Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 30 от 34   [ 503 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2017 21:43 
Moderator
Аватар

Поредните поздравления от мен!
Темата ти е на много високо колекционерско ниво. Не какво и да е. Чрез твоите находки аз разбирам, че съвсем не познавам всички съветските модели. Също така и са в много добро състояние!
Много си напред с любимите ти модели. Нямаш стигане Миро.
Браво!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2017 07:19 
Аватар

Другият вариант за 1918г. е - създаването на Съветските въоръжени сили, демек, съветската армия.
А Востока с гравираната каса е невероятен - бих го носил с голям кеф!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2017 07:42 
Специалист

sharky1973 написа:
Другият вариант за 1918г. е - създаването на Съветските въоръжени сили, демек, съветската армия.

Даже по-вероятно това да е повода за юбилея. n_thumbsup

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2017 15:20 

Фантастична каса,но и циферблатът е един път,като добавим римските цифри и готините стрелки се получава много висок клас часовник,поне за мен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2017 19:51 
Аватар

Здравейте,

използвам темата, за да покажа нещо, което ми се струва изключително рядко - 30 камъков механизъм Польот 2627 с лагер на ротора и индикатори на ден и дата:

Изображение

Историята е интересна. Съвсем случайно, ровейки в руския avito.ru (подобен на нашия olx.bg), попаднах на един лот механизми. Един от тях беше Орбита, три бяха с лагер на ротора, няколко обикновени 30-камъкови и няколко 29-камъкови. Състоянието на самите механизми беше обшо взето лошо, но циферблатите на Орбитата и на няколко 29-камъкови бяха много добри. Затова реших да се пробвам да ги взема. Естествено, няма да пратя в Русия пари напред, и помолих един задочен познат руснак от един форум да ми ги купи и да ми ги прати заедно с часовниците, които купих от него. Те също са интересни (Полюс, Штурмански тип2, Янтар, Победа'47 и други), но тях ще ги снимам по празниците и ще ги покажа. Та за механизмите, пратих пари на моя познат и той ги купи. Прати ми пратката на 20. февруари. Тя напусна Русия и ... изчезна. Повече от месец нямаше движение в тракинг-системата. Вече я бях отписал, даже помолих руснака да подготви оплакване към Руската поща, и изведнъж - приятна изненада, появи се в София. Вчера я взех, а днес разглеждам по-подробно. И изведнъж виждам този механизъм :yahoo

На него си е написано 2627:

Изображение

Циферблатът е с интересно закрепване, не към самия механизъм, а към ринга. Така се закрепват циферблатите на Восток 2427/2428:

Изображение Изображение

Ето и под циферблата:

Изображение

И под диска за деня:

Изображение

За съжаление и двете винтчета за закрепване на механизма към ринга са счупени, ще трябва да мисля как да ги разяждам:

Изображение

Ето и самия циферблат. Тук липсва рамката на отвора за индикаторите, вижда се следа от лепилото, с което е била залепена. Ще трябва да търся от някакъв друг механизъм, може би от 23-камъков 2627. Но е очевидно, че не е някакъв самодел с прорязан отвор, а си е оригинален.

Изображение Изображение

И преди бях чел, че тези механизми с лагерите са редки, но все пак изпадат от време на време, аз даже в момента имам в еБей магазина си обявени два - с и без датник. Но за ден/дата не можах да намеря никакво друго инфо, освен една схема с части. Нито снимка на часовник, нито дори само на механизма. Дали някой случайно не го е виждал в някой каталог?

PS. Успях, открих го! :yahoo

Изображение

Другите часовници и механизми - по-нататък :lol:

Поздрави, Миро.

Вечният календар е небходим, за да може един път на 4 години да поглеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът - за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът - за да го гледаме непрекъснато.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2017 22:01 
Специалист

http://forum.watch.ru/showpost.php?p=22 ... tcount=224

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2017 15:58 
Аватар

Христос воскресе!

Използвам празника за още малко снимки. Реших, че няма смисъл да ги показвам в състоянието, в което пристигат. Тук, във форума, се показват такива чудесии по ремонти, полирания и възстановявания, че мен ме е срам изобщо да споменавам елементарните подмени на части и циферблати. Затова направо в завършено (или почти) състояние - ето част от пристигналите:

Изображение Изображение Изображение

Тук се постарах малко повече, защото циферблатът си е хубав. Ама като няма стрелки .... ами взимаме каквито има, от Молния. Първо им отрязах връхчетата, после с дремелчето съвсем леко ги оформих, и се получиха т.нар. "стрелки-мечове". Каквито няма в никой каталог, но все пак са много добре изглеждащи. Естествено и централната секундна е с дълга опашка, там няма какво да направя. Двете малки успях да ги намеря в Русия, вече трябва да пътуват

Пристигна и един Полюс, с кофти стъкло и неправилна коронка. Но поне беше с антимагнитна вложка под капака, и от двата ми си сглобих един по-добър. Вторият чака стъкло, коронка, евентуално стрелка, и съвсем евентуално антимагнитна вложка :)

Изображение

В предишния пост споменах едни механизми, единият които беше Орбита.За съжаление оста на ротора беше счупена, а се оказа, че не разполагам с резервен механизъм от най-ранните. И без това нямам каса-"хлопушка", реших, че ще правя кюфте, и ще заминава към Бея. Та, смених моста с оста на ротора с такъв от по-съвременен Польот (поне намерих кирилски ротор), сложих го в Польотска каса, и voila:

Изображение Изображение

Съвсем прилично, струва ми се. Сложил съм временно високо стъкло, поръчал съм ниски, утре трябва да си ги взимам (заедно с останалите каси, та тогава ще довършвам темата от тия дни). И последно за днес да покажа един запазен Янтар:

Изображение Изображение

Поздрави, и весели празници!

Миро.

Вечният календар е небходим, за да може един път на 4 години да поглеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът - за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът - за да го гледаме непрекъснато.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2017 21:21 
Специалист

Споменаваш антимагнитната вложка под капака на Полюса,та ми стана любопитно там ли е тази под циферблата?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2017 23:15 
Аватар

rosen_er написа:
Споменаваш антимагнитната вложка под капака на Полюса,та ми стана любопитно там ли е тази под циферблата?

Да, и двата Полюса имат антимагнитна вложка под циферблатите n_thumbsup

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2017 23:15 
Аватар

Здравейте,

ето още една новодошла Стрела:

И трите от последния месец заедно:

Изображение

От известната таблица с 11 циферблата ми остана да намеря само бялата Sekonda без тахиметричната скала. Е, и бял Полет без тахиметър не бих отказал, защото моята бройка е с лош циферблат.

Поздрави, Миро.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Апр 2017 07:25 
Moderator
Аватар

Поредната перфектна!
Миро известно ли ти е да има други хора който да са успели да достигнат до тези екземпляри?
Предполагам и музеите могат да завиждат за постигнатото.
Поздравления!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Апр 2017 16:42 
Аватар

Здравейте,

продължавам с издирванията си на по-редки модели. Ето какво посъбрах последните дни:

Изображение

Най-после ми попадна Польот Амфибия от т.нар. "подушка" (не знам какво означава :redface ). Като цяло са доста по-редки, и доста по-скъпи :). Поръчах си нова коронка (даже повече бройки), но дойде с резба, различна от Польотската, става за старите Победи и Востоци. Не виждам как мога да я монтирам n_sad и ще ги връщам към Русията...Малко оф-топик, ама да се пооплача: все повече руснаци вече започват да го удрят през просото, само и само да продадат нещо. Колкото пъти ми дойдат "после обслуживания", толкова пъти трябва да ги стягам с двойно повече работа, защото часовникарите им правят разни магарии (или не правят елементарни процедури).
Да се върна на подушката, ето я снимана до другите две за сравнение:

Изображение

Явно са решили капака да го фиксират, за разлика от стандартната 23-камъкова с делфинче, та са му сложили едно пинче, а в касато - дупчица:

Изображение Изображение

Следва още една "гравирана" каса. Продавачът ми каза, че според него циферблатът е оригинален (в каталога е с друг):

Ето и още един Штурмански, тип 2. Циферблатът е бил почистван и "белее", а цифрите са доста обезцветени. Чудя се дали може да му се нанесе нова боя, подобна на оригиналния (радиоактивния :lol: ) луминофор. Ама в Пловдив не знам кой може да го направи...

И сега най-интересното :yahoo . Знаете, че някъде края на 50-те и началото на 60-те има опити за износ на руски механизми. Обикновено касите са някакви странни, изобщо несъвпадащи с нищо руско. На гърба пише "foreign", а маркировката също е различна. Най-много такива съм виждал Польот, по-рядко и Восток. Но ето и един друг Восток, с ден от седмицата, и под марката "Радуга":

Трудно се забелязва, но и денят от седницата е на английски :yahoo

Изображение

Досега не съм виждал друга такава бройка!

Изображение Изображение

И накрая малко "окомплектовки". Бях ви показал една Победа "герметичка", която с помощта на механизъм "Спортивние" и току-що пристигналия циферблат се превърна в 100% Штурмански lol2

Изображение Изображение Изображение Изображение

И един Польот 3017, който си чакаше малките стрелки, си ги дочака :lol: . Интересното беше, че бяха за Молния (продавачът коректно си ми го каза), и неочаквано се оказаха с по-дълги втулчици. Имал съм други комплекти от Молния, но те си бяха с нормални. Както и да е, това не беше трудно за коригиране, и voila:

Изображение

Засега толкова :)

Поздрави, Миро.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Апр 2017 21:56 
Moderator
Аватар

"За сега толкова"....
Ние въздух не можем да си поемем.
Поредните поздравления! Човече ти навлезе в паранормалното!
Уникални! Много радват... и пак Уникални!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2017 13:17 
Аватар

Здравейте,

Пак намерих какво ново да предложа :) :

Изображение

Бях ви разказал за една пратка с механизми (от която ви показах редкия механизъм Польот 2627). Там имаше една Орбита, която ,окомплектована в Делуксова каса, замина за Виетнам :). Ето и следващият механизъм, който си дочака касата - 2615 (без дата) с лагер на ротора:

Днес го обявявам в Бея :lol: Следващият часовник е Чайка с много рядка каса:

За съжаление касата е в незадоволително състояние. Но просто няма по-добра, този модел съм го виждал само още един път, и касата също беше доста изтрита. Така че засега (докато изпадне по-добра бройка) това ще е в колекцията.

Ето и една Победа ТТК-1 с механизъм 1МЧЗ от 2-53 (допустимия период :) ):

Изображение Изображение

И накрая - три сестри Победи, произведени в едно и също тримесечие - 3-47! Интересното е, че ги купих през 3-4 дена, и дойдоха заедно:

Изображение Изображение

Опитах да направя снимка на анкерното колело и самия анкер, за да се види, че са жълти (не зная от какъв материал са), а не са бели (стоманени).

Изображение

Поздрави, Миро.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2017 19:01 
Специалист

miroman написа:
Ето и следващият механизъм, който си дочака касата - 2615 (без дата) с лагер на ротора:

Днес го обявявам в Бея :lol:

То добре дочакал,но щом го обявяваш в Бея,най-вероятно знаеш,че точно този дизайн циферблат + стрелки не е в такава каса :wink:
И по предния ти пост - "падушка" по плевенския край казваме на възглавница.Според мен оприличават касата на възглавница и от там името на този тип каси.
Много готини попадения последните две пратки icon_clap

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 30 от 34   [ 503 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Следваща