Променено име - "Нови попадения"

Има какво да се види
Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 12 апр 2016 20:57

Добър вечер колеги,

Да се похваля:

Изображение

По едно време имах две Орбити, ама един колега отнесе едната. И двете бяха от по-редките, с матов циферблат. Дълго време не се появяваше нищо подходящо, естествено това не го броя:

Изображение Изображение Изображение

А пък когато се появеше, цената стигаше над границата (и то доста), която съм си определил. Е, преди две седмици в директен контакт ми предложиха тази много хубава Орбита на горе-долу прилична цена. Въпреки че в момента не ми влизаше в плановете, не можах да я откажа. За снимките сложих една интересна верижка, ама май не му ходи. Ето и снимките:

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Liani » 12 апр 2016 21:30

Миро, страхотен е!!! Много ми харесва!
Аз го виждам с черна кожена каишка, ще се получи красив дрес часовник.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от varban » 12 апр 2016 23:07

Този всичко търпи - черна, кафява, жълта. Стига да е с дискретен шев.
Класика на 1 МЧЗ, и по дизайн, и по механизъм.

Честито!

Като преборя Лучовете (вече им идва реда - Росеновата Слава е на настройка, иначе работи; следващите са направо 3055 :)) , ще правя един орбитален Полет от миналата година. Цифер подобен, само че Poljot... добре, че не беше Орбита, щото щеше да е по-скъп :)

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от bukoev » 13 апр 2016 14:42

Страхотен е Миро честито,мечта за всеки колекционер един от тях сам аз ха ха ха.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 16 апр 2016 00:21

Добър вечер, или добро утро :)

Таман приключих борбата успешно, и веднага бързам да се похваля:

Изображение

Както напоследък често ми се случва, и с този часовник се случи история.
Забелязах го в Аукро-то, в описанието написано, че работи като часовник, но като хронометър - не. Снимка на механизма нямаше, затова помолих за такава. Ами то почти нищо нямаше останало от хронографския моул, как да работи :). Тъй като бях купувал механизъм за донор, погледнах и ми се стори, че всички липсващи части ги имам. Важното ми беше, че всички видове оси, включително и секундното колело с двойна ос са здрави. След пазарлък и сериозна корекция в цената, часовникът пристигна. Въпреки, че работеше, не ми хареса амплитудата, и реших така и така хронографската част я няма, да взема да го смажа. Разглобяване, потапяне в бензина, почистване, смазване и таман на края - изпускане на пода n_sad . Естествено оста на секундното колело се счупи n_sad n_sad n_sad . Петнайсет минути не можах да се успокоя, добре че си имам правило да хващам часовник напълно спокоен, че не се знае какво ще направя ядосан. Еми какво да направя, станалото - станало, 40 долара отидоха, че и десет дена чакане. Междувременно открик, че нямам едно чукче, което удря двойното чукче, което нулира хронографа. Имам познат антиквар, който имаше също донори, и с него бартеросахме частите. Вчера дойде и колелото от Англия, вечерта спокойно седнах и сглобих механизма. реших да го оставя един ден да работи , за да видя дали нещо няма да запецне. Е нямаше, затова тази вечер продължих. Най-трудно се оказа настройването на системата за предаване от секундното към минутното хронографски колела. Поне 20 пъти въртях регулиращия винт, с толкова малко, че явно няколко пъти просто ми се е струвало, че го завъртам. Е, накрая го напаснах, прехвърла си само една минута и се застопорява отлично.
Ето още няколко снимки:

Не е като нов, но бих казал, че е в доста добро състояние. Приличен корпус, добър циферблат (само тахиметричната скала е обезцветена), запазени стрелки.

Изображение Изображение

Всичко по часовника си е както си следва - ромб на основната пластина, надпис "19 камней" на хронографския мост, и номер 11022, полагащ се за Стрела.

Изображение Изображение

Подбрах му една кафява текстилна каишка, но не нато, а от две части - мисля, че си паснаха отлично с часовника, Ето естествено и снимка на ръката:

Изображение

Дано ви е харесал.

Поздрави, Миро.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Pavlin » 16 апр 2016 06:09

Браво! Аз само мога да си мечтая за разглобяване и настройка на хронограф...

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 16 апр 2016 08:33

Pavlin написа:Браво! Аз само мога да си мечтая за разглобяване и настройка на хронограф...
Разглобяването и сглобяването са малко по-сложни от обикновен часовник. Трудното е да запомнит кое винтчее откъде е :), защото са доста различни (за разлика от обикновен часовник) и има значение. За да могат да се въртят лостовете, съответните им винтове в частта към главата нямат резба. И ако сложиш нормален с резба, затягаш лоста и не става.

А регулирането е още по-лесно, но е много по-туткаво, защото там всичко е проба-грешка. Понякога трябва да изчакаш една минута, за да видиш дали е регулирано правилно. Например споменатата система за предаване на импулс от секундното към минутното хронографско колело.

Сега вече на отпочинала глава виждам какво съм пропуснал да отбележа - коронката на часовника не е оригинална. Добре, че две оригинални пътуват към България :)

Поздрави, Миро.
Изображение

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от storyteller » 16 апр 2016 09:02

Много съм впечатлен - и часовникът хубав, и майсторството постоянно се развива (аз не си и помислям да пипам 3017) и сърцето здраво (щом нищо не му е станало при изпускането).

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Liani » 16 апр 2016 13:31

Браво Миро!

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 16 апр 2016 13:53

storyteller написа:Много съм впечатлен - и часовникът хубав, и майсторството постоянно се развива (аз не си и помислям да пипам 3017) и сърцето здраво (щом нищо не му е станало при изпускането).
Ха-ха, то добре, че балансът още не беше монтиран :lol: , че не се знаеше тогава сърцето как щеше да е.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 16 апр 2016 18:08

Аз също те поздравявам за положения труд и за крайния резултат.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от varban » 16 апр 2016 19:16

Присъединявам се :)
Яка работа!

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от percusst » 18 апр 2016 08:40

С голямо закъснение, поздравления и от мен!

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 19 апр 2016 21:14

Здравейте,

днес дойде едно по-нестандартно колетче:

Изображение

Само един часовник, ама какъв :)

Изображение Изображение

И много части. За първи път виждам как изглежда нов циферблат на 30-камъкова Польот Амфибия. Ще почака до събота, да помисля как да си спретна "нова" Амфибия:

Изображение

Ето един НОС цифер и за 23-камъкова. Само стрелки трябват, и ще си спретна поредната:

Изображение

Най-редкият циферблат за 23-камъкова Ракета 2209 - т.нар. "секторна". Употребяван, но доста прилично запазен. С него изкарах късмет - обявиха го, офертирах и го купих в рамките на 10 минути. После още няколко човека питаха за него :)

Изображение

Един механизъм от двойно-календарен Восток, купих го само заради пружинката, която фиксира диска с дните от седмицата:

Изображение

И накрая няколко коронки, отново НОС - две за Польот Амфибия и две за Стрела 3017:

Изображение

Абе доста работа ще пада, докато наместя всичко по местата :)

Поздрави, Миро.
Изображение

Dennis_b
Специалист
Reactions:
Мнения: 599
Регистриран: 22 юли 2012 01:58
Местоположение: Смолян

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Dennis_b » 19 апр 2016 23:36

Поздравления, много и при това редки неща само в един колет, 30 камъковата амфибия с механизъм на полет от онези с лагер ли е или е със стандартния 2616
Нестандартното мислене изкривява вижданията за света...

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”