Променено име - "Нови попадения"

Има какво да се види
Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 11 дек 2014 00:25

Pavlin написа:Прекрасни попълнения! Ракета Амфибия мисля че все още нямаме във форума.
Е, вече имаме две :)

Изображение
Изображение

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от bukoev » 11 дек 2014 02:28

Честито много са хубави.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Pavlin » 11 дек 2014 08:06

Пропуснал съм...

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 16 дек 2014 22:59

Днешните попълнения (показвам само интересните, няма смисъл да снимам "пълнежните"):

Два Востока с ден/дата

Изображение

Автоматичен 2427А:

Изображение Изображение

и ръчно-навиваем 2428

Изображение Изображение

Ето и един Штурмански с дата и хак:

Изображение Изображение Изображение

Всичко си му е оригинално (личат си износвания на стрелките, както и паднали луми-точки зад маркерите) :yahoo . Чудя се дали да ги освежавам, или да си ги оставя автентични...

Поздрви, Миро.
Изображение

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от bukoev » 16 дек 2014 23:49

Браво Миро много добри часовници пак ни показваш,Щурманския е велик честито.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 17 дек 2014 18:00

Много интересни Восток пък и много запазени. Направо красавци.
Щурманския е за завист.. поредната. Дано го запазиш в БГ.
Поздравления!
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 27 дек 2014 22:26

И между празниците ставали чудеса :). Две пратки, изпратени на 23-ти декември от Самара, днес ги взех от пощата в Пловдив. А с тях и още двенки от друг продавач (изпратени на 21-ви). В тях основно пълнежни, на ето и по-интересните:

Два Востока 2428 (ден/дата), по един и от двамата продавачи. Даже единият ми е пратил като подарък допълнителна каса+циферблат, ама механизъм откъде...

Изображение

Един интересен Мир. Имаше го същия, в позлатена каса, но с надпис Восток (и четири пъти по-скъп :(, та го пропуснах)

Изображение

Един Польот 23 камъка, от най-първите, даже и ДеЛукс не пише

Изображение

Ето и три победи Зодиак НОС, че да заместя поизползваните каси в комплекта

Изображение

Накрая - още един Штурмански. Този обаче е с вътрешен ринг, който се върти с коронката отляво. Не знам дали Штурманские са излизали в такива каси, май ОКЕАН трябваше да е така. Пък и циферблатът изглежда новодел, секундната стрелка на хронографа не е самолетче...

Изображение

Изображение

Изображение

Ето ги двата един до друг:

Изображение

Изображение

Поздрави и весели празници

Изображение

Миро.
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Torro » 28 дек 2014 14:53

Ехаааааа!
Ето това се казват Коледни подаръци! Уникални часовници! Завиждам ти благородно! Е, имам и някои не съвсем благородни помисли за часовниците ти! :lol:

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 09 яну 2015 22:58

Доста отдавна не бях поствал, но ето че днес дойдоха две покупки. Първата се състоеше от четири (да, човекът така си поства - пощенски плик с максимум 5-6 часовника вътре) пощенски плика. Общо взето - нищо скъпо, но си избрах по-интересни часовници. По-голямата част са неработещи, но потенциалът за оправяне е много висок. Ето обща снимкка:

Изображение

И така - започвам с няколко механизма. Четири ДеЛукса, като един от циферблатите е в много добро състояние, втори - малко по-лош, но все пак съвсем използваем. Продавачът твърди, че са работещи, ще ги видим. Най-радостният за мен е обаче циферблатът от Ракета 2209, тъмно-червен. Такъв нямам, досега само веднъж съм виждал в ЕБей, участвах за часовника и заложих снайпера на 80$, но той се продаде за $184 !!!! А сега - не само циферблат, а и стрелки, че даже и механизмът работи, на едноцифрена цена :D

Изображение

А, щях да забравя - Искрен ме беше помолил да му търся Победа с червено 12 (и по-точно циферблат). Последният механизъм беше такъв, неработещ, но циферблатът все пак може да се ползва. После ще му пиша :b

Продължавам с две Амфибии и два Командирски - малко по-нестандартни модели.

Изображение

Следват три интересни Востока - един "Карлсон", още един с коронка на 2 ч., и един "Рибено око".

Изображение

Ето и четири Ракети - една антимагнитна, две юбилейни и една за пълнеж (не знам защо, но този модел ми е вървежен в ЕБей, явно си го харесват)

Изображение

Две много добри попадения - Радуга и отново Победа "червено 12", но с рисуван циферблат. На тях ще трябва да им обърна повечко внимание, с тях може би ще си избия цялата доставка :D

Изображение

Слеващите са три Востока - един юбилеен и два в каси от "Дружба" :yahoo . Всъшност основно заради касите ги взех...

Изображение Изображение

И накрая едно Примче, също обещаха, че работи, да видим...

Изображение

Другото колетче от Русия съдържаше доста по-скъпи нещица:

Изображение

Първо - един Урал в странна бяла каса. Капакът и със сигурност е за машина с централна секундна стрелка (изтумбен). Но за съжаление механизмът се оказа ... Молния, най-вероятно е отчупено връхчето на секундното колело:

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение

Другият също е странен - Ракета амфибия, но с циферблат "Корнавин", и с някакви обикновени стрелки.

Изображение Изображение Изображение

Хубавото е, че от предишните Ракети ми остнаха ми остана сравнително запазени циферблат и стрелки.

Изображение

Само още се чудя как е по-ценен, с циферблат "Ракета" или с циферблат "Корнавин" :D . Защото Ракети все пак се виждат, ама Корнавин Амфибия - май не съм виждал досега...

Ами това е днес, утре идва още едно малко руско колетче, трябва вътре да има една Дружба с чужда каса, таман да си окомплектовам още една :)

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от varban » 10 яну 2015 10:02

Епичен спор за корнавини, кардинали и ракети амфибии с шарени цифери: http://forum.watch.ru/showthread.php?t=28560&page=39" onclick="window.open(this.href);return false;

Александр2 твърди, че това е проидукция на ПЧЗ, ама лява. Народът не вярва, щото такива часовници хич не са малко.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 10 яну 2015 10:56

Отново впечатляващи попълнения.
Аз бух гласувал да се запази оригиналът т.е. Корнавин. макар, че съм голям фен на Ракета, мисля, че запазването на оригиналната визия на добре изглеждащ часовник е възможно най-добрия вариант с цел запазване на богатството и разнообразието на съветски часовници.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 10 яну 2015 11:19

varban написа:Епичен спор за корнавини, кардинали и ракети амфибии с шарени цифери: http://forum.watch.ru/showthread.php?t=28560&page=39" onclick="window.open(this.href);return false;

Александр2 твърди, че това е проидукция на ПЧЗ, ама лява. Народът не вярва, щото такива часовници хич не са малко.
Върбане, благодаря за линка. Зачетох няколко страници. Този Александр2 казва, че лично той е работил в завода, и точно при Амфибиите. Според него ОФИЦИАЛНИ са само РАКЕТА на кирилица, черен циферблат. Т.е. заводът ги е произвеждал по документи. Всичко останало - RAKETA, CORNAVIN, CARDINAL, цветни циферблати - пак са се произвеждали в завода, но от работници "за лично ползване", за продажба "на черно".

Така че за мен съмнението отпадна - слагам си оригиналния черен, а ако някой го интересува червен "Корнавин", да казва. Иначе заминава в Ебей :)

Поздрави.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Pavlin » 10 яну 2015 12:10

Ако версията да е вярна, незаконният е много по ценен за мен. Колко такива ще има?
Но аз не вярвам 100% само на думите на един човек.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от varban » 10 яну 2015 12:26

На твое място щях да постъпя по същия начин по две причини - естетическа: черен цифер по лови око, и сантиментална: марката Ракета за мен значи много, а Cornavin и Cardinal - нищо :-)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от varban » 10 яну 2015 12:33

Pavlin написа:Ако версията да е вярна, незаконният е много по ценен за мен. Колко такива ще има? .
Май много :-) Разправят някъде около линка, че се срещали 1:5.
Pavlin написа:Но аз не вярвам 100% само на думите на един човек.
Александър е сериозен колекционер, но понякога притегля фактите за ушите :-)
Много от това, което пише, е проверено. Най-сериозния спор е по повод на разработката на 2409 в ПЧЗ. Според мен той даде достатъчно доводи за тази теза, включително живи часовници с марка Ракета, с лого на ПЧЗ на механизма и с конструктивни разлики от чистополските калибри.

За конкретния случай - нямам мнение. Ама мога да питам тоя-оня. Ако ми отговорят, ще докладвам :-)

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”