ПОЛЕТ 2409А

Има какво да се види
Отговори
cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

ПОЛЕТ 2409А

Мнение от cerasimi » 15 юни 2012 18:32

Днес реших да ви покажа нещо по-малко разпространено и затова исках да е малко по-подробно.
Получих часовника съвсем скоро.Оказа се в много добро състояние.Гилошираният циферблат придава страхотна визия.
Този калибър е малко известен на територията на бившият Съветски съюз и у нас, тъй като е един от малкото, който е предназначен
изцяло за продажба на Запад и както виждате на циферблата не пише "Сделано в.." или "Made in..." а "foreign".
Каталогът, доказващ съществуването на този калибър се появи съвсем скоро . Всеки път преди това, когато се появеше
такъв часовник/ Задължително закупен от чужбина/ наставаха големи брожения в най-големия рускоезичен форум за
часовници.Виждайки закупения часовник, много хора продължаваха да казват, че това е "котлета"-т.е. менте.
Има го и като 2415А- с дата.Механизмът е базиран на добрият стар Кировец. Снимал съм и механизма и всеки може
да види разликата-един инкаблок и трите камъка в повече.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: ПОЛЕТ 2409А

Мнение от Pavlin » 15 юни 2012 21:54

Въпреки че е съвсем обикновен, на мен много ми харесва. Имам такъв, 21 камъка, само че бял и с не гилоширан циферблат, купен от Англия. Много му се радвам, и наистина по нашите земи не излиза този механизъм.
Дори са ми казвали че повечето модели на които се радваме тук, изобщо не са били продавани в Съветския съюз тогава. За това много Руснаци туристи като идват тук, се надяват да си купят интересен часовник.

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: ПОЛЕТ 2409А

Мнение от cerasimi » 15 юни 2012 22:03

Да, наистина е така. Наскоро в руският форум за часовници бяха призовани "българските приятели "да помогнат за определяне на това, дали някакъв стоманен Полет де лукс е истински. А иначе и моя часовник е от Англия, явно износа е бил предназначен за там.

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: ПОЛЕТ 2409А

Мнение от storyteller » 16 юни 2012 06:29

Бях си купил един странен часовник Местис с такъв механизъм преди време - и марката, и машинката ми се сториха любопитни. Спомням си, че колегата Омегакуку се надяваше един от допълнителните камъни да бъде на централното колело от страната на циферблата - където според него Кировски / Столичные най-много се износвали - ама не.

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”