Променено име - "Нови попадения"

Има какво да се види
Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 15 мар 2017 23:05

Ей Росене, страшен си :b

Как го намери, аз търсих поне 15 минути...

Както споменах, правилото за секундната стрелка е така да се каже "задължителна". Ама явно не и за някой руски дизайнер lol2

Както и да е, щом го има в каталог, нека е такъв:

Изображение Изображение

Поздрави.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 15 мар 2017 23:13

Миро ,виж двете каталожни снимки.Касите и на двете Ракети са еднакви - такива каквито са на 2616.В същото време съм виждал снимки на 2616 в другата каса - за 2627.Може да са "котлети",но щом в каталог има снимки на двата модела в една и съща каса(за 2616),защо да не е продуциран и обратния вариант.
П.П.Това правило за секундната дали е така?Какъв цвят трябва да са касите на часовници с червена,бяла(не никелирана,бяла боядисана),синя......секундни :wink:

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 15 мар 2017 23:20

Правилото е само за сребърна/златна стрелка естествено :). Щветните са си цветни, включително бяло и черно.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 02 апр 2017 18:00

Здравейте,

ето какво посъбрах тия дни:

Изображение

Хубава Стрела, всичко си е както трябва - каса, капак, мостове, маркер, номер. Направо отива в колекцията :)

Изображение Изображение Изображение

Доста рядък юбилеен Командирски, с 50 в звездата и съответния капак. Помъчих се да се сетя какво се е случило в 1918 (за 1917 знам), ама не можах, пък и не ми се търсеше.

Изображение Изображение

Още една 30-камъкова Амфибия на Польот. Има и 23-камъкова, но тя вече не е интересна :D

Изображение Изображение

Още една 22-камъкова Слава:

Изображение

Един много рядък Восток. Рядкото му е касата, разбира се, и си е в пълна комплектация с подходящи циферблат и стрелки. Споменавам го, защото вчера купих още един с такава каса, но със сменен циферблат и стрелки (той още не е дошъл):

Изображение

И накрая какво си спретнах. На първата снимка се вижда една Победа с "меден" циферблат. Тя беше в каса от Штурманские, тип 2, и със съответните стрелки. Механизмът си беше 15-камъков 1 МЧЗ. Намерих и някаква друга каса и стрелки, а към нейните добавих един механизъм Спортивние, и стана полу-готов Штурманские. Стрелките си ги запълних сам :) . Само чакам циферблат. Пазаря се с един руснак, ама му иска малко по-скъпо, отколкото ми се струва справедливо :lol: . Че видим, то май от другаде няма откъде, може и накрая да клекна...

Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 02 апр 2017 18:42

Нали харесвам Востоците.....най- много ме впечатли този с релефната каса.Същият такъв го има и в кадетски(юношески) размер.Може и дамски да го водят.
Всички са много добри находки. icon_clap
А "викито" дава отговор за 1918г:
"с 19 июля 1918 официально — РСФСР"
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%B8%D1%8F" onclick="window.open(this.href);return false;

П.П. намерих Востоците.Водят ги подаръчен комплект - мъжки+дамски:
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 02 апр 2017 21:43

Поредните поздравления от мен!
Темата ти е на много високо колекционерско ниво. Не какво и да е. Чрез твоите находки аз разбирам, че съвсем не познавам всички съветските модели. Също така и са в много добро състояние!
Много си напред с любимите ти модели. Нямаш стигане Миро.
Браво!
Изображение

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от sharky1973 » 03 апр 2017 07:19

Другият вариант за 1918г. е - създаването на Съветските въоръжени сили, демек, съветската армия.
А Востока с гравираната каса е невероятен - бих го носил с голям кеф!!!

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 03 апр 2017 07:42

sharky1973 написа:Другият вариант за 1918г. е - създаването на Съветските въоръжени сили, демек, съветската армия.
Даже по-вероятно това да е повода за юбилея. n_thumbsup

Ice eyes
Напреднал
Reactions:
Мнения: 102
Регистриран: 19 дек 2013 21:40

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Ice eyes » 03 апр 2017 15:20

Фантастична каса,но и циферблатът е един път,като добавим римските цифри и готините стрелки се получава много висок клас часовник,поне за мен.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 12 апр 2017 19:51

Здравейте,

използвам темата, за да покажа нещо, което ми се струва изключително рядко - 30 камъков механизъм Польот 2627 с лагер на ротора и индикатори на ден и дата:

Изображение

Историята е интересна. Съвсем случайно, ровейки в руския avito.ru (подобен на нашия olx.bg), попаднах на един лот механизми. Един от тях беше Орбита, три бяха с лагер на ротора, няколко обикновени 30-камъкови и няколко 29-камъкови. Състоянието на самите механизми беше обшо взето лошо, но циферблатите на Орбитата и на няколко 29-камъкови бяха много добри. Затова реших да се пробвам да ги взема. Естествено, няма да пратя в Русия пари напред, и помолих един задочен познат руснак от един форум да ми ги купи и да ми ги прати заедно с часовниците, които купих от него. Те също са интересни (Полюс, Штурмански тип2, Янтар, Победа'47 и други), но тях ще ги снимам по празниците и ще ги покажа. Та за механизмите, пратих пари на моя познат и той ги купи. Прати ми пратката на 20. февруари. Тя напусна Русия и ... изчезна. Повече от месец нямаше движение в тракинг-системата. Вече я бях отписал, даже помолих руснака да подготви оплакване към Руската поща, и изведнъж - приятна изненада, появи се в София. Вчера я взех, а днес разглеждам по-подробно. И изведнъж виждам този механизъм :yahoo

На него си е написано 2627:

Изображение

Циферблатът е с интересно закрепване, не към самия механизъм, а към ринга. Така се закрепват циферблатите на Восток 2427/2428:

Изображение Изображение

Ето и под циферблата:

Изображение

И под диска за деня:

Изображение

За съжаление и двете винтчета за закрепване на механизма към ринга са счупени, ще трябва да мисля как да ги разяждам:

Изображение

Ето и самия циферблат. Тук липсва рамката на отвора за индикаторите, вижда се следа от лепилото, с което е била залепена. Ще трябва да търся от някакъв друг механизъм, може би от 23-камъков 2627. Но е очевидно, че не е някакъв самодел с прорязан отвор, а си е оригинален.

Изображение Изображение

И преди бях чел, че тези механизми с лагерите са редки, но все пак изпадат от време на време, аз даже в момента имам в еБей магазина си обявени два - с и без датник. Но за ден/дата не можах да намеря никакво друго инфо, освен една схема с части. Нито снимка на часовник, нито дори само на механизма. Дали някой случайно не го е виждал в някой каталог?

PS. Успях, открих го! :yahoo

Изображение

Другите часовници и механизми - по-нататък :lol:

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 12 апр 2017 22:01

http://forum.watch.ru/showpost.php?p=22 ... tcount=224" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 16 апр 2017 15:58

Христос воскресе!

Използвам празника за още малко снимки. Реших, че няма смисъл да ги показвам в състоянието, в което пристигат. Тук, във форума, се показват такива чудесии по ремонти, полирания и възстановявания, че мен ме е срам изобщо да споменавам елементарните подмени на части и циферблати. Затова направо в завършено (или почти) състояние - ето част от пристигналите:

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Тук се постарах малко повече, защото циферблатът си е хубав. Ама като няма стрелки .... ами взимаме каквито има, от Молния. Първо им отрязах връхчетата, после с дремелчето съвсем леко ги оформих, и се получиха т.нар. "стрелки-мечове". Каквито няма в никой каталог, но все пак са много добре изглеждащи. Естествено и централната секундна е с дълга опашка, там няма какво да направя. Двете малки успях да ги намеря в Русия, вече трябва да пътуват

Изображение Изображение Изображение

Пристигна и един Полюс, с кофти стъкло и неправилна коронка. Но поне беше с антимагнитна вложка под капака, и от двата ми си сглобих един по-добър. Вторият чака стъкло, коронка, евентуално стрелка, и съвсем евентуално антимагнитна вложка :)

Изображение

В предишния пост споменах едни механизми, единият които беше Орбита.За съжаление оста на ротора беше счупена, а се оказа, че не разполагам с резервен механизъм от най-ранните. И без това нямам каса-"хлопушка", реших, че ще правя кюфте, и ще заминава към Бея. Та, смених моста с оста на ротора с такъв от по-съвременен Польот (поне намерих кирилски ротор), сложих го в Польотска каса, и voila:

Изображение Изображение

Съвсем прилично, струва ми се. Сложил съм временно високо стъкло, поръчал съм ниски, утре трябва да си ги взимам (заедно с останалите каси, та тогава ще довършвам темата от тия дни). И последно за днес да покажа един запазен Янтар:

Изображение Изображение

Поздрави, и весели празници!

Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 16 апр 2017 21:21

Споменаваш антимагнитната вложка под капака на Полюса,та ми стана любопитно там ли е тази под циферблата?

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 16 апр 2017 23:15

rosen_er написа:Споменаваш антимагнитната вложка под капака на Полюса,та ми стана любопитно там ли е тази под циферблата?
Да, и двата Полюса имат антимагнитна вложка под циферблатите n_thumbsup
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 20 апр 2017 23:15

Здравейте,

ето още една новодошла Стрела:

Изображение Изображение Изображение

И трите от последния месец заедно:

Изображение

От известната таблица с 11 циферблата ми остана да намеря само бялата Sekonda без тахиметричната скала. Е, и бял Полет без тахиметър не бих отказал, защото моята бройка е с лош циферблат.

Поздрави, Миро.
Изображение

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”