Часовниците на penchod

Има какво да се види
penchod
Reactions:
Мнения: 71
Регистриран: 09 юли 2013 09:30

Часовниците на penchod

Мнение от penchod » 10 авг 2014 21:25

Здравейте,

След като от много време се оглеждам да си взема някакви часовничете, които да ми харесват, днес най-после намерих три броя и нямам търпение да се похваля. Ще се радвам ако ми кажете и нещо повече за тях, защото поне за двата не намерих много инфо. Също ще се радвам, ако ми кажете, дали има видими интервенции или иначе казано франкенщайнизиране :)

Започвам с първия, my precious :) :
Изображение
Изображение
Изображение

Извинявам се за качеството на снимките, иначе часовника изглежда като нов. Тук въпросите ми са два:
1. Стрелките дали са оригинални?(Не открих никъде в нета точно такъв часовник, а подобните бяха с други стрелки.)
2. Касата стомана ли е?
Последна промяна 1 на penchod, променена общо 13 пъти

penchod
Reactions:
Мнения: 71
Регистриран: 09 юли 2013 09:30

Re: Какво си намерих и аз

Мнение от penchod » 10 авг 2014 21:31

Продължавам с номер две:
Изображение
Изображение

Амфибия "Тонео", 18 камъка, невероятна радост за мен :yahoo . Имам съвременна амфибия, но това е което не мога да ви опиша как ме радва. Нямам търпение, да го профилактирам и плексигласа да се полира... Ще го представя, когато е готов!

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Какво си намерих и аз

Мнение от Pavlin2 » 10 авг 2014 21:34

penchod написа:Здравейте,

След като от много време се оглеждам да си взема някакви часовничете, които да ми харесват, днес най-после намерих три броя и нямам търпение да се похваля. Ще се радвам ако ми кажете и нещо повече за тях, защото поне за двата не намерих много инфо. Също ще се радвам, ако ми кажете, дали има видими интервенции или иначе казано франкенщайнизиране :)

Започвам с първия, my precious :) :
Изображение
Изображение
Изображение

Извинявам се за качеството на снимките, иначе часовника изглежда като нов. Тук въпросите ми са два:
1. Стрелките дали са оригинални?(Не открих никъде в нета точно такъв часовник, а подобните бяха с други стрелки.)
2. Касата стомана ли е?
На първо четене, касата, циферблата и стрелките не си кореспондират, тоест според мен часовника е пълно "Муле". Стрелките би трябвало да са по дебели с черен пълнеж, а циферблата за позлатена каса. За тази дори имам съмнения че е от Восток.

penchod
Reactions:
Мнения: 71
Регистриран: 09 юли 2013 09:30

Re: Какво си намерих и аз

Мнение от penchod » 10 авг 2014 21:36

Представям и третия, не е ценена марка, но е невероятно красив:

Изображение
Изображение
Изображение

Ще се радвм, ако можете да ми дадете повече информация за него, всъщност не успях да намеря никаква за конкретния часовник, а наистина ме радва много и за мен е много красив часовник.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Какво си намерих и аз

Мнение от atanweb » 10 авг 2014 21:38

Амфибията е страхотна, поздравления, след като я поизчистиш ще грейне и ще радва не само теб ами и нас. За Полет-а нещо ме съмнява. Мисля, че е смеска... но се надявам да греша.
Корпуса май е от Восток, а машината вътре би трябвало да е рядък автоматик. Цифера е хубав това е важно.
Поздравления!

Изпревариха ме.....
Изображение

penchod
Reactions:
Мнения: 71
Регистриран: 09 юли 2013 09:30

Re: Какво си намерих и аз

Мнение от penchod » 10 авг 2014 21:45

Pavlin2 написа: На първо четене, касата, циферблата и стрелките не си кореспондират, тоест според мен часовника е пълно "Муле". Стрелките би трябвало да са по дебели с черен пълнеж, а циферблата за позлатена каса. За тази дори имам съмнения че е от Восток.
Вероятно е да е така, макар че според мен касата е тази:
Изображение
Но стрелките не кореспондират с нищо видяно, коронката също не е такава, видимо стърчи :( Ще се радвам на повече мнения.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Какво си намерих и аз

Мнение от varban » 10 авг 2014 22:00

Зорката е сигурно с 2009А, която е унифицирана по баланс с плоските 2009Б и 2014А. Ама двуетажната върви по-добре от тях. На прясносмазани камъни дава 300 градуса амплитуда и държи добра точност. Това е най-лесния за ремонт дамски механизъм и едновременно с това най-големия - над 20 милиметра се смятат за мъжки :-)
И аз харесвам Зорките, ама засега ми върви само на кварцета :-)
Нека да не се ценят и занапред, та да са по-евтини :-D

penchod
Reactions:
Мнения: 71
Регистриран: 09 юли 2013 09:30

Re: Какво си намерих и аз

Мнение от penchod » 10 авг 2014 22:54

atanweb написа:Амфибията е страхотна, поздравления, след като я поизчистиш ще грейне и ще радва не само теб ами и нас. За Полет-а нещо ме съмнява. Мисля, че е смеска... но се надявам да греша.
Корпуса май е от Восток, а машината вътре би трябвало да е рядък автоматик. Цифера е хубав това е важно.
Поздравления!

Изпревариха ме.....
В амфибията ме притеснява, че безела не се върти. искрено се надявам да не е залепен...

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Какво си намерих и аз

Мнение от kapkan » 11 авг 2014 15:37

100% е залепен от мръсотия

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Какво си намерих и аз

Мнение от мitakaaa » 11 авг 2014 16:15

Pavlin2 написа:
penchod написа:Здравейте,

След като от много време се оглеждам да си взема някакви часовничете, които да ми харесват, днес най-после намерих три броя и нямам търпение да се похваля. Ще се радвам ако ми кажете и нещо повече за тях, защото поне за двата не намерих много инфо. Също ще се радвам, ако ми кажете, дали има видими интервенции или иначе казано франкенщайнизиране :)

Започвам с първия, my precious :) :
Изображение
Изображение
Изображение

Извинявам се за качеството на снимките, иначе часовника изглежда като нов. Тук въпросите ми са два:
1. Стрелките дали са оригинални?(Не открих никъде в нета точно такъв часовник, а подобните бяха с други стрелки.)
2. Касата стомана ли е?
На първо четене, касата, циферблата и стрелките не си кореспондират, тоест според мен часовника е пълно "Муле". Стрелките би трябвало да са по дебели с черен пълнеж, а циферблата за позлатена каса. За тази дори имам съмнения че е от Восток.
Че е напъхан в чужда каса ( вероятно восток) е очевадно - Но според мен колега, беше добре и по една снимчица на машината от вътре - Ако и вътре не е полет - автомат сериозно трябва да се замислиш като купуваш за в бъдеще. И този дето ти го е продал - бъди сигурен че знае какво прави , но се прави на утрепан.

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Какво си намерих и аз

Мнение от мitakaaa » 11 авг 2014 16:18

И като гледам малкия диаметър на отворите на стрелките дето влизат в часовото и минутно колело - си е като за полет 2409 и 2414

penchod
Reactions:
Мнения: 71
Регистриран: 09 юли 2013 09:30

Re: Какво си намерих и аз

Мнение от penchod » 11 авг 2014 18:38

Часовникарското изкуство в БГ обаче не знае граници:
Изображение

Повече снимки съм дал в другата тема в "Дискусии". Ще му търся каса и стрелки, защото циферблата е буквално чисто нов.

penchod
Reactions:
Мнения: 71
Регистриран: 09 юли 2013 09:30

Re: Часовниците на penchod

Мнение от penchod » 26 авг 2014 23:41

Най после ми остана време да събера(в смисъл да занеса на часовникар, иначе не ги умея тези работи n_sad ) и покажа един любим часовник, който беше любимия и на моя дядо. Огромни благодарности на Павлин и cerasimi, които ми помогнаха с нужните части.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Часовниците на penchod

Мнение от varban » 27 авг 2014 06:01

Трепач!

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Часовниците на penchod

Мнение от beria » 27 авг 2014 08:58

Браво, един от любимите ми модели!
Изображение

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”