Малко руски и от мен

Има какво да се види
sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Малко руски и от мен

Мнение от sheretudis » 24 юни 2012 11:21

ВОЛНИ
Изображение

Изображение Една с позлата имам във сина и една с много красива рисунка изобразяваща гола мацка с огромни балкони наскоро ми я откраднаха Рисунката беше профи изпълнение Художника не само че е бил добър но още в ония години е предвидил ерата на ботокса

Изображение

Изображение

Изображение Историята на този е че беше само циферлат Сложих му машина и зачаках Касата я спасих от Клондайкски мераци на принципа 2 за една но не знаех за какво е Първо пробвах свисове но като не уйдисаха със средния пръст на дясната ръка го подадох отдолу на касата а с палеца отгоре придържах за да мога веднага да дам заден ход ако нещо се закучи Всичко си легна точно се едно като прашка в дупе Не зная дали е оригинално ама много му мяза

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение Нито един от тях не е купен изправен Всички са били със забележки или киндилици

Изображение

Изображение

Изображение
Ето и един златен Зенит и две ИВС - Зенита го купих изправен а ИВС-тата спрели С единия му ударих голямо треперене защото оста на секундната стрелка беше изкривена но всичко се размина благополучно То не че не се о--си-рам ама този път се молих яко богу горещо и ми се размина

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Малко руски и от мен

Мнение от cerasimi » 24 юни 2012 11:34

Много хубави часовници имаш. А за Кировския и аз така чакам със същия чисто нов циферблат, но нещо ме отчаяха. майче е бил от златен часовник, защото е с по- малък диаметър и не става на нормалната каса, а златните винаги са с по-малък диаметър. пожелавам богат улов. :lol:

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Малко руски и от мен

Мнение от sheretudis » 24 юни 2012 11:46

Серасими -имай в предвид че кировските имат гривна която ги закамява да не излизат и опират в стъклото Така наглед малък цифер се помества в голяма каса Описанието за средния пръст се отнася именно за Кировеца И аз си помислих че не става но като си му сложих гривната на машината всичко си заспа Даже се канех да питам Сторителър дали пък не съм уцелил случайно касата и стрелките И така уйдурдисан дали е много оригинален :lol:

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Малко руски и от мен

Мнение от Pavlin » 24 юни 2012 12:13

Хубави си показал :) Снимай и другите.
Касата на Кировския по принцип е от Полет.

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Малко руски и от мен

Мнение от storyteller » 24 юни 2012 13:58

Втората Волна е супер, както и другите. Зенити там, IWCта. Може ли да снимаш и механизми, ако не те мързи - теб поне не те е страх да отваряш часовник.
Знаеш ли как тези часовници са попаднали в България? Като гледам трофеите тук - и твоите, и на Зарини и Пламен - имам чувството, че България хич не е била откъсната от света по времето на социализма. И че също е имало заможни хора.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Малко руски и от мен

Мнение от sheretudis » 24 юни 2012 21:40

Сторителър Ивесетата ми попаднаха двете наведнъж Купих ги от пазара без изобщо да зная какво всъщност съм взел Бях без очила и надписа изобщо не го отразих Ако не бяха стоманените каси сигурно щях да икономисам 5 лева Прибрах се ,почнах да кормя единия за франкенщайни котлети мръвки и пържоли Мерих му касата за една голяма Докса но не пасна и тогава се загледах в циферблата но и от вида на машината вече ми светна лампичка По онези времена не знаех как да проверя освен в Гугъла и като видях цените ме изби студена пот Интересното е че и двата едновременно и са в еднакво състояние Когато ги купих обаче изобщо не изглеждаха по този начин Единия както казах беше със счупено стъкло и изкривена секундарна ос Стрелка съответно нямаше Стоя повече от половин година за стрелка като през това време изръчках Дград Хасково и се понесох към Зарата но всички твърдяха че такава тънка секундна стрелка не са виждали и нямат Тогава реших да стисна някоя и да го затварям Аз съм си разхвърлян и бях разчоплил една чужда Слава и пред погледа ми попадна стрелката и Още докато я подадох с пинсета и заспа Извадих я и от радост взех да свиря с уста и пея Майсторе Майсторе златни ти кунки майсторе а тя стрелката просто хвръкна - се едно се е изпарила След час лазене преправих мелодията на Майсторе майсторе да ти се- ра в устата майсторе но вече ухилен и ми беше леко на душата Стрелки за Слави под път и над път Дадох всичко от себе си а и късмета ми проработи

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Малко руски и от мен

Мнение от Pavlin » 24 юни 2012 22:34

:lol:

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Малко руски и от мен

Мнение от cerasimi » 02 юли 2012 20:18

sheretudis написа:Серасими -имай в предвид че кировските имат гривна която ги закамява да не излизат и опират в стъклото Така наглед малък цифер се помества в голяма каса Описанието за средния пръст се отнася именно за Кировеца И аз си помислих че не става но като си му сложих гривната на машината всичко си заспа Даже се канех да питам Сторителър дали пък не съм уцелил случайно касата и стрелките И така уйдурдисан дали е много оригинален :lol:

За Кировсия се оказа абсолютно прав.Имало е малък Кировски - позлатена и хромирана версия. Твоята каса е оригинална, а стрелките лесно можеш да ги смениш.Интересен е и задния капак, който е като на рачешкия Кировски. Е , значи ще търся и за мойто копче балтон, демек като твойта каса и заден капак.


http://forum.watch.ru/showpost.php?p=11 ... stcount=24" onclick="window.open(this.href);return false;

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Малко руски и от мен

Мнение от sheretudis » 03 юли 2012 16:01

Каса само търсим Керасими - крышки у меня есть :) отдам без денег

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Малко руски и от мен

Мнение от sheretudis » 03 юли 2012 16:40

И че също е имало заможни хора.
Хааа хаа Илия тези които ходеха на държавна работа за да си почиват всички бяха богати Аз хвърлих фуражката през 84 г и започнах работа в рудник с 350 лв на месец От шиене след като излезе 56 МП - семейството ми си докарваше минимум по 500 лв седмично чистички а сме подминавали и 1000 За една година откак се уволних гол като пушка успях да купя апартамента предоставен ми от мината, вила и Застава Юго :) като за него платих 2000 лв повече от цената в магазина Проблема беше че с парите нямаше какво да купиш За бачкането какво да ти разправям До 2-3 сутринта а в 7 на работа и там си почивахме Акъл на - изобщо тогава на никой не му е идвало на ум да зареже държавното И аз се питам сега -защо и със зеленчукопроизводители които докаросваха по 10-12000 годишно съм приказвал и те казват че изобщо не им е дошло наум да зарежат държавното и да карат само частпрома

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Малко руски и от мен

Мнение от cerasimi » 03 юли 2012 17:14

sheretudis написа:Каса само търсим Керасими - крышки у меня есть :) отдам без денег
Ако успея да намеря каса, ще се възползвам с удоволствие. Ако ти попадне и на тебе купувам. Ако имаш и нещо друго за продаване, пиши, ще се разберем.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Малко руски и от мен

Мнение от Pavlin » 04 юли 2012 15:21

При тези корпуси има едно малко неудобство при смяна стъкло. Така е направен че като вкараш машината, циферблата влиза в стъклото. Тоест, вътрешния диаметър на стъклото трябва да е колкото на корпуса. Но понеже правените са от по дебел материал се получава така че диаметъра е по малък отколкото трябва и като се сложи машината, циферблата го избутва.

Това е с ново стъкло:

Изображение

А това с оригиналното:

Изображение

Търся такова от доста време. Ето как изглежда в профил:

Изображение

Другият вариант е да се вземе малко по голямо и да се направи фасета, само че на ръка не вярвам да стане равно.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Малко руски и от мен

Мнение от Pavlin » 04 юли 2012 21:49

Алфича продава такъв корпус, но бял. Цял лот за 7лв:
http://auction.bg/item.php?id=974143" onclick="window.open(this.href);return false;

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Малко руски и от мен

Мнение от cerasimi » 05 юли 2012 07:37

Циферблата , който имам е за позлатената версия.Ще чакам, докато излезе такава.Видях, че в такава каса е имало и Кировски и Полет.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Малко руски и от мен

Мнение от sheretudis » 05 юли 2012 11:23

cerasimi написа:Циферблата , който имам е за позлатената версия.Ще чакам, докато излезе такава.Видях, че в такава каса е имало и Кировски и Полет.
Керасими, значи ли това, че все пак съм уцелил почти оригинална каса на моя Киро Ти се ровичкаш из руските сайтове и ще приема казаното за чиста монета Ако действително са поставяли Полет и Кировски в тези каси ,то това е добра новина Ще свирукам с уста още повече че сега наблизо няма нито лирички, нито камъни и сек стрелки да хвръкнат Ама и аз заподозрях че касата е ползвана и от Кировские На всички уйдурми които ми се налага все нещо трябва да доизкусуря а на този - нищо И със стъклото както описва 3017 не ми е създал проблем За стрелките би ли зарадвал бедно ми сърце с добра новина или тях трябва да сменя :D

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”