Променено име - "Нови попадения"

Има какво да се види
Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1031
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 29 сеп 2014 11:51

Ами за съжаление автоматът вътре беше 2416Б, а той е 31 камъка. Затова реших, че тези 21 на циферблата значат ръчно-навиваем. Ще търся тогава 2416 без Б. Някой да има излишен :wink: ?
Абе както и да остане - интересен модел си е, и е в отлично състояние. :banana

Поздрави.
rosen_er написа:Прочети ето тук в каталога 0т 1977г за калибър 2416 21 камъка.
https://picasaweb.google.com/1130982390 ... 5661860178" onclick="window.open(this.href);return false;
Страница 29.
И чак в каталога от 2001г се споменава за 2416В -31 камъка:
https://picasaweb.google.com/1130982390 ... 8858817938" onclick="window.open(this.href);return false;
стр.10
На по-новите машини съм забелязал,че финишът на мостовете различен-имат едни раета.
Изображение
Това не е капак от Амфибия,а просто капак от Восток Автоматик.На тези от Амфибия си има надпис.Там е упомената и водоусточивост 200м (или 20 атм.) в нормалния случай.За НВЧ- 30 -300м.Тук просто е написано :водонепроницаемые.

P.P.Тук колегите от руския форум са дали по-точна датировка на различните типове механизъм 2416:
http://forum.watch.ru/showpost.php?p=20 ... tcount=686" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 29 сеп 2014 13:21

Аз бих го оставил така.Има такива с маркировка на моста 2416В ,но в същото време и 21 камъка на ротора:
Изображение
Не са съвсем ясни нещата.Знам,че разликата идва от камъните на реверсивните колелета,но аз не мога да я различа :mrgreen:В 21 камъковия лагеруват със стоманени ролчици,в 31 - с рубини.Също и по цвета им-на 31 камъковите розовеят. Има един начин за бързо различаване на машина с 21 от такава 31 камъка,на която не гледам сериозно,но....Та тези механизми ,които са с 5 точки по периферията за съединяване на ротора с противотежестта казват били 31 камъкови.Друга минимална разлика е ,че лагерът на ротора на 21 камъка е по-плосък,докато този на 31 камъковият е една идея над ротора.Имам два часовника с 2416Б като за единият съм сигурен,че 31 камъка ,а за другия подозирам че е 21 :) Ще ги разгледам да видя дали мога да открия очевидна разлика без разглобяване.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1031
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 30 сеп 2014 22:15

Ето и днешните пратки.

Може би ви омръзнах с Ракетите, ама това ми е за момента целта:

Изображение

Може би по-интересната е новата Експедиция. В случая просто ми трябваше 24-часов механизъм, каса и циферблат си имах. Е, циферблатът е малко избелял, но мисля, че стана добре:

Изображение

Сега започвам пак да възстановявам конската глава :lol: , като я направя, пак ще снимам.

Поздрави.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 01 окт 2014 10:31

miroman написа: Сега започвам пак да възстановявам конската глава :lol: , като я направя, пак ще снимам.

Поздрави.
Машината ти 99% е 21 камъкова.Разгледах моите и да призная с никаква лупа не мога да видя ролки или рубини има между спиците на реверсивните колела. :mrgreen: Но разликата във височината на лагера на ротора е осезаема.Така че имам 21 и 31 камъкови и двата механизма с маркировка 2416 Б.И като гледам снимка на твоята машина е с нисък лагер - т.е. 21 камъка.

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от nevenbekriev » 01 окт 2014 17:34

rosen_er написа: Знам,че разликата идва от камъните на реверсивните колелета,но аз не мога да я различа :mrgreen:В 21 камъковия лагеруват със стоманени ролчици,в 31 - с рубини.
Изображение

Ролките са в тези 5 ямки и трябва да стърчат максимално когато колелото предава движението. Ролките не са за да лагеруват, а точно обратното - да зацепват колелото към вала му. Такъв механизъм има в контрата на старите велосипеди, в бендикса на стартерите и в т. нар. фрайлауф на вартбург/трабант. Нямам лични впечатлениия от Восток, но този тип с рубинени ролки е при Слава и там е слабо място - след време почват да се плъзгат тези ролки и автоматът не навива.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 01 окт 2014 19:01

Знам че са там,Невене,но не мога да ги видя .Даже на снимка с голямо увеличение.Но не знаех,че са за зацепване :redface Само във Восток ги броят за камъни май.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1031
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 02 окт 2014 20:41

Ето и днешните:

Изображение

Поредната кръгла 2209, ама който не гледа - така е, плаща си. Касата пак е от Делукс :(

Изображение

Квадратната пък е с много мило послание на гърба. По принцип тия стандартните "От колегите" или "За вярна служба" не само не ме трогват, но даже малко ме и дразнят. Обаче този ме разнежи :redface

Изображение

Изображение

Ето и един Полет Амфибия. Най-вероятно е нещо като новодел, защото касата е стоманена и е като нова. Безелът си личи, че е поизносен, също и стрелките. Циферблатът пък е пребоядисван, но дали има оригинално такъв, не знам. Но си е рядко часовничето, и гледам си държи цена...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И един гол механизъм, ще си чака облеклото. Какъв циферблат трябва да му сложа според вас?

Изображение

А от предишните съм пропуснал някои нови покупки:

24-часова Ракета

Изображение

Ракета Самолетче с черен циферблат

Изображение

Лъч отново с черен циферблат. Обаче секундната му стрелка се държи откачено - ту върви, после отскача, после се връща, прескача и изобщо си прави каквото си поиска. Иначе другото върви. Ще пробвам да сменя секундната ос, може нещо да е дефектирала...

Изображение

А с този Заказ пак дърво - безелът бил печатан, а не е лепен. И като се излющи, не може да се вземе от друга каса. Опитах да го боядисам, горе-долу стана, ама не съвсем :lol:

Изображение

Засега толкова, чакаме следващите.

Поздрави, Миро
Изображение

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от plamenhar » 02 окт 2014 20:55

Това са моите.

ИзображениеИзображение

Разбира се ако са верни.
Що да не са.

Още една.

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 03 окт 2014 17:53

Пламка по втората снимка мисля, че трябва друга каса.
Изображение
Иначе отново адмираций за новите невероятни часовници на Миро, Полета е рядък и мисля, че е оригинал. Нещо такова - http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=1506" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1031
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 03 окт 2014 18:37

Тези 2209 ли са :o ? Ако са - браво icon_clap .
plamenhar написа:Това са моите.

ИзображениеИзображение

Разбира се ако са верни.
Що да не са.

Още една.

Изображение
Защото тази е 2609.
atanweb написа:Пламка по втората снимка мисля, че трябва друга каса.
Изображение
За Полет Амфибия знам, че има, и то доста рядък. Но на моя циферблатът ми е подозрителен.
Иначе отново адмираций за новите невероятни часовници на Миро, Полета е рядък и мисля, че е оригинал. Нещо такова - http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=1506" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 03 окт 2014 19:32

Нищо му няма на цифера ,според мен.Секундна трябва да търсиш.Коронката на винт ли е ?

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1031
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 03 окт 2014 20:13

А дали от 30-камъков ще стане?

http://molotok.ru/polet-amfibiya-30-kam ... 08076.html" onclick="window.open(this.href);return false;
rosen_er написа:Нищо му няма на цифера ,според мен.Секундна трябва да търсиш.Коронката на винт ли е ?
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 03 окт 2014 20:20

Нямам представа.Но щом изрично са казали,че е за 30 камъкова Амфибия,може би има разлика.Иначе щяха да напишат-стрелки за Полет Амфибия.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от plamenhar » 03 окт 2014 21:29

miroman написа:Тези 2209 ли са :o ? Ако са - браво icon_clap .
plamenhar написа:Това са моите.

ИзображениеИзображение

Разбира се ако са верни.
Що да не са.

Още една.

Изображение
Защото тази е 2609.

Да,2609 гилоширани са.
Ти попита какъв циферблат да сложиш на твоята машина и затова ги показах.
А,че втория не е вярна касата-да,но може да не е верен циферблата само. :mrgreen:

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1031
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 06 окт 2014 20:10

Днес - ново колетче :yahoo

Изображение

Първо - един комплект Победи Зодиак (тях се чудих в коя тема да ги постна, май и в двете)

Изображение Изображение Изображение Изображение

Котлети всякакви - само четири черни каси, и то едната от друг модел, една е с черни стрелки, три липсващи секундни, няколко счупени баланса - тук ще пада много работа. Но важното е, че три от липсващите ми четири зодиака вече са тук :yahoo

След това - както е нормално, една Ракета 2209. Дали този модел го има и с жълти стрелки, ще търся допълнително. Имам комплект часова и минутна черни, но нямам секундна. Но пък чакам още 5-6 бройки за части, дано там да има...

Изображение

Една друга Ракета - телевизор, но такъв не съм виждал в Българските сайтове и форуми. Не е нещо особено рядко, но не е и супер често срещана.

Изображение

Два Востока, взех ги, защото бяха евтинки :D , а пък единият е в позлатена каса, а другият е с по-рядък циферблат.

Изображение

Един 22-камъков Восток в отлична каса и перфектен механизъм, на вибрографа показа амплитуда над 300 градуса и отклонение под 10 сек./ден.

Изображение

Една интересна позлатена Заря с по-голям размер, също взета заради цената :D

Изображение

И накрая - след като от Китай си купих руски Восток Албатрос "Радио-стая", защо пък от Украйна да не си купя китайски "Двоен ромб" :lol:

Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”