчета, много са часовниците, ама няма смисъл всичко да снимам. Намерих пет минути да направя десетина отвратителни снимки само на най-интересното (според мен де). Всичко е в "суров" вид, тепърва ще се занимавам и преглеждам:

Изображение

Ето два Делукса:

Изображение Изображение

Един Космос с кирилски надпис, но за съжаление с дефект на циферблата. Добре е обработен (сигурно счупено краче), но си личи. Иначе отзад си е със защракване:

Изображение Изображение Изображение

Купих и един циферблат от Антарктическа Ракета, монтиран на обикновен 2609. Обаче надписът изобщо не си личи:

Изображение

Съвсем несъпоставимо с предишните, но пък е по-нестандартно - кварцова Ракета, и то работеща. Специално за Върбан - снимка и на механизма :)

Изображение Изображение

Накрая два Амфибии. Първо оше една "Конска глава":

Изображение Изображение

И една, която за първи път ми изпада - т. нар. "Нептун", в отлично състояние. Неочаквано високо се вдигна цената :(, но явно е доста рядък модел. Обаче задния капак не ми е ясно дали е точния, за първи път виждам такъв.
За съжаление верижката е от "ЗИМ", чудя се дали да я махам и какво да сложа...

Изображение Изображение Изображение

По окомплектацията (стрелки и капаци) тепръва ще проучвам и ще подменям, където трябва.

Използвам, че пиша в темата, за да питам нещо.
За съжаление похарчените пари за екскурзията се оказаха значително над предвидените. Ако не успея да се справя до един-два месеца, може би ще се наложи да отворя сергията по-рано от очакваното. Така или иначе знаете, че всичко в темата е за продаване.
Тъй като часовниците са много, ако се наложи - как да процедирам? Съгласно правилата не може в една обява да има повече от един часовник. Да не гворим, че не мога да пусна 100 обяви.
Може би да направя една тема, в която да мога само аз да пиша, и която ще се старая да държа актуална. В нея ще пускам часовниците със снимки и цени. А ако някой го интересува нещо - на лични. След евентуална продажба часовникът ще бъде преместван най-отдолу на темата (за да не се губи историята и цените - може да се окажат важни за някой в последствие) в графа "Продадени".

Или някакъв друг начин? Какво ще кажете?

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 17 апр 2015 10:11

miroman написа: И една, която за първи път ми изпада - т. нар. "Нептун", в отлично състояние. Неочаквано високо се вдигна цената :(, но явно е доста рядък модел. Обаче задния капак не ми е ясно дали е точния, за първи път виждам такъв.
За съжаление верижката е от "ЗИМ", чудя се дали да я махам и какво да сложа...
Хубави часовници си намерил и този път icon_clap
Веднага забелязах "Нептун"-а.Наистина е доста рядка тази Амфибия (особено съветската,защото има и "русийско" преиздаване,че и на Мераном-то какво е ,няма да споделя моето мнение :mrgreen: ). Веригата е точно каквато трябва - Зим-овска.Циферблатът е без надпис "сделано в СССР",но все още е 21 камъка ,което означава ,че е около 1992г(или дори след). Стрелките също могат да са оригинални.И......до тук.Всичко останало няма почти нищо общо с Нептун(ако не броим типа на касата). Касата е разпространена (най-често Амфибия с "гмуркач"),но капакът не е дори от Амфибия(липсва "водоустойчивост 200м"). Бяхме коментирали в твоята тема ,какво означава,ако е написано само "Водонепроницаем". Безелът ми се струва от тези новите ,които се продават в ebay,но не е подходящ за Амфибия,по-скоро е за Командирски (липсва "бяла" точка ,а и верният безел , различен от "черният" е съвсем различен тип).
Ето как би трябвало да изглежда една съветска Амфибия Нептун (след това ще покажа и росийската):
Изображение Изображение
Какво липсва при показаната от теб:
1.Характерният допълнителен,вътрешен циферблат.
2. Безелът (при съветските все още е черен,по-късно всеки цвят циферблат е със съответният по цвят безел)
3.Капакът!Такъв капак с тризъбец и надпис Нептун е труден за намиране.Руските колекционери го издирват понякога с години.
Ето как изглеждат и Нептун "сделано в России":
Изображение Изображение Изображение
Капакът е същият.
И последното издание на Мераном(тук вече май никой не е търсил прекомерна прилика с оригинала n_sad ) спец серията 960 SE:
http://ru.meranom.com/amphibian-se/960se/" onclick="window.open(this.href);return false;
Миро,написах тези неща в темата ти ,за да "предпазим" от "неточности" при покупка някой друг колега :),а и теб ,защото съм сигурен ,че не би подминал една в "оригинално" състояние,ако ти падне пак :wink:
А Амфибия Нептун "сделано в СССР" е един от мечтаните от мен часовници,но както се казва :Ех,мечти и и и :mrgreen:

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от cerasimi » 17 апр 2015 17:09

Не съм спец на тема Восток и Амфибия, но са показвали такава в руския форум, без вътрешен ринг и със верижка ЗИМ. Водила се някаква преходна Задния капак трябва да е с надпис:

http://forum.watch.ru/showpost.php?p=26 ... stcount=87" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1034
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 19 апр 2015 11:40

Понеже имам запитване от колегата the collector на ЛС, а той си е изключил личните, отговарям му тук в темата:

Да, всички часовници, показани в цялата тема, са за продаване, даже някои вече са и продадени. Както знаете, аз не колекционирам руски, а винтидж китайски. Това не ми пречи да оценявам хубавите и редки руски.
Естествено, имаше и няколко запитвания, за които най-вероятно не ми харесаха цените. За съжаление хубавите часовници най-често заминават пак извън България n_sad ...

Така че ако нещо ви интересува, не се притесявайте, питайте. Както споменах, най-вероятно няма да се споразумеем :redface , но нищо не пречи да опитаме.

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от the collector » 19 апр 2015 18:57

miroman написа:Понеже имам запитване от колегата the collector на ЛС, а той си е изключил личните, отговарям му тук в темата:

Да, всички часовници, показани в цялата тема, са за продаване, даже някои вече са и продадени. Както знаете, аз не колекционирам руски, а винтидж китайски. Това не ми пречи да оценявам хубавите и редки руски.
Естествено, имаше и няколко запитвания, за които най-вероятно не ми харесаха цените. За съжаление хубавите часовници най-често заминават пак извън България n_sad ...

Така че ако нещо ви интересува, не се притесявайте, питайте. Както споменах, най-вероятно няма да се споразумеем :redface , но нищо не пречи да опитаме.

Поздрави, Миро.
По принцип получавам съобщения и не съм ги забранявал. Ако все пак някой има идея какво се случва, ще съм благодарен ако ме осветли.
Относно евентуална сделка с Ваши часовници, може и да се получи и не ми я ясно защо правите песимистични прогнози. Толкова ли са брутални цените Ви? :lol:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1034
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 21 апр 2015 21:41

Днес получих последното колетче, ето и по-интересното:

Изображение

Поредната Дружба:

Изображение Изображение Изображение

Поредната кръгла Ракета 2209, за съжаление с малко по-лош циферблат:

Изображение Изображение Изображение

Поредната квадратна Ракета 2209, неработеща, но балансът и тиражната плоча са ОК, така че ще се оправи :)

Изображение Изображение Изображение

И два "пълнежа":

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Няма спасение...
Бях твърдо решил, че ще се запра, но днес пак ми предложиха една Дружба, втора Дружба и една кръгла Ракета 2209. Още мисля, но май утре ще пращам парите :yahoo

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1034
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 05 май 2015 22:31

Продължавм...

Изображение

Още една Дружба с флагове:

Изображение Изображение

и една Дружба без флагове:

Изображение Изображение

и една Ракета 2209 кръгла, че все ми ги взимат:

Изображение Изображение

Един Востк 22 камъка с жълт механизъм:

Изображение Изображение

и една Волна с бял механизъм

Изображение Изображение

Накрая и една Победа с много хубава каса:

Изображение Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 05 май 2015 22:34

Ракетата най-много ми харесва.И Победата много добра.Колко "Дружба" ти станаха? :mrgreen:

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1034
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 05 май 2015 23:09

rosen_er написа:Ракетата най-много ми харесва.И Победата много добра.Колко "Дружба" ти станаха? :mrgreen:
С флагове са 5, а без флагове са 11.

За съжаление май ще трябва да разчиствам от другите n_sad , започвам тази вечер от Арктическите Ракети, утре ще пусна и Востоците с ден и дата.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1034
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 07 май 2015 19:55

Да поговорим за часовници :)

Днес дойдоха само трички:

Изображение

Най-красивата Ракета от всички модели, които са минавали през мен:

Изображение Изображение

Един "пълнежен" Лъч в отлично състояние:

Изображение Изображение

И една Амфибия. Ама Заря. Ама Амфибия :)

Изображение Изображение

Интересна е коронката - завива се обратно на нормалните Амфибии (и 30-камъковата Польот Амфибия е така)

Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 07 май 2015 20:04

Много хубава Ракета.Преди време не успях да се спазаря за една подобна.Секундната не е правилната обаче .Трябва да е със "сърчице"на опашката.

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”