Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 3   [ 51 мнения ]
Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2014 21:25 

Здравейте,

След като от много време се оглеждам да си взема някакви часовничете, които да ми харесват, днес най-после намерих три броя и нямам търпение да се похваля. Ще се радвам ако ми кажете и нещо повече за тях, защото поне за двата не намерих много инфо. Също ще се радвам, ако ми кажете, дали има видими интервенции или иначе казано франкенщайнизиране :)

Започвам с първия, my precious :) :
Изображение
Изображение
Изображение

Извинявам се за качеството на снимките, иначе часовника изглежда като нов. Тук въпросите ми са два:
1. Стрелките дали са оригинални?(Не открих никъде в нета точно такъв часовник, а подобните бяха с други стрелки.)
2. Касата стомана ли е?

Последна промяна penchod на 13 Авг 2014 19:17, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2014 21:31 

Продължавам с номер две:
Изображение
Изображение

Амфибия "Тонео", 18 камъка, невероятна радост за мен :yahoo . Имам съвременна амфибия, но това е което не мога да ви опиша как ме радва. Нямам търпение, да го профилактирам и плексигласа да се полира... Ще го представя, когато е готов!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2014 21:34 

penchod написа:
Здравейте,

След като от много време се оглеждам да си взема някакви часовничете, които да ми харесват, днес най-после намерих три броя и нямам търпение да се похваля. Ще се радвам ако ми кажете и нещо повече за тях, защото поне за двата не намерих много инфо. Също ще се радвам, ако ми кажете, дали има видими интервенции или иначе казано франкенщайнизиране :)

Изображение
Изображение
Изображение

Извинявам се за качеството на снимките, иначе часовника изглежда като нов. Тук въпросите ми са два:
1. Стрелките дали са оригинални?(Не открих никъде в нета точно такъв часовник, а подобните бяха с други стрелки.)
2. Касата стомана ли е?

На първо четене, касата, циферблата и стрелките не си кореспондират, тоест според мен часовника е пълно "Муле". Стрелките би трябвало да са по дебели с черен пълнеж, а циферблата за позлатена каса. За тази дори имам съмнения че е от Восток.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2014 21:36 

Представям и третия, не е ценена марка, но е невероятно красив:

Изображение
Изображение
Изображение

Ще се радвм, ако можете да ми дадете повече информация за него, всъщност не успях да намеря никаква за конкретния часовник, а наистина ме радва много и за мен е много красив часовник.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2014 21:38 
Moderator
Аватар

Амфибията е страхотна, поздравления, след като я поизчистиш ще грейне и ще радва не само теб ами и нас. За Полет-а нещо ме съмнява. Мисля, че е смеска... но се надявам да греша.
Корпуса май е от Восток, а машината вътре би трябвало да е рядък автоматик. Цифера е хубав това е важно.
Поздравления!

Изпревариха ме.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2014 21:45 

Pavlin2 написа:
На първо четене, касата, циферблата и стрелките не си кореспондират, тоест според мен часовника е пълно "Муле". Стрелките би трябвало да са по дебели с черен пълнеж, а циферблата за позлатена каса. За тази дори имам съмнения че е от Восток.

Вероятно е да е така, макар че според мен касата е тази:
Изображение
Но стрелките не кореспондират с нищо видяно, коронката също не е такава, видимо стърчи :( Ще се радвам на повече мнения.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2014 22:00 
Moderator
Аватар

Зорката е сигурно с 2009А, която е унифицирана по баланс с плоските 2009Б и 2014А. Ама двуетажната върви по-добре от тях. На прясносмазани камъни дава 300 градуса амплитуда и държи добра точност. Това е най-лесния за ремонт дамски механизъм и едновременно с това най-големия - над 20 милиметра се смятат за мъжки :-)
И аз харесвам Зорките, ама засега ми върви само на кварцета :-)
Нека да не се ценят и занапред, та да са по-евтини :-D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2014 22:54 

atanweb написа:
Амфибията е страхотна, поздравления, след като я поизчистиш ще грейне и ще радва не само теб ами и нас. За Полет-а нещо ме съмнява. Мисля, че е смеска... но се надявам да греша.
Корпуса май е от Восток, а машината вътре би трябвало да е рядък автоматик. Цифера е хубав това е важно.
Поздравления!

Изпревариха ме.....

В амфибията ме притеснява, че безела не се върти. искрено се надявам да не е залепен...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Авг 2014 15:37 
Специалист

100% е залепен от мръсотия

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Авг 2014 16:15 

Pavlin2 написа:
penchod написа:
Здравейте,

Изображение
Изображение
Изображение

2. Касата стомана ли е?

Че е напъхан в чужда каса ( вероятно восток) е очевадно - Но според мен колега, беше добре и по една снимчица на машината от вътре - Ако и вътре не е полет - автомат сериозно трябва да се замислиш като купуваш за в бъдеще. И този дето ти го е продал - бъди сигурен че знае какво прави , но се прави на утрепан.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Авг 2014 16:18 

И като гледам малкия диаметър на отворите на стрелките дето влизат в часовото и минутно колело - си е като за полет 2409 и 2414

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Авг 2014 18:38 

Часовникарското изкуство в БГ обаче не знае граници:
Изображение

Повече снимки съм дал в другата тема в "Дискусии". Ще му търся каса и стрелки, защото циферблата е буквално чисто нов.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2014 23:41 

Най после ми остана време да събера(в смисъл да занеса на часовникар, иначе не ги умея тези работи n_sad ) и покажа един любим часовник, който беше любимия и на моя дядо. Огромни благодарности на Павлин и cerasimi, които ми помогнаха с нужните части.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Авг 2014 06:01 
Moderator
Аватар

Трепач!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Авг 2014 08:58 
Аватар

Браво, един от любимите ми модели!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2014 09:04 

Искам да покажа и един от последните часовници, показан в "суров" вид по-горе, остава да го оборудвам само с подходяща каишка:

Изображение
Изображение

На живо изглежда доста по добре, но формата на плексигласа затруднява много снимането:

Изображение

Този часовник също ми носи голяма радост, а и за момента е впечатляващо точен. Първите 24 часа след профилактиката и настройката беше дал 1-2 сек. отклонение.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2014 09:13 

Снимки на дядо и внуче:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2014 22:17 

И аз тея дни имам два нови часовника.Един Полет автомат:
Изображение
Изображение

Последна промяна penchod на 07 Сеп 2014 22:21, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2014 22:20 

Една Ракета вечен календар от петък:
Изображение
Изображение

Ще бъда благодарен, ако ми кажете, как се настройва този часовник и как се отчитат датите по него.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2014 22:27 

Накрая едно "нещо", дето за малко да помисля, че е оригинал :redface :

Изображение

Изображение

Причината да го покажа изобщо е, защото от петък си мисля какъв е този метал, който прилича на стомана, тежи, а от друга страна корозира така зловещо от потта. Та се надявах вие да дадете идея...
Единственото използваемо нещо от него е закопчалката на верижката, която поне е хубава:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 3   [ 51 мнения ]
Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща