Променено име - "Нови попадения"

Има какво да се види
Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 19 фев 2019 19:36

Да покажа и Сейкото с новото стъкло:

Изображение Изображение Изображение

Не че особено личи от снимките :), ама си е друго. Използвах случая, и от същия продавач си купих комплект гумени О-рингове - за стъклото, за задния капак, за ремонтуара и за двата бутона. Ама тях пък хептен няма да ги видите :D

А ето и Полета Амфибия с каса "подушка", отново след смяна на стъкло:

Изображение Изображение Изображение

Поздрави.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 19 фев 2019 20:51

Поздравления Миро! Страхотни са! Винаги си заслужава да довършиш до край.
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Lyubo_sr » 20 фев 2019 08:31

Сейкото е страхотно! :b
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 15 апр 2019 22:20

Добър вечер на всички :clap:

Ето какво посъбрах последните няколко седмици:

Изображение

Ето и как се получиха. Започвам с Штурманкия. Купих го като "тип 1", т.е. в корпус от Победа, с 15-камъков механизъм, конусовидна коронка и прави стрелки. Верно е, че стрелките бяха доста ръждясали на снимките. За моя изненада обаче дойде със стрелки от "тип 2".

Изображение

Вкиснах се (откъде ще намеря стрелки "тип 1") и започнах да пиша на руснака, даже мислех да го връщам. Обаче по едно време се усетих, че и циферблатът е "тип 2" - плосък по края!

Изображение

Е, останалото е ясно - един "Спортивен" бързо се предаде, за да се превърне в "Штурмански тип 2" :banana . Само чакам са изпадне секундна стрелка.

Изображение Изображение Изображение

Останаха корпус, механизъм и коронка за "тип 1". Там пък ще чакам някой умрял "тип 1" със Зим-овски механизъм :)

Изображение

"Рекорд"-ът се събра от 3 различни източника. Първо намерих циферблата, после изцяло изправен "ранен" механизъм 2209, накрая един часовник с похабен циферблат, но с приличен корпус:

Изображение Изображение Изображение

На дървената Ракета само смених коронката. Иначе е с по-късен механизъм, не знам какъв точно трябва да стои вътре. Но това е най-малкият проблем, механизми има всякакви :)

Изображение Изображение Изображение

И накрая "Полюс"-ът дойде с неправилни стрелки и коронка. Но най-важното - имаше си антимагнитната вставка под задния капак. Имах друг с по-лоши циферблат и корпус, и без антимагнитната вставка. И си стана пълен комплект:

Изображение Изображение Изображение Изображение

Така станаха два :yahoo . Е, има няколко чисто нови циферблата тук във форума, ама не ги дават :b . Та ще си останат така:

Изображение

И една добавка - дойдоха ми и верижките за Океан (чисто нови, с бележките), та си ги обзаведох:

Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Lyubo_sr » 16 апр 2019 13:33

Рекорда ми хареса. :b
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 16 апр 2019 15:52

"Страшното упорство на Миро дава и "страшни" резултати.
Поредната а-ритмия във форума!
Страхотни!
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 13 май 2019 13:33

Здравейте,

Тук забравих да постна новодошлия Полет 22к. По принцип това е първият автоматичен калибър, но коя марка е по-ранна - Родина или Полет, не помня :). Със сигурност е доста по-рядък модел:

Изображение Изображение Изображение

Виждал съм из нета снимки на ротор с надпис 22 jewels. Вероятно оригинално трябва да е така, но май ще ми е доста трудно да намеря хем читав ротор, хем на латиница...

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 13 май 2019 15:01

Родина е първо,но разликата е само в надписа.Миро,защо ти се струва рядък този часовник?
Редки са експортните от този калибър в стоманена каса.Да речем нещо такова:
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 14 май 2019 07:37

rosen_er написа:Родина е първо,но разликата е само в надписа.Миро,защо ти се струва рядък този часовник?
Редки са експортните от този калибър в стоманена каса.Да речем нещо такова:
Изображение
Гледам честотата, с която се появяват из форумите :) - било за показване, или за продажба. Родина е сравнително често появяващ се, докато Польотите са доста по-малко. Аз си го обяснявам така: Родина се е произвеждала няколко години, след това в някакъв момент заводът решава всички модели да носят бранда "Польот", а скоро след това точно този модел се сваля от производство (замества се със следващ). Допълнително марката и задния капак са надписани на латиница, вероятно не са били за вътрешния пазар. Т.е. с надпис Poljot са произведени доста по-малко бройки, отколкото с надпис Родина. А такива стоманени дори не знаех, че ги има, досега не бях виждал :)
Същата ситуация я има и с един модел Сатурн с гилоширан циферблат - той е не особено често срещан. Но с надпис Восток е изключително рядък - четох някъде, че моделът е спрян два месеца след решението всички модели на ЧЧЗ да носят името Восток, и бройките са много малко.

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 24 май 2019 18:15

За съжаление тези часовници не са за мен (поръча ми ги един англичанин). И за пореден път идват като "профилактирани", а реално единият беше със счупен баланс, а другите два - едвам вървящи; имаше едно пукнато стълко, един чужд баланс и една чужда коронка n_sad
Тъй като ме е срам от мен да излизат в това състояние, стегнах ги доколкото мога, посмених това-онова, и станаха такива:

Изображение Изображение Изображение

А тези са за мен :). Също проблемни - и трите баланса. Единият работещ, но чужд; другите два - счупени. И тях успях да стегна, ама тия баланси докато ги намеря и напасна...

Изображение Изображение Изображение

Интересен ми е Штурманският от '54. Камъните на моста са съвсем леко вдлъбнати, даже бих казал, че може и да не са. Но има работеща хак-функция, т.е. поне основната платина е оригинална. Тъй като по това време вече са се произвеждали и гражданските "Победи" (без хак), дали оригинално е излязъл така от завода, или е някаква последваща замяна, не ми е ясно.

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 24 май 2019 20:09

:thumbup:
Много тематично. Както винаги!
Поздравления, че си се справил с толкова много проблеми.
Страхотни са, а моят фаворит е Старт, въпреки, че другите го превъзхождат по колекционерска стойност.
:)
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Lyubo_sr » 24 май 2019 22:13

+1 глас за Старт-а. :b
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 05 юли 2019 07:53

Lyubo_sr написа:+1 глас за Старт-а. :b
Забелязах, че барабанното колело на Старта не е "оригинално", та специално купих един донор със запазено такова. Забравих да го снимам, ама то какво да му снимам - колелото същото, само дето на него пише "Старт".

Да ви покажа какъв 2427 си спретнах с помощта на колега от Англия, който ми подари циферблата !!! :b
Даже и него го впечатли, че е с черен датник!

Изображение Изображение Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 05 юли 2019 15:17

Свежо се е получило. Поздравления!
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 29 авг 2019 21:10

И така, Стартът замина към нов собственик, да го носи, живот и здраве, дълги години.

Ето какво пристигна днес - морски (викат му "палубен") Польот от 1987:

Изображение

Искаше ми се да имам такъв, но цените им не са никак приятни. Комплектацията му включва по принцип и специална кутия, която да го предпазва по време на дългите пътувания. Обаче със сигурност аз нямам къде да я държа, затова ми се искаше да си купя само часовника. Хем да е и по-евтинко де :)

И така, появи се точно такъв. За щастие за колекционерите липсата на кутия е много важен минус, та обявата се задържа повече. Което отвори и мегдан за пазарлък :). И ето го в България:

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Отлично състояние, изключително красив механизъм, работи перфектно и точно. Красавец!

Поздрави, Миро.
Изображение

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”