Променено име - "Нови попадения"

Има какво да се види
rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 03 авг 2017 05:55

miroman написа:Здравейте,
Този Спутник има много странен циферблат. Прилича ми на "дефектен" - отпечатали са първо черния цвят, след това нещо не им е харесало, и преди да отпеяатат следващите цветове, са го отделили. Някой има ли друга идея?

Изображение Изображение
Поздрави, Миро.

И двата часовника са интересни .Но за мен са нещо ново и възникват въпроси :)
Циферблата за Спутника не знам дали "дефектен",но освен това което виждаш ти,забелязах,че и надписите не са в полукръг (като на стандартният часовник) а"прави".И двата надписа."Им. Кирова" е стандартно. От останалите неща - "опашките" на ракетките -маркери са по-широки(тези средните стабилизатори) от на стандартния.Странен и ако е заводско изпълнение е нещо различно .Стрелките не ми стоят хармонично,но може на мен така да ми се струва.Според мен са от по-късен Полет.

Славата е ясно,че е от експортните във "вносна каса",но защо вътре е механизъм 2602 за Победа на 2 МЧЗ?Бранда Слава не се ли появява по-късно, заедно със съответния калибър?
Това ми прави впечатление от пръв прочит.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1031
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 03 авг 2017 11:53

rosen_er написа: И двата часовника са интересни .Но за мен са нещо ново и възникват въпроси :)
Циферблата за Спутника не знам дали "дефектен",но освен това което виждаш ти,забелязах,че и надписите не са в полукръг (като на стандартният часовник) а"прави".И двата надписа."Им. Кирова" е стандартно. От останалите неща - "опашките" на ракетките -маркери са по-широки(тези средните стабилизатори) от на стандартния.Странен и ако е заводско изпълнение е нещо различно .Стрелките не ми стоят хармонично,но може на мен така да ми се струва.Според мен са от по-късен Полет.
Наистина този е по-"странният". Циферблатът не изглежда ръчна изработка или пък "след-работа-направен-на-частно-за-да-се-продаде-по-скъпо". По-скоро оригинален Спутник би се продал по-скъпо, според мен :)
Стрелките и на мен не ми се връзват, но откъде да видя какви са оригиналните lol2
Славата е ясно,че е от експортните във "вносна каса",но защо вътре е механизъм 2602 за Победа на 2 МЧЗ?Бранда Слава не се ли появява по-късно, заедно със съответния калибър?
Това ми прави впечатление от пръв прочит.
Може би това е "прародителят" на бранда "Слава". :yahoo Показвал съм например модел с "ден от седмицата" (тип "Сатурн"), но за износ, брандиран "Raduga" - нищо общо с оригиналната "Радуга". Защо пък да не са взели Победа, за да не дразнят западняците да са я преименували Slava, а после да им е харесало името, и да са започнали в завода да произвеждат вече реалната Слава :D
Иначе не се съмнявам, че механизмът е оригинален - с малка секундна стрелка е, а на моста е гравирано допълнителен надпис на латиница.

P.S. В WUS ми показаха една тема, където се обсъждат и са показани още 2-3 такива Слави: http://forums.watchuseek.com/f10/unusua ... 95170.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Има и със 17-камъков механизъм, за който считат, че е по-ранен. Интересно, но всички са отлично запазени :lol:
Още по-интересно ми стана, като видях за колко я е купил n_sad . Аз платих май три или четири пъти повече n_sad . Късметлия човек.

Поздрави.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Seikosha » 05 авг 2017 16:02

Забравяте нещо. Марката Слава макар и в дамски часовници 2МЧЗ произвежда още преди 1960г. Слава камертон е също от началото на 60-те Има и едни много тънки и фини мъжки модели с 1601 вътре и те пак са Слава.

Изображение


Доколкото знам ,тези каси като на Мировата, са поръчвани във Франция и маркировката за позлата също е френска,но не мога да си спомня в момента на кой производител.
Много готин редкаж Миро n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 05 авг 2017 16:50

Така е,но историята на 2МЧЗ е малко неясна.Не е много ясно (въпреки Википедито - там има доста несъответствия, които се коментират из форумите,като например датата на откриване на 2МЧЗ,която излиза десетина години по-ранна от 1МЧЗ) и от кога използва бранда Слава.
Ето един пример със секундомер (един от продуктите, с които се гордее 2МЧЗ) които до края на '60-те години не е носил бранда Слава,а само 2МЧЗ:
Изображение
Мисля,че започват да ползват Слава през 63 година,тогава сменят и логото на завода,но може и да греша(не ми се рови в момента)
Старото лого:
Изображение
Новото го знаете.
За Слава транзистор се коментира ,че се произвежда от средата на 60-те до средата на 70-те години.
Та затова ме изненадва механизъм с 15 камъка и бранд Слава.По това време са имали по-новият 17 камъков механизъм влаган в Старт(дори с противоударно).
Миро,мисля,че 17 камъков механизъм на 2МЧЗ се появява доста по-късно от 15 камъковият.
Такива ти ми работи :

По-интересно ми е виждал ли е някои модел Спутник без земното кълбо по средата на цифера,защото правите надписи го изключват.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Seikosha » 05 авг 2017 19:55

Бранда Слава е преди още да се преименува завода,какъвто е и случая с Восток. Дамска Слава ,има в каталога за 1960г. наедно с такива марки като Заря, Ера, Звезда, Волга, Весна, Сура.
Мировата Слава има дизайн по-скоро на часовник от 50-те с този извит надпис около малкият събдайъл. На цифера си му пишат 15 камъка и защо да не приемем ,че е произведен по-рано? Интересното е ,че и дамските Слава са с надпис на латиница и не е ли възможно ,това да е била търговска марка за експорт, а после след преименуването да се пише и на кирилица. Механизма с 17 камъка се е произвеждал само от 1957 - 1959г. а и не е задължително дори и в този период, да слагат такъв в експортен модел. Слава камертон се появява през 1964г. ,малко ме съмнявам да е произвеждан 10г. ,сега щяха да бъкат аукционите с него.
Колкото до 2МЧЗ е "по-стар" от 1МЧЗ с 6г. През 1924г. се създава МЕМЗ (с обратно Е) а в 1930г. въвежда нова поточна линия,а с това го изпреварва месеци по-рано 1МЧЗ и за това МЕМЗ става 2МЧЗ.
Спутникът за мен ,не е серийно производство и може да бъде каквото си ще,или каквото му вменят :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 05 авг 2017 20:55

Има верни ,има и неверни(или неточни )неща в поста ти.
Seikosha написа: Механизма с 17 камъка се е произвеждал само от 1957 - 1959г. а и не е задължително дори и в този период, да слагат такъв в експортен модел.
Ето периода на производство на този механизъм:
Изображение
И точно защото дизайна на Славата на Миро прилича на часовник от '50-те години(но пък механизмът е с бутон за ремонтоара ,а и няма маркировка за дата,което говори за производство след 60-та година),се учудвам защо не са ползвали този механизъм,който е от този период долу-горе.
За СлаваТранзистор говорят за производството 1960 до 1970.Има поне три (дори четири - пет) дизайна на часовника,което означава ,че е произвеждан доста дълго.От "по-модерният" дизайн (който е напълно в стила на '70-те години) има такава с №022 681 - хич не е малко като бройка.Какво се е запазило до момента и какво се продава........не знам.Ето часовника:
Изображение
Изображение
Няма никакво значение,чеша клавиатурата :)
Надявам се Миро да не се люти много :wink:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Seikosha » 05 авг 2017 22:26

Аз съм ти го казвал вече какво ти пречи на тебе, а именно стесненият панорамен ъгъл на зрение.
Изобретеният от Макс Хецел електронен механизъм,наречен "камертон" се появява в края на 1960г.

Изображение

".....Часовниците на Bulova, "Accutron" [10] , продавани за първи път през октомври 1960 г. [11..."

Да не искаш да ми кажеш ,че съвецкият промишлен шпионаж е докопал за нула време техническата документация,предала ги е на руските конструктори и те са успели за два месеца да модифицират механизма,да го предадат на 2МЧЗ които за два дня да го пуснат в производство :D Ай с'я, не става.
Това е което пишат самите Славналии в каталога си от 1976г.

".....В конце сороковых и в пятиде-
сятые годы было освоено мас-
совое производство карман-
ных часов "Салют" и "Мол-
ния", женских наручных ча-
сов "Эра", мужских наручных
часов "Победа", малогаба-
ритных будильников, секун-
домеров. Впервые в отече-
ственной часовой промыш-
I'\Е!ННОСТИ в 1961 г. были изго-
товлены наручные электри-
ческие часы, 'в 1964 г. вне-
дрены наручные электро-
нно-механические камерто-
нные часы, а с 1966 г. начато
массовое производство элек-
ронно-механических балан-
овых будильников...."

Това е. Ай ще се чуем пак до година, да не спамя във форума, а Миро се люти сега повече за едно кръстовище :lol: Мир вам и :b

.....и не,че ме интересува и не,че е толкова важно наистина,чеша си мъдите просто. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 05 авг 2017 22:54

Seikosha написа:Аз съм ти го казвал вече какво ти пречи на тебе, а именно стесненият панорамен ъгъл на зрение.
.............
.....и не,че ме интересува и не,че е толкова важно наистина,чеша си мъдите просто. :)
Чеши каквото решиш!
Ма да ми определяш ъгъла....айде нЕма нужда.
Закачил си се за една изпусната дума,неточност случайно допусната в последният ми пост.Я виж един пост по-горе какво съм рекъл :wink: :
rosen_er написа:........
За Слава транзистор се коментира ,че се произвежда от средата на 60-те до средата на 70-те години
...........
Ма като няма за какво друго да се хванеш .......почваш с простотиите и ....чесането на ......Чеши!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Seikosha » 06 авг 2017 01:22

.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1031
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 15 авг 2017 21:31

Здравейте,

С последните няколко почръчки реших да пробвам някои други схеми :)

1. Първата доставка - около 40 часовника за части - циферблати, стрелки, каси, безели и т.н. Някои от механизмите даже имат и баланси :).

Изображение

Все пак като за по 6 лв. (толкова ми излязоха с транспорта) ми се струва прилична сделка :)
Тъй като ми се струват абсолютен сбирщайн, мисля да ги разглобя всичките, да отделя по-хубавите компоненти и да се помъча поне 10-15 да подкарам. И да имам части за още поне 10, ако намеря механизми :lol:

2. Втората пратка - около 20 NOS часовника Восток:

Изображение

Има 2409 с бял циферблат:

Изображение

2214 със син циферблат (тук май едните стрелки не са от този модел):

Изображение

и 2209 с някакъв странен цвят, (да го кажел зелено-кафяв:

Изображение

За съжаление са засъхнали, трябва профилактика. Пускам ги и за продаване, ако някой го интересува, да погледне в търговската част.

3. И третата пратка - 10 NOS комплекта за Польот Аларм:

Изображение

Комплектът съдържа: каса с безел, капак, ринг и вътрешна стяжка за закрепване на механизма (няма гумената изолация), две коронки, циферблат.

Изображение Изображение

5 бр. са с бял безел, 5 с черен

За да направите часовник, трябва механизъм с ремонтуари, стрелки и гумената изолация. Съшо търсете в "Продава" :wink:

Ами това е, нищо особено, просто съвсем друга насока...

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1031
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 03 ное 2017 20:56

И сега какво стана, всички снимки изчезнаха n_sad

Реших, че няма смисъл да поствам вече показани модели. Е, ако изпадне нещо в НОС състояние...

Та ето какво непоказвано дойде:

Изображение

Не са нещо супер рядко, ама все пак...
Луч биколор:

Изображение

Механизма няма какво да му се гледа. Мисля, че по-интересен е т.нар. "Капитански" хронограф, на основата на Молния. За съжаление в момента нямам такъв размер стъкло, утре ще търся по часовникарите.

Изображение Изображение

И механизма:

Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 04 ное 2017 21:07

Явно кризата със хостинга на снимките е преминала. Често се получава. Всичко назад е видимо нормално.
И новите заслужават да бъдат на тази страница. Наистина малко са щастливците които има се радват.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Seikosha » 05 ное 2017 01:12

На мен пък ми е интересно кой е направил хронографският модул. Прилича на старо Валжу от 30-те Иначе и двата часовника са огън и въобще,покрай тая тема на Миро,баялдисах да мечтая за кое по напред. :lol:

П.П. Имам и едно чудене и понеже се писа в тая тема,ще го пиша тука . Нека да не се вземе като заяждане, но по-назад в темата Росен казва ,че Слава Транзистор се е произвеждала от средата на 60-те до средата на 70-те? Това са си да кажем десет години и можем ли да си представим макар и малки серии ,що нещо трябва да се е произвело за толкова години, а аз понеже съм болен да си намеря една такава ,нийде не намирам по аукционите всемирски. n_sad Не е ли малко странно това.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 05 ное 2017 13:26

https://m.ebay.com/itm/SLAVA-TRANSISTOR ... SwIgNXm6Zu" onclick="window.open(this.href);return false;
https://meshok.net/item/61787219_%D0%A0 ... 0%B0%D1%83" onclick="window.open(this.href);return false;

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от Seikosha » 05 ное 2017 14:48

А да знае някой как става пазаренето от руският сайт?
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”