Променено име - "Нови попадения"

Има какво да се види
Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 28 май 2016 22:32

Ами вече 4 са със сменени циферблати. Има още два с оригиналните.

От търговска гледна точка мисля, че с цифрблат Польот/Секонда ще са доста по-лесно продаваеми.

Изображение

Ако някой има интерес към бройка с оригинален циферблат, цената за форума е 70 лв.
А ако някой иска циферблат от оригиналните, за да си сглби такъв, да казва - подарявам ги :)

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 29 май 2016 08:21

miroman написа: А ако някой иска циферблат от оригиналните, за да си сглби такъв, да казва - подарявам ги :)

Поздрави, Миро.
Ако добавиш и комплект стрелки :redface :mrgreen: Стрелките на този дизайн циферблат са трудни за намиране.Виждам ,че при смяната на циферблатите си се съобразил с това и си сменил някои комплект стрелки. icon_clap Моето мнение ,че има само два модела (три ако добавим и един същият такъв Кардинал) с подобни стрелки,като разликата е само в Секонда/Полет.
Мисля, че само Секондата е напълно "точна" от четирите,които си преработил. Като на Полета горе до Секондата ,само този маркер тип "Сейко" на 12 часа ми вади очите :)"Белият" трябва да е с бял допълнителен циферблат ,с минутни маркери между цифрите.За Полета от вторият ред циферблата - не е комплект с този допълнителен циферблат.Не виждам добре дали си му сложил друг дизайн стрелки (така ми се струва),не е за такива с каквито е бил оригинала . Ако са сменени е ОК n_thumbsup
С тези рекламни цифери часовниците са по-красиви и според мен.Виж, как е от търговска гледна точка .......нямам понятие
П.П. Забележките са "за спорта".Да не се приемат за заяждане в никакъв случай :wink:

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 29 май 2016 09:23

Росене, ясно е, че не мога да търся 100% "автентичност". За такава просто трябва да намеря като оригиналните цифеблати, но с надпис Польот (или Секонда).
Преработките са чисто комерсиални - ще се пробват в ЕБей. Маркерът не е от Сейко, а от Радо :). Много интересни са тези циферблати с липсващите маркери на 12 - всички маркери са пресовани (т.е. релефни), освен тези липсващите, които са откъртени. Мина ми идеята да разваля един от оригиналните, ама пък там всички са пресовани. Затова сложих каквото намерих (и което пасна).

Със стрелките също е трудна работа. Купих циферблати, но не съм купил стрелки. Така че ако дам оригиналните заедно с циферблатите, няма да има с какво да окомплектовам подменените. Остана ми само един комплект стрелки, който мисля да запазя за накой следващ звънец.

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 29 май 2016 09:50

За търговия не минава ли:"Лимитирана серия" ,"Специално проиведени за ....".То си е и самата истина.Някой колекционери дори повече ,се кефят на точно такива "лимитки" (аз ,например :mrgreen: ).Добре са станали,само на долния ,черен Полет няма минутни маркери и би било по-трудно да се нагласи звънеца за определено време,но кой ги ползва за будилник тези часовници?!

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 18 юни 2016 18:45

Здравейте,

трудно се захранва вече такава тема.
Идваха пратки, но вече съм показвал повечето неща.
Имам няколко NOS часовника с документи (един Восток и 3 Победи), по-скоро ще ги видите в раздела "Продавам" :D
В момента една черна Секонда 3017 е при часовникаря за монтиране на малките стрелкички. Бях купил комплект нови, големите си ги монтирах сам, но малките се оказаха, че не са от този калибър. На външен вид са, но отворите са по-малки. По принцип двете осички на 3017 са с различен диаметър, но тези не станаха на нито една от двете.
Както и да е, като го взема във вторник, ще го снимам. 3017 си е за снимка, когато и да дойде :)
Чака и една Молния 3017, ама тя чака за части от UK, че нещо в БГ (и в Русия) са се превъзбудили по отношение цените на частите, даже и използвани.
Затова да покажа нещо, което досега не съм:

Изображение Изображение Изображение

За съжаление секундната стрелка е по-къса, но човекът нямаше с какво да я смени. Някой ако има за продаване (по-дълга, червена, със сърчицето отзад), да свирка :)

Иначе всичко останало мисля, че е правилно.

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от мераклия » 19 юни 2016 08:53

От някоя Победа му сложи.Красив е.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 19 юни 2016 09:08

Миро,не мога да преценя по тази снимка,но според мен стрелката си е "точ". Трябва да стига до ринга със секундните маркери и да "не навлиза" в него.Дори ми се струва,че на този тип с 15 камъка е една идея по-къса - точно като твоята,а другият тип (17 камъковият с ромбовидните стрелки) е с описаната до периферията на ринга секундна стрелка.
Лично аз ,не бих сменил тази стрелка. :wink:

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 19 юни 2016 11:19

rosen_er написа:Миро,не мога да преценя по тази снимка,но според мен стрелката си е "точ". Трябва да стига до ринга със секундните маркери и да "не навлиза" в него.Дори ми се струва,че на този тип с 15 камъка е една идея по-къса - точно като твоята,а другият тип (17 камъковият с ромбовидните стрелки) е с описаната до периферията на ринга секундна стрелка.
Лично аз ,не бих сменил тази стрелка. :wink:
n_thumbsup :b
Няма :)
Изображение

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от storyteller » 20 юни 2016 07:28

Еха, прекрасен е този Щурмански.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 22 юни 2016 19:51

miroman написа:...В момента една черна Секонда 3017 е при часовникаря за монтиране на малките стрелкички. Бях купил комплект нови, големите си ги монтирах сам, но малките се оказаха, че не са от този калибър. На външен вид са, но отворите са по-малки. По принцип двете осички на 3017 са с различен диаметър, но тези не станаха на нито една от двете.
Както и да е, като го взема във вторник, ще го снимам. 3017 си е за снимка, когато и да дойде :)...
Ами ето я Секондата:

Изображение Изображение Изображение

Ето и една Ракета Амфибия, на която се постарах и запълних стрелките с луминофорен прах, разтворен в бял лак за нокти :lol: Различава се от циферблата, ама пък няма как да я състаря...

Изображение Изображение Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 22 юни 2016 21:14

Страхотни са!
Аз състарявам стрелките с нов пълнеж като настъргвам молив, слагам настърганото между два пръста където поставям и вече изсъхналата стрелка и леко потривам до желания резултат. Или смесвам цветовете на лак така, че да достигна желания не толкова ярък вариант и пак слагам малко прашец от молив.
Още веднъж те поздравявам за страхотните часовници които показваш.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 03 авг 2016 20:33

Здравейте,

Малко да събудя темата:

Изображение

Първо да се похваля с черния Польот 3017. Вече от 11 модела съм събрал 7:

Бял и черен Польот с луминисцентни циферблат и стрелки:

Изображение

Бяла и черна Секонда с луминисцентни циферблат и стрелки:

Изображение

Обикновен Польот с надписи в два варианта:

Изображение

И накрая - две Стрели:

Изображение

След това да покажа Нептуна докъде го докарах. Вероятно няма да му намеря оригиналния зелен безел (ама то така мислех и за задния капак :) )

Изображение Изображение

Един хубяв руски Польот 3133:

Изображение Изображение

И една интересна 24-часова Ракета. Не съм сигурен дали изобщо ги има в такъв корпус, но ако е кюфте, то е много добро.

Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 14 авг 2016 14:11

Здравейте,

ето още една порция, подготвени за Бея. Всичките са горе-долу, без да са изключителни.

Вимпел:

Изображение Изображение Изображение

И два Космоса, един кирилски и един латински. За съжаление и двата не са в оригинални каси, а в делуксови, но гледам напоследък това се налага като стандарт :). Даже и в ЕБей lol2

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

И накрая нещо, което не е за Бея. Не знам колко такива има, но откакто започнах да се интересувам от руски часовници, за първи път ми попада. По форумите пише, че този механизъм се е произвеждал само два месеца, и после е заменен с усъвършенстван 2209. Даже и малкото произведени с него часовници първо са брандирани "Рекорд" (откъдето идва и жаргонното наименование на всички механизми на Ракета 2209), а после и Ракета. Та ето го и него - оригинален Рекорд с механизъм Рекорд 2209:

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Както е ясно от поста ми в "търси се", механизмът не е 100% изправен, но е достатъчно, за да се навива и сверява нормално. В момента преговарям за една Ракета с такъв механизъм, да видим дали ще мога да сглобя изцяло изправен Рекорд.

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 16 авг 2016 20:30

Здравейте (ако някой изобщо чете вече тази тема),

днес такъв урожай :yahoo

Доста нервно ми беше дали ще дойдат, какво ще има вътре, в какво състояние...
И ето, че се събраха пет пакета в един ден. А вътре:

Изображение

Започвам с Восток Амфибия 1967. Не знам дали е показвана такава във форума:

Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изглежда, че е имала известния проблем със стъклото, и е заменено. Най-вероятно е заменено с "афтърмаркет", защото се забелязват два дефекта:

Изображение Изображение

Дали някой знае къде може да се смени стълкото с подходящо (може и акрилно, даже за предпочитане), като обаче се гарантира водонепропускливостта 200 м?

Да продължа с 3017-ците - една напълно работеща (с металната верижка, само коронката трябва да сменя), две с липси, една с много липси, и една джобна с липси:

Изображение

Ето и три 3133-ки - сложени в чисто нови каси, но на единия се вижда повредения циферблат n_sad . За съжаление и сред руснаците има мърлячи:

Изображение

И да завърша с един 30-камъков Польот с лагер и една перфектна Орбита. Перфектна, ама пружината и превърта на средата, ще трябва да се оправя. Да се надявам, че ще се справя :lol:

Изображение Изображение

Надявам се, че ви харесват :b

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 16 авг 2016 21:28

Само за един ден при теб са голяма част от най-търсените и желани часовници в нашето хоби.
Поздравления!
Стъклото на Амфибията ще се оправи, ако мехурчетата не са много дълбоки. Но така няма да си сигурен дали стъклото е било оригинално и дали е тествано в завода. Ако е сменено без проверка сега риска не си струва.
Изображение

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”