Променено име - "Нови попадения"

Има какво да се види
Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1036
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 22 май 2015 07:25

В темата се опитвам да покажа неща, които тук във форума се показват рядко (или не са показвани изобщо). Естествено, не всеки часовник е рядък. Но предполагам всички сме виждали отлично запазени бройки от десетките милиони произведени Польоти, Слави и Ракети, докато предполагам малко са държали Дружба, Штурмаски, Польот или Ракета амфибия. А пък Молния Радиорубка - никой не беше виждал, нали ? :D

Въпрос на гледна точка - за един е ценен масов Польот в отлично състояние (то няма как от толкова бройки да няма и някои отлично запазени), за друг - рядък модел, в максимално доброто оригинално състояние. Аз повече по Радугата няма да пипам. Но да, например един обикновен Польот в състоянието на Радугата наистина е "скрап".

Затова по-добре да коментираме Молнията :), защото и Амфибията май отива към определението "скрап" :lol:

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от varban » 22 май 2015 08:47

miroman написа:А пък Молния Радиорубка - никой не беше виждал, нали ? :D
...
Затова по-добре да коментираме Молнията :), защото и Амфибията май отива към определението "скрап" :lol:
Циферът го е правил някой, който си разбира от работата:

Изображение

Четворката не е на нивото на осмицата, и единицата не е на нивото на единайсетката.

А не като чертожникът от 2 МЧЗ:

Изображение

на който цифрите са на едно ниво, а визуално са разместени.

Чертите се виждат на големите снимки.
Последна промяна 1 на varban, променена общо 22 пъти

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 22 май 2015 08:54

Момци,не виждам смисъл да се палите толкова.Моето мнение е ,че всеки може да каже каквото мисли,стига да не нарушава добрия тон и без да се стига до лични нападки и обиди.Един харесва едно ,друг харесва друго,трети и двете неща.
И още неща мислех да кажа,но ...друг път.
Миро,също мисля ,че старите и редки часовници са привлекателни.Даже сме спорили много пъти тук по темата и за това какви точно интервенции е по-добре да се приложат към един подобен на тази Радуга часовник.Но съветът ми е да положиш още малко усилия и да се опиташ да го доближиш максимално към към оригиналния му вид(имам предвид като окомплектоване,а не като външен вид) .Стрелките не са за този модел и като прибавим това към ,забележките които има вече става доста.
Изображение Изображение
Не са от най-лесните за намиране ,но излизат.
Няма да пропусна да кажа и какво мисля за Молнията.Скоро видях подобна(а може би тази същата ) докато разглеждах molotok.ru или avito .И тогава и сега мисля,че е много "еднопластов" печатът на циферблатът.Прилича ми на Мераномското изпълнение на циферблат за Восток Амфибия Радиорум.Но е прецизен и може би е фабрични изпълнение,или просто добра "артелна" работа.......кой знаеКакъв е циферблатът?От пластмасовите ли?

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Володя В » 22 май 2015 13:39

Мисля,че тази Молния е измислена и цифера е правен на домашен компютър. И на мене ми е интересно да разбера какъв ще е циферблата,нищо чудно да е и хартиен,или някакво фолио.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от the collector » 22 май 2015 16:44

miroman написа:В темата се опитвам да покажа неща, които тук във форума се показват рядко (или не са показвани изобщо). Естествено, не всеки часовник е рядък. Но предполагам всички сме виждали отлично запазени бройки от десетките милиони произведени Польоти, Слави и Ракети, докато предполагам малко са държали Дружба, Штурмаски, Польот или Ракета амфибия. А пък Молния Радиорубка - никой не беше виждал, нали ? :D

Въпрос на гледна точка - за един е ценен масов Польот в отлично състояние (то няма как от толкова бройки да няма и някои отлично запазени), за друг - рядък модел, в максимално доброто оригинално състояние. Аз повече по Радугата няма да пипам. Но да, например един обикновен Польот в състоянието на Радугата наистина е "скрап".

Затова по-добре да коментираме Молнията :), защото и Амфибията май отива към определението "скрап" :lol:

Поздрави, Миро.
За коя амфибия става въпрос?
Последна промяна 2 на the collector, променена общо 22 пъти
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от the collector » 22 май 2015 16:45

Володя В написа:Първо искам да се извиня на колегата miroman ,че ще пиша макар и с не голямо желание в неговта тема и се надявам да ме разбере. Мисля ,че трябва все пак, където и да е, в която и тема да е, да може да има отпор срещу явно , непрофесионални и еднозначни мнения. т.е. да има и други,ако трябва,а точно такова е и моето. Защо? Ще ви кажа.

Всичко тръгна от този пост и макар да е ми се иска да влизам в противоборство,ще си кажа и аз мнението по въпроса.
the collector написа:Продавача, от който сте купил е колега от форума, а в тази Радуга освен рядкост, друго няма. lol2 Има ли такъв, който да даде пари за толкова смазан часовник?! :o
Наистина нямам време напоследък и от таблета в таксито трудно се пише,но изчаках при домашни условия да взема отношение ан блок по въпроса.
Та този пост,не само ,че е граматически и смислово не добре представен,да не кажа друго,но е и обиден според мен и то не само към притежателят на "Радугата", а и към всички които "дръзват" да се сдобиват с такива "смазани" нещастници.
Явно колегата Колектор навлизайки в хобито устремно "картечарски" както той сам се изразява,си мисли ,че така стават нещата и така трябва. Нищо ,че нищо не знаем за това което купуваме,ИЛИ УЗНАВАМЕ след като сме го купили. И това е вариант,но не най-добрият. Всяко хоби си има онтогенеза,за жалост ,не виждам при вас да си спомняте един ден за "детските години" на хобито, най-сладкото в него,но както и да е,вие си решавате,само да вметна,че вие купувате часовници от февруари 2015г. а при мене нещата тръгнаха към февруари 1970г. така ,че когато вие купувате сега нещо ретро,аз съм го купувал като ново.
Колкото до казуса > колегата показа един лот с коментара ".....че и в БГ може да се намери нещо" и е прав ,че си заслужава. Като цяло доколкото съм преценил, лота "носи" поне 70-80лв. печалба,но не това е важното. Вярно ,че касата на Радугата е наистина "свършила" и то е заради в много лошото състояние на лъговете,иначе наистина е от по редките тип "байонет" и то от малките. Все пак дори и задният капак е "все файда" механизмът е оригинален ,също не е за пренебрегване като стойност,а колкото до циферблата,наистина е зле на пръв поглед,но не се знае каква е степента на възвращаемост. Трябва да се види на живо(тука макото ми братче Маляка може да каже) дали не може да се направи нещо. Какво се има предвид под "пипане" ? Ами точно да вземем последният пример,купил съм този лот примерно аз, имам такава каса за Радуга, по циферблата се работи колкото е възможно, механизма се профилактира,ако трябва стъклото се сменя и накрая при всички положения,резултатът е по добър от изходният. И това е при положение,че "Радугата" ни е на "фокус". "Пипане" значи и както повечето от хората тук във форума знаят,че значи ,да си намериш нещо което не е в добър вид,или не съвсем оригинален и със собствени усилия,да си го докараш,това си е и кефа общо взето,не е голяма тайна.
Накрая > казвате ,че не сте коментирали друго освен "Радугата" и как не би могло, както пишете по-горе в поста "Да има такъв...... какъв? който да купи такова нещо.Мога да ви посоча такива във форума сразу,но не ми е работа.
В заключение: колега Колектор,виждам,че за повечето колеги сте ефектен и забавен,а може би и удобен,няма лошо,сигурно го заслужавате,но каквото и да е,съветът ми е да се ограничите в/у тематиката на форума и да загърбите политическите изцепки и тъпите вицове.
А колкото се отнася за "оная тема" ,сте в грешка, тепърва ще пиша и по нея за да се разбере кой е пиян,кой луд и кой го е метнала старческата деменция.

Още веднъж се извинявам за офтопика,моля след прочитане,да бъде премахнато :)
Набийте си в главата, че не Вие сте човекът, който може да каже какво, по кои теми и къде коментирам!
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Fenna » 22 май 2015 20:10

Колеги, не се карайте за глупости!
Радвам се за колегата, че му се кефи на Радугата и аз като е купих в зората на колекционерството ми й се радвах много. Просто не ми се занимава, а и не ме влече да оправям и т.н.
За мене също е рядкост Радуга, така че съм щастлив за Миро /все пак знаех на кой е давам :) /
Ей отидох в командировка за 3 дни и виж кво правите хи хи хи...

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Pavlin » 22 май 2015 21:28

Ти не се ослушвай ами кажи какво й е на тази машина:
http://auction.bg/A2272442-%D0%A1%D0%B0 ... 0%BD%D0%B0" onclick="window.open(this.href);return false;

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 22 май 2015 21:49

Виж цвета на лума на маркерите.Не е за съхранение " в къщи" n_sad

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Pavlin » 22 май 2015 21:53

Те взели-дали вече! Не вярвам да излъчват :) Нали периода на разпад бил 50г.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1387
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от omegaqq » 22 май 2015 22:00

Pavlin написа:... Нали периода на разпад бил 50г.
Де да беше толкова ама е към 1600г. и то полуразпад. Имам предвид радий.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Pavlin » 22 май 2015 22:03

Ами тогава да го спазарим без циферблата :mrgreen:

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 22 май 2015 22:20

Около 40 пъти над фона гама лечение.Толкова показа моя (вече Капкан да му трепери :mrgreen: )От 1962 година беше ,с такива маркери.

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Fenna » 22 май 2015 22:38

Ами аз ако знам какво й е ще е оправя :)
Верно ли е опасно да е в нас?

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от kapkan » 23 май 2015 00:26

rosen_er написа:Около 40 пъти над фона гама лечение.Толкова показа моя (вече Капкан да му трепери :mrgreen: )От 1962 година беше ,с такива маркери.
От както си ми го дал спя с него,ни ми порасна трета ръка,ни трето око,нито коса ми поникна,менте ти радия lol2

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”