Съботните часовници на TRK2

Има какво да се види
Отговори
Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Съботните часовници на TRK2

Мнение от trk2 » 06 сеп 2014 14:35

Заразих се от примера на Росен ер и реших да отида на битака в Русе, не го бях правил от ученическите си години.
И така ето го резултата Един часовник- Молния от 1960 година, много добре поддържан механизъм, за съжаление останалото не са часовници. n_sad Нямаше кой знае какъв избор

Изображение

С бормашината планирам да правя дупки за коронки, дали ще са ми остатъчни 2600 оборота и 350 вата?

Изображение

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Съботните часовници на TRK2

Мнение от Pavlin2 » 06 сеп 2014 14:44

Да ти пожелаем попътен вятър тогава!
А за бормашината не разбрах, какви поради каква нужда дупки?

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Съботните часовници на TRK2

Мнение от rosen_er » 06 сеп 2014 14:47

Името на темата е запазена марка :wink: Ако решиш да го използваш,ще трябва да "плащаш" по един часовник на месец на собственика на лебъла. lol2 Собственика има право да избере от часовниците на ползвателя в края на месеца.Тъй де ,юрист си :mrgreen:

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Съботните часовници на TRK2

Мнение от trk2 » 06 сеп 2014 15:38

Честно казано много ми хареса заглавието, но не съм навит да плащам, ще го оставя такя известно време докато измисля друго :) Пък ти ако можеш ме съди, но те предупреждавам ще си наема най- скъпия адвокат. :)
относно дупките или както ме поправи един инженер отворите, пръвата ми задача ще бъде да сменя тази коронка

Изображение
Изображение

с друга, която има защита от пренавиване , и съответно по голяма втулка.

Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Съботните часовници на TRK2

Мнение от rosen_er » 06 сеп 2014 15:57

trk2 написа:Честно казано много ми хареса заглавието, но не съм навит да плащам, ще го оставя такя известно време докато измисля друго :) Пък ти ако можеш ме съди, но те предупреждавам ще си наема най- скъпия адвокат. :)
То за това сме на това дередже в тази държава.Моля администрацията да се намеси!

П.П. И ние имаме нЕкои "опции" .Балдъзката е съдия :wink:

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Съботните часовници на TRK2

Мнение от varban » 06 сеп 2014 16:09

Смятай, че си си купил прилична колонна бормашина с общо назначение :-)
Дали ще става за малки свредла, зависи от шпиндела, патронника, менгемето, дето не го виждам, и на първо място - от ръката :-)

Часовникари такова чудо рядко ползват, те пробиват отвори или съвсем ръкопашно, или на струга. Но за майсторене тази машина не е лоша.

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Съботните часовници на TRK2

Мнение от trk2 » 08 сеп 2014 23:06

Да машината наистина си я бива, направо съм изумен от качеството на изработката. За първи път ми попада толкова качествен домашен уред. Според мен ще хване доста тънки свредла. Нямам менгеме, един на пазара ми искаше 25 лева и се отказах.
Има ли специални менгемета, които след като ги затегнеш да може да ги връткаш по координатната система?
Бормашината има две счупени неща, ключа и ограничителя на дълбочината.
Изображение
Направо сърце не ми дава да я побългаря, но ще се наложи оригиналния ключ е по скъп от машината на старо.
Защо се използва магнитен прекъсвач, всъщност аз за първи път виждам такова животно, но ми харесва, как е направено гумирано, обезопасено ...

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”